Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » filtr kabinowy
Tematy oznaczone jako filtr kabinowy
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Filtr kabinowy- wymiana krok po kroku


Mała lekcja wymiany filtra kabinowego dla posiadaczy MK6 / Fusion

Na początek trzeba uszykować kilka rzeczy:
1. Nowy filtr ;-) Polecam te węglowe
2. Klucz 10 (nasadowy lub rurke) klucz Torx20.
3. Małe piwko i ok 30 min wolnego czasu ;-)

Krok pierwszy: Zdejmujemy osłonę która znajduje się w nogach kierowcy po stronie tunelu. Na początek delikatnie wyciągamy klips tapicerski (1) następnie lekkim szarpnięciem odczepiamy obudowę zamocowaną na wcisk w miejscach oznaczonych (2,3).


Uploaded with ImageShack.us


Następnie odczepiamy wiązkę przewodów od pedału gazu (4) i odkręcamy 3 mocujące go nakrętki [rozmiar 10] (5)


Uploaded with ImageShack.us

Po zdjęciu pedału ukazuje sie nam w całej okazałości prostokątna pokrywa filtru mocowana 4 śróbkami typu TORX 20,


Uploaded with ...
87211 29

[MK6] Klimatyzacja pytania


Witam!

Niedawno kupiłem nowe 4 kółka, a dokładniej fieste mk6 2002r. Ostatnio w te "wilgotne" dni strasznie zaczęły parować mi szyby. Od razu pomyślałem ze trzeba wymienić filtr kabinowy, no ale jak jak sie wymienia ten filtr to przydałoby się odgrzybić, no a jak juz odgrzybiam cały układ to naładować klime. I teraz mam pytania ponieważ we wcześniejszym samochodzie klimy nie mialem i sie niezbyt znam, a nie chce słuchać ludzi którzy usłyszeli od kogoś komu ktoś powiedział. Mianowicie:
1. Czy opłaca się nabić i używać klimatyzacji w zime? (czytałem/słyszałem że szybciej para z szyb schodzi, ale też słyszałem że klima załącza się jak jest około 10-15 stopni na zew)
2. Czy opłaca się wymienić filtr i odgrzybić bez ładowania klimatyzacji?

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość:)

pozdrawiam

Jakub
3736 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.