Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » cisnienie oleju
Tematy oznaczone jako cisnienie oleju
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Kontrolka ciśnienia oleju w 1.1


sytuacja następująca: jest zima, przez dłuższy czas jeździłem bez wymiany oleju, ostatnio po odpaleniu na zimnym silniku, kontrolka cisnienie oleju sie zaświeca przy przekręceniu kluczyka a przy odpalaniu kontrolka gaśnie - prawidłowo razem z kontrolką aku, silnik chodzi gładko.
Pojeżdżę trochę po mieście silnik sie zagrzeje i zapala sie kontrolka i silnik zaczyna dawać hałasy tarcia (mam wyczulony słuch i słyszę różnice), i nieco muli, wniosek słabe smarowanie, co może być przyczyną?
Olej jest w silniku prawidłowy poziom.
Po nowym oleju kontrolka zaświeca sie nawet szybciej, ciśnienia na pompie nie sprawdzałem (nie mam narzędzi), nie chce kupować w ciemno pompy oleju.
jedyne co moge sprawdzić to stan ssaka w misce, ja podejrzewam zapchany ssak (pod korkiem wlewu jest masła troche moze to samo w misce), ale ściąganie miski to ogólnie mozolna brudna operacja w moim przypadku w mroźnym garażu.

...
25588 38

[MK4] Kontrolka ciśnienie oleju, głośniejsza praca.


Witam,
Mam forda fieste z 96r z silnikiem 1.3 , 60KM
Problem wygląda następująco, głównie rano odpalając silnik długo, nawet parę minut, świeci się kontrolka oleju. Auto wtedy chodzi sporo głośniej. Po paru minutach gdy kontrolka zgaśnie silnik nagle pracuje dużo ciszej. Dodam że sprawdzane jest to na biegu jałowym.

W czym tkwi problem ?
24100 16

[MK3] Świecąca kontrolka cisnienia oleju


Witam mam problem ze swiecaca kontrolka oleju w mojej fiescie mk3 1.1 37kw 93r. kontrolka raz sie swieci raz nie po dodaniu gazu albo wylaczeniu i ponownego urochomieniu silnika gasnie dodam jeszcze ze na zimnym silniku nic sie nie dzieje ostatnio wymienialem olej na elf 15w40 mineralny martwi mnie jeszcze towarzyszacy temu trzeszczacy dzwiek z okolicy nawiewu ogrzewania od strony kierowcy.Mam pytanie czy moze to byc czujnik olejui czy mozna tak jezdzic
21412 33

[MK3] Czujnik ciśnienia oleju


Witam!!

Od paru dni mam problem, otóż gdy mam auto na zapłonie nie świeci się lampka ciśnienia oleju(w innych sytuacjach oczywiście tez się nie świeci). Myślałem na początku że może żarówka podświetlenia kontrolki, ale jest ona sprawna. Więc problem pewnie tkwi w czujniku(?) lub gdzieś coś nie styka.
Moje pytanie, gdzie owy czujnik się znajduje i czy macie jakieś w którym miejscu szukać przyczyny jeśli okaże się że to nie czujnik.
Fiesta mk3 1.1 55km.

Pozdrawiam
12565 8

[MK3] Zapala sie kontrolka oleju


witam mam problem po wymianie uszczelki pod miska pod pokrywą zaworów wymianie uszczelniaczy na wałku i na wale od strony rozrządu i odrazu nowy olej i filter po odpaleniu wszystko ok ale jak wkręci sie obroty do 6 tyś i pużnijej chwile po chodzi na wolnych to zapala sie kontrolka od oleju co może być nie tak ??
bo ja już mam przed oczami najgorszy scenarjusz remont silnika panewki i pierścienie głowica :(

[ Dodano: Nie Sty 30, 2011 08:32 ]
zapomniałem dodać silnik 1.6 cvh olej 15w40 lotos
11236 13

[MK3] Ciśnienie oleju


Jak silnik spada do niskich obrotów zapala mi sie lampka,
Olej jest, na zakretach ani przy chamowaniu sie nie zapala tylko na wolnych obrotach.
Czy to znak ze nalezy wymienic olej na nowy?
10129 14

[MK3] Świeci/mruga kontrolka oleju na wolnych obrotach


Siemanko !
Wiem, że temat się już przewijał kilka razy i czytałęm wiekszośc postów na forum na ten temat, ale poniewaz nie doczytalem jasno okreslonej przyczyny chcialbym uzyskac odpowiedz. Przedwczoraj przeszczepilem silnik z 1.1i na 1.3. Wszystko chodzi pieknie - dopoki sie nie nagrzeje. Wtedy TYLKO I WYLACZNIE na wolnych obrotach, jak spadna one ponizej 1.000 swieci/mruga kontrolka cisnienia oleju. Wymienilem dzisiaj czujnik na nowy i dalej to samo. Panewek nie slychac. Mechanik twierdzi ze pompa jest ok-z reszta miesiac temu dzialala na starym silniku. Co moze byc tego przyczyna? Od razu napisze ze olej to niestety Lotos... ale w koncu woda tez daje jakies cisnienie nie? ;-| z gory dzieki i PZDR
7582 5

[MK3] RS1800 Kontrolka oleju często nie świeci


Wsiadam rano do auta przekręcam zapłon pali się kontrolka ładowania,ale nie pali się ciśnienia oleju.
Po jeździe i krótszym postoju to zazwyczaj kontrolka już się zapala, ale też nie zawsze ;-|

Olej 10W40 i według bagnetu jest zalany ponad połowę.

Jaka może być przyczyna takiego stanu? Walnięta kontrolka by w ogóle nie działała a tu jednak działa czasem, gdzie w tym silniku szukać tej kontrolki,żeby ją wykręcić i sprawdzić stykając ją do masy?
5593 5

[MK3] Cisnienie oleju


Tak sie jakos dziwnie dzieje. Jak odpale silnik to dłuzszą chwile (lub wogole) nie gasnie kontrolka cisnienia oleju. Jak lekko przygazuje to gasnie i jest spoko. Czasem sie na chwile zapali w czasie njazdy ale zaraz gasnie. Dzieje sie tak na zimnym i na ciepłym silniku niezaleznie od pogody. Stan oleju - NOWY (mobil 1 15w40),poziom oleju - prawie full. Nic nigdzie nie cieknie (troche sie poci przy srubach od pokrywy zaworowej). Wie ktos jak sie tego problemu pozbyc?

Silnik 1.1 mono

//JEZELI UWAZASZ ZE TEMAT BYL,TO POCZYTAJ INNE TAK JAK JA TO ZROBILEM ZANIM Z ROZPEDU NAPISZESZ COŚ NIEZGODNEGO Z RZECZYWISTOŚCIA!
5383 5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.