Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » endura
Tematy oznaczone jako endura
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Gasnie po wciśnięciu sprzęgła


Proszę o pomoc w ustaleniu co może być przyczyną.

Sytuacja:
jadę poza miastem 80, wciskam sprzęgło i po ok 2 sek silnik gaśnie ale tylko przy rozgrzanym silniku, czasami zdarza się to przy mniejszych prędkościach.

Było zrobione: wymiana filtru powietrza i paliwa, czyszczenie silniczka krokowego, regulacja zaworów, wspawane elastyczne połączenie wydechu. Jest lekko uszkodzona obudowa filtru powietrza ale po jej sklejeniu problem jest bez zmian. Po tych operacjach nic się nie zmieniało. Tylko po regulacji zaworów i wspawaniu elastycznego połączenia wydechu (co było robione za jednym zamachem) przez chwilę nie gasł.

Z góry dziekuję za odpowiedź, jeśli jest gdzieś rozwiązanie tego problemu na forum to proszę o linka, bo nie znalazłem.
42211 56

[MK4] Temperatura silnika


Witam!

Mam pytanie odnośnie prawidłowej temperatury silnika 1.3 endura-E fiesta rok 97. Mój tata kupił ten samochód 10 lat temu (Używany 4 latek) i jeździł nim 6 lat ja nim jeżdżę 4 lata. Temperatura silnika zawsze dochodzi do początku litery N czasami w korku w upał wskazówka się wyprostuje. Czy to jest prawidłowe przy silniku endura-E? Dodam że samochód jeździ w 100% po mieście i spalanie wychodzi ok.7 litrów a ogrzewanie włącza się po przejechaniu ok.1,5 km. Czy jest wszystko w porządku ? Pytam ponieważ moja ciotka kupiła fiestę z silnikiem 1,25 i tam temperatura dochodzi do połowy i tak zostaje.

Dodam że przez te 10lat użytkowania u mnie w rodzinie temperatura zawsze dochodziła do początku litery N a nawet lekko przed i wszystko się wydawało ok. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!
38065 69

[MK4] Fiesta Mk4 1.3 mało mocy


Witam,

Na wstępie chciałbym wszystkich miło powitać, jako że to mój pierwszy post tutaj i z góry podziękować za poradę.

Otóż jestem świeżym (od przedwczoraj) posiadaczem Fiesty Mk4 1.3 z instalacją LPG. Niestety nie jestem również auto - specem, a możnaby nawet powiedzieć żem laik. Stąd z góry przepraszam jeśli moje pytanie okaże się głupawe.

Mianowicie zakupiona przeze mnie fiesta wydaje mi się trochę zbyt "mulasta" - sprzedawca twierdził, że przed sprzedażą dał ją do myjni, gdize, choć o to nie prosił - umyli również silnik:/ (Podejrzewam, że chciał ukryć jakieś wycieki czy cuś, no ale to przy okazyjnej postanowiłem wziąść na klatę) W każdym bądź razie powiedział też, że trochę słabo przez to ciągnie i że trzeba trochę pojeździć, żeby woda odparowała?? Faktycznie wydaje mi się, że z 60km powinno się dać wyciągnąć nieco więcej niż Vmax-120 i baardzo rachutyczne ...
23599 12

[MK4] Skok obrotów na sprzęgle, głośna praca silnika


Witam. Naczytałem się już trochę na temat wiszących obrotów podczas zmiany biegów, od trzech dni mam ten sam problem. Chciałbym go w miare możliwości rozwiązać samodzielnie. Czytałem coś o zaworze bocznikowym. Czy ten zawór to to samo co przepływomierz z teog tematu http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=40504&postdays=0&postorder=asc&start=0 ? spotkałem się juz z różnymi określeniami różnych cześci silnika i się w tym zgubiłem. Prosiłbym więc o wskazanie mi na zdjęciu zaworu bocznikowego i przepływomierza (jeżeli to dwa rózne elementy), oraz jak powinienem się do tego zabrać by naprawić usterke.



PS. czy za niski poziom oleju oraz rozregulowana instalacja gazowa mogą być również przyczynami warczenia samochodu na sprzęgle ? Warczenie to występuje u mnie tylko na gorącym silniku po przejechaniu kilkunastu kilometrów.
22531 28

[MK4] Zerwany łańcuch rozrządu


Witam! Troche pechowo zaczynam istnienie na forum, bo od usterki. Mianowicie coś strzeliło, a ja za bardzo nie wiem co. Mam swoje typy, ale czekam na opinie bardziej doświadczonych.

