Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » dolot
Tematy oznaczone jako dolot
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Gąbka w obudowie filtra powietrza


Witam, w obudowe filtra powietrza w silniku 1.3 wchodzi taki wężyk od korka wlewu oleju (o ile dobrze pamiętam to stamtąd). No i w tym miejscu wewnatrz obudowy jest gąbka ściśnieta w kwadracik i umieszczona przy otworze. Po co to i czy to tak fabrycznie?
17257 3

[MK3] Dolot w XR2i CVH na stożku


Jako, że silnik w Spadku przestał mieć w końcu problemy z obrotami i mieszanką postanowiłem przed wiosną pobawić się trochę z dolotem.

Jak skonstruowany jest ori dolot w CVH widać na zdjęciach poniżej.



Bardziej zawiły i pełen zakrętów już chyba być nie może.
Dlatego pomyślałem nad jego uproszczeniem z wykorzystaniem stożka.

W związku z tym, że miejsca na rurę pomiędzy pokrywą zaworów a maską jest niewiele (stąd spłaszczony ori dolot) planuję wykorzystać tą harmonijkową gumę, obrócić ją w stronę zderzaka i zakończyć odizolowanym termicznie stożkiem (K&N lub Pipercross)

Tak wygląda z grubsza mój plan.
Ale może podpowiecie coś ciekawszego ;-))

Żeby ukrócić dewagacje na temat tego co stożek daje lub nie, zapewniam że podczas hamowania na początku lutego pomiar będzie na ori dolocie i na stożku, więc będzie porównanie ...
14677 34

[MK4] Silnik 1.3 Endura-E opis


Witam, mogł by mi ktos na przykładzie zdjecia opiasc czesci silnika "1.3 Endura-E" tzn zdjecie strzałka i podpis rura dolotowa, był bym bardzo wdzieczny, :D
11407 8

[MK3] XR2i - stożek czy seryjny puszka ?


witam :) chce powymieniac wszystkie filtry, olej i wogole :-P moja XRka ostatnio się dusi...mam założony filtr stożkowy..ale nie jest zabudowany i wydaje mi się że ciągnie ciepłe powietrze, dlatego się czasem przydusi jak mu daje gazu..
i pytanie czy wymienić stożek i zabudować go?? czy wymienić na seryjną puszkę?? dzięki z góry :)
5086 7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.