Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » cewka zaplonowa
Tematy oznaczone jako cewka zaplonowa
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu


Witam.
Postanowiłem opisać problem który zdarza się w silnikach Zetec'a.
Ja i inni koledzy forumowicze mieli podobne objawy - szarpanie przy przyspieszaniu, przy dodawaniu gazu a na wolnych obrotach wszystko ok. Okazało się że winna jest cewka zapłonowa.
Ale opisze Wam swój przypadek jak do tego doszedłem i jak sobie z tym poradziłem.


Ostatnim czasem zdarzyło się iż po powrocie z dłuższej trasy - 500 km w dwie strony - na drugi dzień sport zaczął przerywać i nawet przestał palić na jeden cylinder - konkretnie na 4. Na desce rozdzielczej pojawiła się pomarańczowa lampa silnika sygnalizująca awarię.

Po sprawdzeniu iskry poprzez podnoszenie kopułek na świecach okazało się że właśnie na 4 cylindrze nie ma iskry. W pierwszej kolejności postanowiłem wymienić świece na nowe gdyż ja jeżdżę nim 3 lata i nie wymieniałem świec nie mówiąc czy poprzedni właściciele je ...
87502 5

[MK3] muli/brak mocy na lpg


Witam, mam taki problem z moją fiestką...
Jakiś czas temu zaczęła mulić na gazie oraz na benzynie.... sprawa wyglądała tak że ruszając spod bloku na benzynie czekając aż temp. silnika osiągnie temp. żeby się przełączyło na gaz... jadę po czym przełącza wciskam gaz dalej i nic... auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu.
Po wyłączeniu wyłącznikiem gazu i przełączeniu na benzynę auto muliło również na benzynie.
Po jakimś czasie zorientowałam się że problem występuje tylko wtedy kiedy auto przełącza się z benzyny na gaz na jednym z niższych biegów np. na 1 lub 2 - (na dwójce niekiedy można przełączyć na gaz ale na wyższych obrotach tzn jak sie ją nieco przeciągnie na tej 2)
Przy przełączaniu na 3 i w górę problem raczej nie występuje choć nieraz mam wrażenie jakby coś chciało zamulić.

Mam gazownika nieco fajansiarza który ...
47467 92

[MK3] Silnik nie pracuje na czwartym cylindrze i inne objawy


Witam . przeszukałem caly internet i dalej nie wiem co dolega mojej fiescie.

zacznę od początku ze kable, swiece, filtry mam zmienione.

moj problem z fiesta jest taki ze silnik jest strasznie mułowaty jak jest ciepły ,nie pracuje mi czwarty cylinder,duzo pali i klekocze. sprawdzałem kazdy kabel pokolei jak silnik był uruchowmiony. odlaczalem je pokolei i wyszło na to ze czwarty cylnder w ogole ne chodzi. wykrecalem swiece i ta 4 była bardzo okopcona.

nic juz mi do głowy nie przychodzi. nie jest to czasem problem z zaworami? nie w tym momencie co trzeba sie otwieraja i przez to silnik mi kuleje na tym ostatnim garze?

strasznie mnie to denerwuje. pali z 10 litrow benzyny,muli,kuleje...

jak z rana silnik jest zimny i odpale to jeszcze łądnie sie wkręca zaś jak rozgrzany i wcisne pedał gwałtownie ...
22399 45

[MK3] Kolejność cewek zapłonowych RS 2000


Witam, to znmowu ja :yes: mam taki problem, otóż zamówilem sobie ostatnio na alledrogo cewki do rs-a, w opisie było napisane ze cewki, w tytule cewka, nie było do wyboru ilości sztuk wiec kupilem, lecz przyszła tyylko jedna w dodatku podpisana nr2, i tu jest problem bo według mnie popsula mi sie ta druga cewka, czy powiedzmy nr 4 ^^ ale pomieszalem...i tu pada moje pytanie, czy jest jakaś różnica w tym która cewka ma być w 2 a która w 4 dziurce?, jak dla mnie cewki wyglądaja identycznie...
18055 12

[MK6] Czasami przerywa przy dodawaniu gazu - 1.4 80 KM


To sprawa wygląda następująco :

2 miesiace temu wymieniłem Przewody zapłonowe na Sentech Autko nie przerywało i smigało cudownie na gazie i na benzynie. Ostatnio stało tydzien nie uzywane i Okazuje sie że zaczęło znowu przerywac , Kable raczej są ok.
Na weekend chce zobaczyć co i jak . może jakimś smarem miedziany przesmaruje żeby wilgoć sie nie dostawała , i przeczyszcze swiece
Przerywa wtedy kiedy dodam więcej gazu .


1. Jak mam sprawdzić czy cewka jest dobra ?

2. Czy możliwe ze to palec zapłonowy ?

3. Jaka powinna być rezystancja przewodów ?

4. Na co jeszcze zwrócic uwage ??

Pozdrawiam
15229 20

[MK3] Problemy po wjechaniu w kałużę


No wiec w niedziele wpadłem w wielka kałurze nie mogłem zwolnic ani uciec na drugi pas poniewaz był ruch w przeciwnym kierunku auto nie zgasło kontynułowałem jazde wystzko było ok ale zgasło na garbie zauwazyłem ze chodzi jak traktor czyli nie na wyszysykich cylidrach przglodajac forum doszedłem ze wina jest cewka nastepnego dnia musiałem skorzystac z auta i jedziłem gdyz brat jest mechanikiem i mowił ze jedzic na tym mozna wiec tak zrobiłem dzis nie mogłem juz odpalic auta na pych nic aku sie rozladowal wykreciłem swiece byly ciemne i zalane oczysciełem wlozyłem i nadal nie chce zalapac i ciągle je zalewa co moze byc problemem??
10342 23

[MK4] 1.4 16V szarpie po rozgrzaniu i zamula


Mam oto taki problem:

Jak silnik rozgrzeje się to podczas jazdy szarpie a jak chcę przyspieszyć to jest przymulony i czasem mam "zawieszkę" przy 2 tyś. obrotów a później "puszcza" i normalnie przyspiesza..

Przepływomierz jest O.K.. cewka też... krokowy również (no ale to nie ma nic do rzeczy ale piszę) po odpięciu VSS-a problem nie znika..

Czy przez nieprawidłowy reset mogą być takie objawy? (w co wątpie..) Obroty na postoju w normie.. podczas zmiany biegów również.. bike notw :kaput:
6220 4

[MK6] Silnik nierówno pracuje, (cewka??)


Witam.
Autko: Fiesta MK6 1.4 16V
Podczas jazdy autko straciło moc i silnik zaczął nierówno pracować.
Podejrzenie problem z zapłonem.
Wykręciłem świece:
-świece 1, 2, 3 suche
-świeca 4 wilgotna.
dobrą świecą i kablem zacząłem sprawdzać kolejne wyjścia na cewce i na 4 brak iskry.
Czy cewka jest do wymiany czy coś innego padło
4033 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.