Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » endurae
Tematy oznaczone jako endurae
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Duże spalanie 1,3 endura 60 Km


Witam

Od niedawna jestem właścicielem fiesty 98 r. Flair 1,3 endura 60 KM z oryginalnym przebiegiem 35 Kkm (przez ostatni rok stało na parkingu). Po zakupie zatankowałem auto pod korek i do tej pory zrobiłem ok 170 Km (w miarę spokojna jazda) a wskaźnik paliwa wskazuje 1/2 baku :/. Co może być przyczyną tak dużego spalania, no chyba że wskaźnik jest walnięty ??

Mam też drugi problem - wg wskazań bagnetu oleju mam dużo powyżej max (o tyle ile zawartość pomiędzy min a max) wg instrukcji bagnet do silnika 1.3 powinien być płaski (drugi na skanie) a ja u siebie mam z zagłębieniem (pierwszy) Podpowiedzcie jakie macie u siebie bo nie wiem czy mam za dużo wlane oleju (wymieniany był przez serwis forda przed samą sprzedażą) czy zły bagnet. [img][/img]
25639 38

[MK4] Kontrolka ciśnienie oleju, głośniejsza praca.


Witam,
Mam forda fieste z 96r z silnikiem 1.3 , 60KM
Problem wygląda następująco, głównie rano odpalając silnik długo, nawet parę minut, świeci się kontrolka oleju. Auto wtedy chodzi sporo głośniej. Po paru minutach gdy kontrolka zgaśnie silnik nagle pracuje dużo ciszej. Dodam że sprawdzane jest to na biegu jałowym.

W czym tkwi problem ?
24118 16

[MK4] Gąbka w obudowie filtra powietrza


Witam, w obudowe filtra powietrza w silniku 1.3 wchodzi taki wężyk od korka wlewu oleju (o ile dobrze pamiętam to stamtąd). No i w tym miejscu wewnatrz obudowy jest gąbka ściśnieta w kwadracik i umieszczona przy otworze. Po co to i czy to tak fabrycznie?
17317 3

[MK4] 1.3 Endura-E Wyciek płynu chłodniczego od strony sprze


Witam członków forum Fiesta Klub Polska, to mój pierwszy post.

Dzisiaj rano po wyprowadzeniu fiesty z garażu zauważyłem sporą plamę płynu chłodniczego.
Przed garażem sprawdziłem wstępnie w którym miejscu jest wyciek - okazało się że płyn sączy się w miejscu łączenia silnika ze skrzynią.
Wjechałem na kanał żeby lepiej obadać całą sytuację, zdjąłem taką blaszkę która zakrywa koło zamachowe od dolnej strony i potwierdziłem że płyn wycieka z okolicy miedzy silnikiem a kołem zamachowym :sad:

Pytania do Was:
Czy ktokolwiek z Was spotkał się z czymś takim?
Czy w tym silniku jest jakaś zaślepka/brok która uszkodzona mogłaby powodować wyciek płynu chłodniczego na koło zamachowe?
Może ma ktoś zdjęcie silnika 1.3 Endura-E (HCS) od strony koła zamachowego
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dodatkowa informacja:Wczoraj wieczorem dosyć mocno przegoniłem Fieścinę (krótko ale mocno).
2503 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.