Pierwsza sprawa:
Pewnego pieknego dnia przejezdzajac przez "spowalniacz osiedlowy" stalo sie ze auto zgaslo i nie dalo sie reanimowac.. Pacjent to Fiesta mk4 '99 1.3 endura. Wedlug mojej analizy:
paliwo dostaje;
kreci kolem zamachowym;
ale nie startuje;
po zdjeciu pokrywy zaworow okazuje sie ze nie graja jak sie startuje silnik.

Rozrzad byl wymieniany ostatnio (tak na marginesie).

Druga sprawa to kontrolka cisnienia oleju mruga przy wolnych obrotach i rozgrzanym silniku. Z uwagi na fakt, ze panewki byly ostatnio wymieniane, celuje w czujnik, trafnie? jakie moga byc inne przyczyny?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
21133 29

[MK4] Odcinka już przy 4.5 rpm


Witam. Obawiam się, że coś nie tak z fiestką. Przy 4,5 tys obr/min zachowuje się jakby nie dostawał już mieszanki i nie chce przyspieszać albo dzieje się to wolno. Te 4,5tys to nie za mało ? W czym może być problem ?
20605 40

[MK3] Zamontowanie silnika 1.3 Endura


Witam! posiadam fieste mk3 z troche juz wysluzonym silniczkiem 1.1 ale ze zdrowa buda. dostalem ostatnio propozycje odkupienia silnika 1.3 endura z forda Ka, i tu rodzi sie moje pytanie czy to jest mozliwe do zrobienia i jak duzo rzeczy musialbym zeminic glownie martwie sie mocowanie siknika do budy, wydechu, skrzyni itp. ma ktos moze jakies pojecie w tym temacie? moze ktos robil takie manewry? prosze o podpowiedz. Pozdrawiam!
17815 33

[MK4] Nagłe duże zużycie gazu Sekwencja STAG


Witam ostatio kupiłem fieste od kolegi , jemu ona paliła w granicach 6,5-7,5 max w trasie gazu

po miescie maksymalnie do 9,5 L gazu przy normalnej jeździe , ja zaczołem jezdzić po kupieniu i wychodzą mi straszne spalania.

w miescie na 100km / 11,5 gazu przy jedzie normalnej a przy deptaniu w pedal spali z 13L....
trasa 66km / 9,5 gazu

przejechane kilometry liczylem tak :

6.32 gazu x 100 : 66km i wychodzi 9,5 spalania gazu


byłem u mechaników sprawdzili gaz niby po stronie gazu wszystko ok.

Mówią ze to moze być wina kabli,swiec , wyregulowania zaworów

Kable były kupowane za 50 zl rok temu
Swiece 2 lata temu za 100 zl ale nie wiem jakie

Sekwencja zakładana 8 ...
16984 25

[MK4] Problemy z układem chlodzenia- nie sprawna pompa wodna


Witam serdecznie.
Przeszukałem chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Przejdę do sedna sprawy.
Dzisiaj po zrobieniu 150 km jednym ciągiem moją fofi ;d po otworzeniu maski postanowiłem sprawdzić jak ciepły jest zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego i się zdziwiłem bo był zaledwie letni, odkręciłem go i włożyłem palec i tylko letni, żeby nie powiedzieć że zimy. I czy to normalne jest? Trasa długa silnik gorący, że nie można dotknąć a płyn w zbiorniku zimny(no może letni...). Dodam, że powietrze z nadmuchów ciepłe leciało tak jak powinno, nie ma ubytków w płynie chłodzącym itd. Acha jak zapalam silnik i wypiąłem przewód co idzie do zbiorniczka(ten najwyżej co do niego wchodzi) to z niego nic nie leci, wcale nie ma w nim płynu? Czy może Fiesta Mk 4 ma obieg standardowy bez zbiorniczka a dopiero jak się wirnik na chłodnicy załącza to tym przewodem płyn się ...
12370 15

[MK4] Silnik 1.3 Endura-E opis


Witam, mogł by mi ktos na przykładzie zdjecia opiasc czesci silnika "1.3 endura-E" tzn zdjecie strzałka i podpis rura dolotowa, był bym bardzo wdzieczny, :D
11452 8

[MK4] Brak mocy, szarpie


Witam serdecznie :)


