Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » elektrozawor
Tematy oznaczone jako elektrozawor
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

OGRZEWANIE I NAWIEW W MK4 I MK5


:: :mod: ::
:: Pytania i wątpliwości proszę pisać w tym temacie, a nie zakładać kolejny na temat ogrzewania!!! ::

===================================================================================================================

Ogrzewanie/wentylacja w mk4/5 jest trochę inaczej zbudowana niż w mk3/2/1, a w zasadzie różni się elektronicznym sterowaniem czy chcemy mieć ciepło czy zimno. Tutaj tkwi problem większości usterek. Wszystkie opisy/dane są takie same dla wersji z i bez klimatyzacji.

Podstawowe usterki i ich przyczyny:

1. Brak lub słabe ogrzewanie::: - zapchana nagrzewnica
- zapchany/uszkodzony elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania
- niedogrzany silnik -> uszkodzenie termostatu
- uszkodzona pompa wody ::
2. Leci tylko ciepłe powietrze, brak reakcji na pokrętło temperatury i klimatyzacje::: - uszkodzony/zablokowany elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania ::
3. Nie działa klimatyzacja::: - brak lub za duża ilość czynnika chłodzącego w ...
271261 498

[MK5] Króciec elektrozaworu nagrzewnicy


Witam. Wczoraj miałem małą awarię. Otóż wężyk doprowadzający płyn chłodniczy ułamał się z mocowaniem i cały płyn wyciekł. Dzisiaj zawiozłem samochód do mechanika. Powiedział mi, że na razie złączy wężyki ze sobą, ale do zimy muszę znaleźć takie cuś bo zimą kontroluje przepływ ciepłego powietrza. Problem w tym, że nie wiem jak to się nazywa i czego mam szukać :bezradny: Czy to termostat? Na zdjęciu widać 2 wężyki wchodzące za ten plastikowy panel i muszę kupić dokładnie to coś co za nim się znajduje. Ktoś pomoże? :kaput:

5743 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.