Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » filtr paliwa
Tematy oznaczone jako filtr paliwa
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI


Ma ktos instrukcje wymiany? wymienia sie go co 60tys km?

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 00:28 ]
Instrukcje znalazlem
http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=fiesta&type=66
Temat do zamkniecia
141724 20

[MK3] FAQ - Wymiana filtra paliwa silnik 1,1i (dla laików)


Wymiana filtra paliwa MK3 89-95 silnik 1,1i
45169 31

[MK6] Filtr paliwa - silnik benzynowy


Witam potrzebuje pilnie informacji najlepiej z fotka gdzie jest umiejscowiony filtr paliwa w fiescie mk6 z silnikiem 1,25 75KM z 2005r poniewaz autko ma juz przejechane ponad 120kkm i przydaloby sie po tym naszym paliwie go wymienic. z gory dzieki za informacje
34849 14

[MK4] Filtr paliwa - odpowietrzanie


Witam.
Panowie pomocy! :kaput:
Jestem zielony w tych sprawach więc nie dziwcie się że coś pomieszam. Mam fieste mk4 silnik diesla endura de 1.8 samochód pali na ciepłym bez problemu jeździ i w ogóle cacy ale na zimnym z rana to lepiej nie podchodzić. Rano odpali tylko na auto starcie i to też jak ma humor, najlepsze jest to że jak już odpali na tym starcie to potem można go gasić i zapalać i bez problemu za 2 lub 3 obrotem silnika pali. Na mój rozum to wychodzi tak jakby po dłuższym postoju zapowietrzał się filtr paliwa albo coś <???> .
Oczywiście wymieniłem filtr paliwa z myślą że coś pomoże kupiłem też taki zaworek który nie pozwala ropie wrócić do baka jednakże nie założyłem go gdyż miałem przed filtrem paliwa taką gruchę która też posiadała taki zaworek a grucha przydała mi się przy odpowietrzaniu filtra paliwa. ...
19510 7

[MK7] 1.6 TDCi -Filtr paliwa, podgrzewany czy nie


posiadam fieste MK7 z najwyższej półki z silnikiem 1,6 tdci. czy ktoś się orientuje czy filtr paliwa jest podgrzewany w tej wersji? dzięki z góry

:: OMG, zapoznaj się kolego ze słownikiem albo chociaż autokorektą w Wordzie
- bidżej ::
15358 12

[MK6] 1.4 TDCi Wymiana filtra paliwa


Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany filtra paliwa, a ponieważ jest on cholernie drogi chcę zapytać Was o zdanie, albo najlepiej praktyczne wsparcie. Chodzi mi o markę tego filtra, na Allegro oraz w sklepach forda jest duży rozrzut cenowy od 85 do nawet 300 zł. Wiadomo że najlepiej Motorcraft ( 150-200zł), a co sądzicie o innych markach np. SCT Germany, PURFLUKS itd.
Pozdro
14806 6

[MK6] Odpowietrzenie układu paliwowego (filtr paliwa)


Witam!

Samochód:
Fiest 1.4 TDCi 2002r.

Problem:
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa, jednak wcześniej doprowadziłem go do takiego stanu, że już autko odpalało np. po 20 zakręceniu, niestety wczoraj odmówiło posłuszeństwa, już filtr był tak zapchany, że wogle nie przechodziło paliwo. Po wymianie rzecz oczywista, że układ była zapowietrzony.

1. Pompuje pompka koło silnika jednak wciąż lecą pęcherzyki wymieszane z bardzo mała ilością paliwa i płynnej substancji nie widać.

2. Próbowałem kręcić niestety to nic nie daje.

3. Napełniłem filtr paliwa paliwem i spróbowałem cały proces ponownie, nadal to samo.

Wyczytałem na innej stronie, że jak układ jest mocno zapowietrzony to najlepiej wyjąc jakiś wężyk blisko wtrysków zassać samodzielnie lub jakaś inną pompą paliwo z tej rurki aż zacznie lecieć. Pierwszy razy wymieniam ten filtr więc nie chciałbym ...
13399 9

[MK4] czarna skrzynka, pochłaniacz par paliwa


Witam, potrzebuje małej pomocy. MIanowicie, postanowiłem wymienic filtr paliwa w mojej fifi 1.3 benzynka, wszedłem pod samochod znalezłem czarna skrzynke koło baku i ja wykręciłem gdyż byłem przekonany że to filtr paliwa ale niestety teraz nie jestem tego pewien. Na fotkach to ustrojstwo co to moze byc jeśli nie jest to filtr paliwa?


http://img819.imageshack.us/i/zdjcie0005f.jpg
http://img819.imageshack.us/i/zdjcie0004d.jpg
9097 10

[MK6] ogrzewacz filtra paliwa- kiedy działa??


Witam. Kiedy działa ogrzewacz filtra paliwa?? Cały czas grzeje, czy dopiero po przekręceniu kluczyka na II faze?? I w jaki sposób grzeje? Do wysokich temperatur czy byle trochę?
7594 6

[MK3] Filtr paliwa


Witam!!

Probowalem znaleźć w/w temat, ale jest ich tak dużo z kluczowymi slowami ze po 4 stronie zrezygnowałem.
Więc szybkie pytanie - gdzie w mk3 jest filtr paliwa i czy jego wymiana jest jakas utrudniona?

Pozdrawiam i czekam na pomoc:)
7219 5

[MK3] Wymiana silnika = problem


Jestem tu nowy choć dosyć często odwiedzałem to forum.
Mój problem dotyczy wymiany silnika w fordzie fiesta 1.1. Stary silnik jest na wykończeniu a udało mi się nabyć używany za przystępną cenę, również 1.1 choć wydaje mi się że wersje 55 konną a nie jak poprzednio miałem 50 konną. Problem mój nie tkwi w samej wymianie silnika tylko w pompce paliwa. Wiele postów przeczytałem i tu nasuwa mi się pierwsze pytanie.
Czy w fodach fiesta były dwa rodzaje pomp paliwa ? W sensie że jedna mechaniczna na silniku a inna w baku ?
Bo ten "nowy silnik" wydaje mi się na 99 % że ma mechaniczną pompę paliwa a ja w starym silniku takowej nie miałem, także tu się rodzi drugie pytanie.
Czy przy wymianie silnika mogę pozostawać przy starej pompie paliwa ( tej w baku ) ? Wówczas tą mechaniczną wyjąłbym i ...
6124 8

[MK6] Brak wtyczki do podgrzewacza paliwa


witam

Dzisiaj chcialem sie dostac sie do filtra paliwa, zeby sprawdzic wielkosc podgrzewacza. Gdy juz sie dostalem do filtra - po wyjeciu z zawiasu zauwazylem, ze wtyczka do podgrzeawacza jest niepodpieta, a wlasciwie jej brak!

W zimie, na poczatku, autko palilo idealnie, problemy zaczely sie pod koniec zimy - auto nie palilo po wielu probach, a zwlaszcza gdy auto zostawalo na parkingu przechylone na ktoras strone. Auto mam od roku, dopiero teraz wymieniam filtr paliwa.

Czy jest mozliwe, zeby auto mi palilo bez problemu w zimie bez podgrzewacza?

Czy moglby ktos sprawdzic skad wychodzi dokladnie ta wtyczka do podgrzewacza? Jakie jest jej zrodlo?


Czy mozna ta wtyczke jakos dosztukowac, czy nie ma szans?

1.4 TDCI 2003 r

czy wtyczka wyglada podobnie jak ta??:::

...
5113 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.