Mam problem ze swoim fiestolotem i nie mam bladego pojęcia na czym ten problem polega ani jak się za niego zabrac. Opiszę więc co się dzieje z moim transformersem :) Około dwa miesiące temu jadę sobie radośnie aż tu nagle przy 50km/h i bodajże 4 biegu ziuuuuuu spadek mocy...auto zaczyna skakac jak na pierwszej jeździe podczas kursu na prawko :) mocy zero, wciskałem pedał gazu do dechy to szarpał, skakał ledwo jechał dokulałem się jakimś cudem do domu. Autko postało 2 może 3 dni pod blokiem wskoczyłęm do niego i elegancko poszło jak przecinak :)
Dziś zajeżdżam na tanksztele zalałem bak na maxa i kaplica...ledwo ruszyłem. Znów zbiera się jak muł,mocy zero, pedał w podłodze a auto ledwo się turla. Przy 20km/h muszę wrzucac 3 przy 30-40km/h muszę wrzucac 4 w przeciwnym razie tak szarpie i kopie jak koń ...
11182 6

[MK4] budowa przepływomierza


Witam szystkich.
Mam mały problem z obrotami w mojej fifi, na zimnym silniku jest ok natomiast po rozgrzaniu gasnie chociaz nie zawsze jak zchodzi z wysokich obrotow. po czyszczeniu przepustnicy, krokowego i przeplywki to samo :głowąwmur: moje pytanko czy w przepływomierzy te 4 druciki sa ze sobą połaczone 1-2, 3-4 bo na dwoch znajduja sie jeszcze cieńsze druciki z jakimiś kondensatorkami ale nie sa połączone z drutami na przeciwko nich. Bede wdzieczny za podpowiedz albo jakas fotke sprawnego przepływomierza.
10705 13

[MK4] Rozrząd w 1.3 - pasek czy łańcuch


Witam. Czy wszystkie rodzaje silników 1,3 mają pasek rozrządu czy któryś ma łańcuszek ? 97 r dokładnie chodzi o Curiera
9127 5

[MK5] urwana końcówka przewodu paliwowego


witam
miałem pecha i urwałem końcówkę przewodu paliwowego która jest wpięta do listwy wtryskowej
ta końcówka jest wymienialna? da się ją wyjąć z tej listwy? Jeśli tak to w jaki sposób

silnik 1.3 benzyna enduro
8797 11

[MK4] Dym spod maski i wyciek oleju


Prosze o pomoc, dzis na parkingu kiedy chciałam ruszyc auto było juz odpalone jakis czas zaczelo mi sie dymic spod maski smierdziaiało spalenizną i kiedy wysiadłam zobaczyłam wielka plame oleju pod autem silnik zaczal pracowac nierowno kiedy kreciłam kierownicą buczało. Co to moze byc???? Kontrolki sie nie zapliły. Wiem ze musze jechac do mechanika ale chciałam sie chociaz na juz dowiedziec co sie moglo stac.
Bede zobowązana za pomoc
8668 7

[MK4] Brak ssania, nierówna praca silnika, inne 1.3 endura


Witam szanownych forumowiczów

bardzo proszę Was o pomoc, o radę. Kupiłem siostrze Forda Ka 1.3 endura/60km i niestety mam z nim problemy z którymi nie mogę sobie poradzić...

problem 1- rano po odpaleniu silnik nie podaje większej dawki paliwa, czyli nie ma tak zwanego ssania, przez co silnik się dławi, nierówno pracuje...na cieplym silniku jest w miarę dobrze. Jak się rozgrzeje to całkiem inne autko...

problem 2- właśnie ta nierówna praca na zimnym silniku i szarpanie i dławienie podczas jazdy na 1 i 2 biegu "do czasu aż się rozgrzeje"

problem 3- tutaj zacznę od początku...ostatnio podczas wizyty u mechanika okazało się, że jest odłączony przewód od układu odprowadzania par paliwa...mechanik podłączył go spowrotem i auto jeździło dobrze do zatankowania Kaczki do pełna....teraz kiedy auto ma podłączony ten przewód i zostało zaraz po tym zalane na full silnik ...
7765 3

[MK4] przebieranie i syczenie silnika


witam.mam fiestę z 97r. 1.3 60KM
ostatnio wymieniałem obejmę węża od układu chłodzenia.przy ściąganiu węża trochę płynu wlało mi się do gniazda zaworowego wokół świecy-wytarłem w miarę możliwości-po założeniu nowej obejmy samochód odpaliłem,przejechałem się kawałek i wszystko było ok.na drugi dzień zaczęły się szopki-silnik zaczął konkretnie przebierać na wolnych obrotach i syczeć-w trakcie jazdy wszystko jest w porządku-tylko gdy stoję zaczyna się jazda.proszę o pomoc.
3772 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.