Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » chlodnica
Tematy oznaczone jako chlodnica
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Włączanie się wentylatora chłodnicy


Witam. Miałem juz wczesniej pewne podejrzenia, a dzisaij troszke sie w tmy utwierdzilem. zrobiłem ze 100km przy 20stu stopniach na zewnatrz, zamiennie przy uciazliwiej jezdzie miejskiej jak i predkosciach przekraczajacych 100km/h. jak sie okazało, wentylator chlodnicy ani drgnie. powinien sie wlaczyc czy nie powinien ? w takim razie kiedy rozpoczyna swoja dzialanosc? albo jak sprwadzic jego sprawnosc?
29443 59

[MK3] Schemat układu chłodzenia - 1.3


Witajcie.

Potrzebuję dokładnych informacji na temat obiegu w silniku 1,3.

Wyjaśnijcie mi łopatologicznie jak płynie chłodziwo (w którą stronę i przez co) po kolei.

Proszę o to, bo specem nie jestem.
Wiem gdzie jest pompa wody, ale nie wiem w którą stronę pompuje. Jak płynie płyn w chłodnicy, czyli przez który wąż wpływa, a gdzie wypływa itd.

Schemat taki jest co prawda w książce, ale tam nie ma nagrzewnicy i strzałek z kierunkiem przepływu.
11848 7

Układ chłodzenia: wyciek nieszczelność środki uszczelniające


Troszke mi kapie z chłodnicy płyn. Nie duzo, ale mnie to wkurza strasznie! Stosował ktoś przypadkiem uszczelniacze do chłodnic ? Takie cuś co sie wlewa, wsypuje do zbiornika wyrównwczego ? Jak to działa, ile kosztuje i czy warto to stosowac ?
11484 15

Układ chłodzenia : usuwanie nieszczelności wyciek


Witam mam taki problem. troszeczke cieknie mi z chłodnicy a dokładniej z takiego łączenia metalu chyba z jakimś tworzywem. Płyn bardzo powoli ubywa, a właściwie sonczy się i to bardzo delikatnie. I teraz pytanko. Czy można to czymś zalepić, zakleić czy coś z tym zrobić. Osobiście stosowałem kleje do zalepiania na mokre i nieoczyszczone powierzchnie (działało), ale niewiem czy zda to egzamin przy chlodnicy.

Jak ktoś ma jakieś pojecię o tym to prosze o pomoc.
7713 8

[MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku


Witam,
chciałem dzisiaj wymienić płyn chłodniczy w aucie.. i napotkałem problem w odnalezieniu korka spustowego.. możecie mi pomóc i go wskazać?

Czy to przypadkiem to ustrojstwo
KOREK?

Jeśli to to to jak to odkrecić, ni cholery śrubokręt nie wchodzi, rura przeszkadza jak może żeby się dostać do tego..

dzięki za helpa
6613 9

[MK6] układ chłodzenia, chłodnica


witam,

ja mam taki problem.. kupilem w maju autko lekko uderzone, 1.4 tdci 2007rok, chlodnice poszly, belka i to w sumie wszystko, chodzi o to ze powywalalem wszystkie czesci ktore byly niepotrzebne a teraz kompletuje auto, kupilem chlodnice pod ten silnik ale 2003 rok, niby to samo, inna wtyczka ale to nie problem, u gory po lewej stronie jest wyjscie na waz przelewowy ktory wraca do zbiorniczka z plynem ale w moim zbiorniczku nie ma wejscia na taki waz :) bylem w serwisie, po winie na schemacie chlodnice mam dobra i powinienem miec zbiorniczek z takim wejsciem lecz go nie posiadam, zbiorniczek jest raczej od nowosci, czyzbym mial inna chlodnice zamontowana niz powinna byc wg winu? w ogole to nie ma takich chlodnic, tzn nie znalazlem, zeby byla bez tego wyjscia na wezyk przelewowy, tzn sa ale otwory na weze maja po przekatnej a ja mam ...
6148 1

[MK4] Chłodnica i wentylator do 1.4 90 KM


Witam wszystkich! To mój pierwszy post tutaj. Dwa miesiace temu kupiłem fieste mk4 z silnikiem 1,4. Zaistniała potrzeba zakupienia do niej chłodnicy i wentylatora. Do tego modelu nie łatwo mi znaleźć odpowiednią chłodnice (Ford PA66-GF30 )i wentylator (?). Proszę o pomoc jeśli ktoś ma taką na zbyciu lub zna sklep bądź szrot Forda w Krakowie lub okolicach.
Oprócz tego poszukuje jeszcze termostatu ale to na później może.
5965 6

[MK3] 1.8 16v Chłodnica


witam Panowie:)

jaka chlodnica pasuje do tego silnika oprocz oryginalnego zamiennika?
bo nigdzie nie moge dostac noweg chlodnicy, a czujnik co włącza wentylator umiescil bym gdzie indziej. wie moze ktos czy np z xrki bedzie pasowac chlodnica i bedzie miala takie same wyjscia wodne jak ta z 1.8?

dzieki z góry pozdrawiam :)

:: tag modelu wybieramy z listy dostępnych
- bidżej ::
4876 4

[MK6] Dolne mocowanie chlodnicy


Pacjent to MK6 ST po lifcie, zauwazylem ze chlodnica w mocowaniach nie siedzi na ciasno. Mozna ja uniesc okolo 2cm do gory. Mam wrazenie ze brakuje mi na dolnej belce jakiegos mocowania, wyglada to u mnie tak:




Tak jak gdyby brakowalo jakis nakretek ktorymi dokreca sie chlodnice do gory, czy ktos wie jak to wyglada w oryginale...ewentualnie wykonac jakies foto ??
3847 2

[MK3] jak zdjąć śmigło wentylatora chłodnicy


Siemanko, czy ktoś może zdradzić jak zdjąć śmigło z wentylatora 16v? Mam kilka rzeczy do zrobienia i muszę go zdjąć. Zdjąłem zawleczke i dalej nie wiem co robić
3646 2

[Inny] Chłodnica sierra


Siema, jest taka sprawa, mojemu wujkowi pękła chłodnica w Fordzie sierra 84rok 2.3 diesel. Ciężki temat z dostaniem jej, tak się zacząłem zastanawiać czy czasem nie pasuje chłodnica od innych modeli sierry np od jakiegoś 1.8 diesel, czy 2.0?, czy ktoś coś wie na ten temat. Jest to raczej pilna sprawa i z góry dzieki za pomoc
3520 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.