Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » filtr powietrza
Tematy oznaczone jako filtr powietrza
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Wymiana filtra powietrza


Mam takie banalne pytanie. mam fieste mk6 silnik 1,3 70km i nie mam pojecia jak dostac sie do filtra powietrza . :-) to znaczy wiem gdzie jest ale w osłonie nie widze żadnych śrób tylko na obrzerzu zatrzaski a nie chciałbym niczego urwać . pomocy !!!
23314 13

[MK6] FAQ - Wymiana filtra powietrza w 1.25 , 1.4 , 1.6


Zabierając się do wymiany filtra powietrza w Fieście MK6 1,25 oraz 1,4 i 1,6 będą nam potrzebne:
-filtr powietrza.
-Klucz nasadowy/oczkowy 10mm,
-Torx 25…

Wykręcamy dwie śruby (1) i wyszarpujemy obudowę filtra (za miejsca 2).


Żeby ściągnąć obudowę filtra z miejsc (3)


Odczepiamy “rury”:
“A” - ściągamy delikatnie kręcąc rurą w prawo i lewo,
“B” – przekręcamy o niewielki kąt zgodnie ze wskazówkami zegara,
„C” – wyciągamy w lewo…


Wykręcamy jedyne DZIESIĘĆ wkrętów z obudowy filtra powietrza (4):


Następnie wyjmujemy stary filtr powietrza (5):

I zastępujemy nowym…

Skręcamy obudowę, podłączamy „rury”, przykręcamy obudowę filtra na swoje miejsce i wymiana filtra powietrza zakończona…


To pisałem Ja, Parzyszek... gy
18991 8

[MK4] Gąbka w obudowie filtra powietrza


Witam, w obudowe filtra powietrza w silniku 1.3 wchodzi taki wężyk od korka wlewu oleju (o ile dobrze pamiętam to stamtąd). No i w tym miejscu wewnatrz obudowy jest gąbka ściśnieta w kwadracik i umieszczona przy otworze. Po co to i czy to tak fabrycznie?
17350 3

[MK3] Jak podłączyć filtr powietrza w XR-ce ?


mam w XRce filtr stozkowy...chce sie go pozbyc...mam puszkę i filtr :) ale czy ktos moglby mi pomodz jak mam co gdzie podlączyc??
6220 10

[MK3] XR2i - stożek czy seryjny puszka ?


witam :) chce powymieniac wszystkie filtry, olej i wogole :-P moja XRka ostatnio się dusi...mam założony filtr stożkowy..ale nie jest zabudowany i wydaje mi się że ciągnie ciepłe powietrze, dlatego się czasem przydusi jak mu daje gazu..
i pytanie czy wymienić stożek i zabudować go?? czy wymienić na seryjną puszkę?? dzięki z góry :)
5155 7

[MK3] problem z obrotami po wymianie filtra powietrza


Otóż wymieniłem dzisiaj filtr powietrza oraz wymyśliłem cały układ domy. Samochód oddalił za pierwszym razem a przed tym miałem problemy z podpaleniem. Moje szczęście trwało krótko gdyż samochód na luzie czy też jak wciskam sprzeglo wkreca się na takie obroty jak bym trzymał gaz w podłodze :/ co jest? Z rury wydechowej strasznie dużo wody wylecialo. Krokowiec a może uszczelka?
4957 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.