Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » dym
Tematy oznaczone jako dym
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Dymi na niebiesko po uruchomieniu.


Auto po postoju gdy ma zimny silnik i zostanie uruchomione to dymi na niebiesko. Pozniej jak sie rozgrzeje dymienie znika. Co obstawiacie - uszczelka pod glowica czy uszczelniacze. Dodam ze plyn chlodniczy jest i jego poziom sie nie mzienia. Auto pali okolo 8 litrow na 100km. Oleju ubywa sporo. Musze caly czas kontrolowac i dolewac.

Auto zapala bez problemu na dynamice ten nie stracilo.

Zauwazylem ze wentylator chlodnicy wlaczyl mi sie na pozycji litery R. Mam zakryta chlodnice kartonem. zapomnialem po zimie zdjac.
55981 123

Silnik : pali olej kopci na niebiesko


witam
rano odpalam fure po długim postoju i chmura niebieskiego dymu leci,rozumiem,że uszczleniacze zaworowe mi padły ?? :D,pierścionki mają zamki 0.4maxymalnie więc mieszczą sie w fabrycznym wymiarze[0.2-0.4]
tylko problem w tym,ze uszczelniaczw wyglądają wręcz idealnie :| pierwsze 200km silnik nie spalił ani grama oleju,problemy pojawiły sie dopiero teraz,znaczy jakieś 300km temu,bo przez ostatnie 300km spalił mi od górnej kreski do dolnej na bagnecie.
ile kosztują nowe uszczelniacze??
a,olej mam minerał,więc nie jest za żadki.
acha,jak silnik jest ciepły lub stoi chwilke tylko,to odpala bez chmury oleju,wszystko wskazuje na uszczelniacze nie ??
29156 38

[MK4] Czarny dym


Witam.
ostatnio zauważyłem, że moja fiesta słabo jakoś ciągnie i gdy mocniej przygazuje to od razy wielka czarna chmura dymu za mną. Ostatnio wymieniałem olej filter paliwa, oleju i rozrząd.
Teraz muszę wymienic alternator bo jak pisałem we wczesniejszym temacie, migaja mi lampy i kontrolka od akumulatora.

Co tym razem jest nie tak z moim autem? :<
18904 7

[MK3] Muli i dymi na czarno - 1.1i


Witam
Posiadam fiestę mk3 1.1 benzyna 1994r. Od samego początku kiedy ją zakupiłem coś nie pasowało mi jak pracuje silnik. Auto po gwałtownym wciśnięciu gazu zamuli się i potem dopiero wchodzi na obroty, silnik pracuje nierówno czasami strzela i z tłumika wydostają się naprawdę ogromne ilości czarnego dymu i jakaś czarna wydzielina wydostaje się z wydechu, tworząc dość dużą plamę na ziemi. Jeśli chcę ruszyć gwałtownie wciskając gaz np. chcę gwałtownie ruszyć ze świateł, to wtedy auto się zamula i prawie nie jedzie, dopiero po chwili się bujnie. Byłem u elektryka stwierdził usterkę sondy lambda, zakupiłem nową sondę i jest to samo. Wymieniłem wtrysk, silnik krokowy i potencjometr przepustnicy niestety nic to nie dało. Zakupiłem nowe przewody świece, filtr paliwa, filtr powietrza, podmieniłem komputer i dalej to samo. Odkręciłem tłumik żeby sprawdzić czy katalizator nie jest zapchany okazało się, że katalizator jest pusty, a układ wydechowy drożny. Nie mam ...
11476 14

[Inny] Zetec Turbo - biały dym??


Po krótcę opowiem, silnik Zetec 1.8 16v z turbinką T3 z ERST, odprężony płytą, wysterowany DET2 - wszystko było jak należy, tylko w pewnym momencie dosłownie nagle (przejazd testowy aby sprawdzić logi) auto puściło masę białego dymu zewsząd (wydech i wszystkie łączenia).. W poszukiwaniu usterki znalazłem zbyt krótką szpilkę w kanale wodnym od kolektora wydechowego i wymieniłem na dłuższą. Odpaliłem silnik i dalej biały biały dym cała masa.. Ale auto lata jak dzikie, świetnie naprawdę jeździ, olej czysty, woda czysta i nie wygląda na to żeby miało jej ubywać. Zaczyna dymić po kilkudziesięciu sekundach od odpalenia. Czy to może być olej który wlał mi się do kolektora? (odkręcałem szpilke która przechodzi przez kanał olejowy). Proszę o rady, jak potrzeba więcej info to piszcie powiem co tylko wiem.. (aha, to w escorcie siedzi, nie obraźcie się że pytam na fkp, ale tu są specjaliści a tam wątpie).
10069 13

[MK3] Biały dym z wydechu i szarpanie


Witajcie,

Kurde po swapie mam znów problem.

Silnik 1.1i.

Po swapie było chwilę ok teraz zaczęły się problemy znów. Przy odpalaniu zimnego silnika puszcze lekkiego białego bąka. Gorzej robi się gdy zacznę gazować na luzie przy obrotach tak 3000 zaczyna nieźle dymić - biała, gęsta nie niebieska chmura.
To samo jest podczas ruszania ze świateł i wkręcaniu na wyższe obroty. Oleju zniknęło sporo - ale silnik też się spocił miał wycieki z pod dekla i chyba coś się lekko poci po lewej stronie od paska i po prawej (SYF MI WCISNĘLI NIE SILNIK).

Wywaliło też płyn chłodniczy, który miał dziwny rudo - brązowo - pomarańczowy kolor, ale podejrzewam, że mogło go być za dużo nalane.

Obroty lekko spadają przy hamowaniu i sprzęgle (do 500, czasem zgaśnie).
[br ...
9652 9

[MK4] Dym spod maski i wyciek oleju


Prosze o pomoc, dzis na parkingu kiedy chciałam ruszyc auto było juz odpalone jakis czas zaczelo mi sie dymic spod maski smierdziaiało spalenizną i kiedy wysiadłam zobaczyłam wielka plame oleju pod autem silnik zaczal pracowac nierowno kiedy kreciłam kierownicą buczało. Co to moze byc???? Kontrolki sie nie zapliły. Wiem ze musze jechac do mechanika ale chciałam sie chociaz na juz dowiedziec co sie moglo stac.
Bede zobowązana za pomoc
8683 7

[MK3] Wydmuchało uszczelkę spod miski olejowej


Witam, mam problem bo nie mam pojęcia co to sie podziało...

Opisze całość, więc tak wracałem do domu spokojnie, nagle auto zaczeło zwalniać i nie reagowało na gaz. Gdy daję więcej gazu, strasznie zaczyna kopcić na biało, zasysa rurę od dolotu mocno i dławi się. Wywaliło mi uszczelkę przy misce olejowej no i chciałem się was zapytać co się stało? dlaczego? jakieś podcisnienie sie wytworzyło? i czemu ten dolot tak zasysa... Ogólnie co jest GRAN, bo mechanikiem to aż taki nie jestem i nie mam zielonego pojęcia... Przypominam że jest to 1.8D

Dzięki za wszystkie odpowiedzi z góry ...
7123 7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.