Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » bezpieczniki
Tematy oznaczone jako bezpieczniki
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK5] Kwestie elektryczne


Cześć.

Chciałem tak ogólnie się zorientować wśród posiadaczy Fiest mk5. Nie wiem, czy tylko mi się tak wydaje, ale na sieci ciężko coś o niej znaleźć - są nawet dwie strony tylko o tym modelu ale tam właściwie też nic nie ma. Jak już to jakieś ogólne informacje zazwyczaj łączone z mk4 (albo wogóle nie prawdziwe).
Swoją Fiestę mam już ponad 2 lata - fajny samochód i go lubię. Jednak gdy potrzebuję się czegoś o niej dowiedzieć to klapa, nawet na tym forum.
Nie miałem do niej instrukcji obsługi i każdych "banalnych" informacji, typu jakie powinna mieć ogumienie, felgi, jaki olej, płyny, wycieraczki, żarówki, terminy wymian itd. nie można było znaleźć.
Np. dowiedziałem się że mam płynną regulację wycieraczek dopiero po dwóch latach.
Ale mniejsza z tym.

Pisze w dziale elektroniki bo to mnie najbardziej ciekawi.
Czy ktoś ...
84664 83
57923 11

[MK3] Podłączyłem klemy na odwrót - jakie konsekwencje ?


słucghajcie głupi temat ale połączyłem klemy w mk3 na odwrót znaczy isę plu minys minus plus , no i wydaje mi się że to bezpieczniki się spaliły ale nie jestem pewien, brat mnie nastraszył że mogło sięspalić cośjeszcze ale on nie jest mechanikiem ... błagam pomóżcie !
17290 28

[MK5] Problem z centralnym i swiatłami tylnymi


Witam
Posiadam fieste mk5 00 rok diesel
1 pytanie
Od jakiegos czasu przestał chodzić mi centralny zamek , myślałem, że to wina baterii, że moze nie ma zasięgu lub coś w tym stylu. Po wymianie bateri absolutnie nic nie dało. Więc przestałem korzystac z pilota tylko otwierałem kluczykiem. Porlbem pojawil sie gdy wyciagnałem akumulator - jak wiadomo po włozeniu go z powrotem zaczynają migać wszystkie awaryjne światła w aucie i wten czas trzeba skasować bład pilotem ale pilot nie działa, tzn po wciśniecu kontrolka swieci na czerwono ale bez reakcji - co zrobic zeby to skasować ? Gdzie może leżec przyczyna ?
2 pytanie
Przestaly dzialać mi światła tylnie do jazdy dziennej oraz podswietlenie tablicy rozdzielczej ...
Pomyslałem ze moze jest wina, że przepaliły sie bezpieczniki ale sprawdziłęm wszystkie 20 i jest ok ... Żarowki nie są przepalone, Swiatła stopu orazkierunki z tyłu rowniez ...
16240 13

[MK6] Kierunkowskazy szybko migają


Witam, mam problem z kierunkowskazami: szybko migają - prawy i lewy, przy awaryjnych jest normalnie, wszystkie żarówki świecą normalnie, czy ktoś ma pomysł o co chodzi?
12715 14

[MK4] Padły światła, migacze, el. szyby, klima.


Witam, posiadam fieste mk4 '96 1242[cm3] 55kW. Jest to moje pierwsze auto i już na początku mojej przygody mam z nim problem, a mianowicie podczas jazdy padły mi światła mijania, kierunkowskazy, elektrczyne szyby, klimatyzacja. Jedyne co jeszcze działa to radio i światła drogowe. Co może być tego powodem ? bezpieczniki ? Może coś innego. Proszę o pomoc.

Odbiegając od tematu chciałem zapytać jakie powinno być spalanie w mojej fieście.
12295 15

[MK4] Bezpieczniki


Widzę że mój temat został usunięty no wiec dzisiaj odpaliłem moje cudo i zauwazyłem ze nie swieci zadne swiatło poza tym ktore swieci po wlaczeniu wstecznego chciałem wymienić bezpieczniki lecz ten schemat ktory wczoraj mi ktos wkleił do tematu ktory ktos łaskawie wyrzucił nie zgadza sie z tym co zastałem w swojej fiestce jest tylko jeden rzad bezpieczników ale czy to napewno bezpieczniki ??
12265 3

[MK3] problem z bezpiecznikiem od nawiewu


witam !

2 dni temu zepsul mi sie bezpiecznik od nawiewu, wsadzilem nowy, bylo ok do dzisiaj znow sie popsul,. wsadzilem nową 20tke i bum, poszla, wsadzilem 25, i poszlo.
przez te 2 dni bylo ok, mroz na dworze okolo -15, auto stoi caly czas na dworze. jaka moze byc przyczyna tego ze ten bezpiecznik nie daje sobie rady ??
11383 18

[MK7] Rodzaj bezpieczników


Fiesta mk7 z tego co mi wiadomo w kabinie za schowkiem są bezpieczniki jakiego typu ? midi czy mini (bo z wygladu wygladają podobnie) ?, czy w komorze silnika też są bezpieczniki typu mini czy midi ??

w instrukcji jest napisane że np ogrzewanie przedniej szyby bezpiecznik Prąd 60A

ale nawet na allegro nie ma tak duzych bezpieczników (jedynie płytkowe) ale jak są mini czy midi to przeciez nie wejdzie ?
10078 3

[MK4] MK4 -pali bezpiecznik zapalniczki .....


