Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » chlodzenie silnika
Tematy oznaczone jako chlodzenie silnika
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[Ogólny] Modyfikacja sterowania wentylatorem chłodnicy


:: Chcę zamontować ręczny włącznik wentylatora chłodnicy, zwykłe zmostkowanie podobno pali styki włączników, wiec chce to zrobić na przekaźniku, wymyśliłem już schemat jak to miałby wyglądać, proszę bardziej ogarniętych ode Mnie o opinie czy to zda egzamin.

Założenie ma być takie, aby była możliwość ręcznego włączenia wentylatora oraz gdy pstryczek jest w pozycji off to termowłącznik robi swoją robotę. Schemacik poniżej: ::


Jak zwykle w temacie pojawiło się trochę dyskusji, dlatego postanowiłem wszystko uporządkować,,,

Założenie konstrukcyjne jest dobre, propozycja realizacji już nie, oto dlaczego: startujący wentylator na chłodnicy w chwili kiedy się rozpędza pobiera około 6-8A, trwa to stosunkowo krótko, kiedy już się rozpędzi pobór prądu dość mocno spada i wynosi nie więcej jak 4A (często jest to poniżej 3A). Oryginalny układ jest zabezpieczony bezpiecznikiem w skrzynce ale nie jest wyposażony w przekaźnik, co sprawia iż dość duży prąd ...
9340 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.