Witam.
Jako ze potrzebuje gniazdo 12V , probowalem podlaczac navigacje , okazalo sie ze bezpiecznik spalony... Wlozylem nowy ... Po podlaczeniu bylo trzeba przytrzymac kabel od nawi zeby ladowalo , potem spod zapalniczki polecialy iskry i spalilo bezpiecznik...
Moje pytanie-gdzie szukac przyczyny?
Ja myslalem zeby jako pierwsza rzecz wymienic samo gniazdo zap. tyle ze jak to wyjac zeby tego nie polamac?

pozdro
9769 8

[MK7] Rozpiska bezpieczników


Może się komuś przyda :-)

7768 5

[MK4] Nie odpala


Witam

Problem jest taki. Moja Fiesta dosyć długo stała. Miałem do roboty wspomaganie - wymiana simmerring - ale to już inna historia. Więc musiałem wjechać na kanał. Odpalam auto, coś ruszyło i padło. :sad: Od tego czasu nie chce odpalić. Rozrusznik nie kreci, lampka od immobiliseru się nie świeci. Prąd jest. Lampki w kokpicie działają, świece grzeją. Przekręcam i nic. Akumulator nowy. Rozrusznik sprawdzany i działa. bezpieczniki wszystkie sprawne. Co może być przyczyną?

Proszę o radę ;-(
7633 10

[MK4] Poważna awaria


Witam mam dość nietypowy problem z moją fieścinką a mianowicie,

-Brak świateł mijania i drogowych, po włączeniu świecą się światła tyle i prawe postojowe
natomiast lewego brak (kierunki działają)

-po włączeniu kierunkowskazu w lewo mrygają światła awaryjne natomiast
prawy działa w porzątku

-po włączeniu światła kabiny (włącznikiem na świetle) lub jego wyłączeniu
całkowitym mrygaja światła awaryjne

nie mam pojecia czym to jest spowodowane sprawdzałem bezpieczniki żarówki
wszystko ok rozbieralem równierz cały zespół przełączników i wszystko wydaje się
ok jak wypne koś z zespołu i zepne światła na krótko to działaja mijania jak i drogowe
natomiast po włączeniu włącznikiem świecą się tylko postojówki
7459 6

[MK3] skrzynka bezpieczników z diesla do bęzyny podejdzie


witam
niestety jestem zmuszony podmienić skrzynkę bezpieczników i tu mam pytanie czy taka z diesla podejdzie do benzyny?
6637 5

[MK6] Problem ze swiatlami mijania


Czesc,
to pierwszy moj post na tym forum wiec witam wszystkich. Od razu zaznacze, ze nieco przegladalem ten dzial w poszukiwaniu podobnej przypadlosci i niestety nie znalazlem.

Moj problem polega na tym, ze prawe swiatlo mijania/drogowe mi nie dziala.
Wymienilem zarowke - nie pomoglo. Jak sie okazalo to byl bezpiecznik. Wymienilem i podczas wlaczenia zaplonu ladnie slychac jak sie spalil kolejny. Potem jeszcze jeden sie spalil ;] Trzeciego nie wkladalem :D
Przyczyna moze byc jakies zwarcie po drodze lub za duze natezenie. Co robic w takiej sytuacji? Zastanawialem sie czy po podlaczeniu miernika i zbadaniu natezenia nie rozwalilbym sobie czegos innego - wszakze przy pomiarze natezenia miernik dazy do tego aby nie utrudniac przeplywu pradu. A jak wiadomo bezpiecznik jest od tego by sie spalil od czasu do czasu gdy to konieczne. Czy sa miejsca gdzie mozna zajrzec w kable czy cos sie nie ...
6259 8

[MK3] Brak prawego swiatla mijania i postojowego


Witam,

Przy wymianie zarowki swiatla postojowego przy okazji cos sie stalo z prawym swiatlem mijania- patrzac zza kierownicy. Dodam ze probowalem wymienic bezpiecznik i wlasnie wtedy skiepscilo sie to swiatlo ;-| Wiecie moze ktory bezpiecznik jest do swiatel mijania a ktory do swiatel postojowych?:)
5875 3

[MK5] Terkotanie w bezpiecznikach


Witam,
Posiadam Fieste MkV 00/01 od 5 lat, dotychczas nie sprawiała wiekszych problemów, ale ostatnio zaczely sie dziac dziwne rzeczy. A wiec po kolei.
Od jakiegos czasu zaczely sie problemy z odpalaniem silnika. Poczatkowo myslalem ze to akumulator wiec wymienilem na nowy (stary mial okolo 6 lat :P). Niestety, nie pomoglo. Gorzej nawet, bo w ogole przestal sie uruchamiac, zegary przy przekrecaniu kluczyka wariuja, kontrolki gasna i mrugaja, przebieg sie restuje, a ze skrzynki bezpiecznikow w komorze silnika slychac dziwne stukanie. Rozrusznik nawet nie drgnie. Po zdjeciu pokrywy z bezpiecznikow przy silniku zorientowalem sie ze terkocze przekaznik (prawy dolny z 4 po prawej stronie patrzac od przodu pojazdu). Z ksiazki serwisowej (niestety po francusku, stamtad byl sprowadzony samochod) wyczytalem ze jest od pompy i sterowania silnikiem.
Prosze o pomoc i porade coz to sie z nim dzieje. :P
Pozdrawiam.
5707 5

[MK3] Pali bezpiecznik wentylatora


Pali bezpiecznik wentylatora jest 30A tak jak powinno byc poprzedni własciciel obwinął bezpiecznik drutem, wentylator dobry na 100% co moze byc przyczyną oraz nie działa szyba grzewcza jak sprawdzic czy przekaźnik moze nie poszedł ?
5608 2

[MK3] poważne uszkodzenie skrzynki bezpieczników


zdarzył się mały wypadek jak zwarły się 2 kabelki i zjarało mi skrzynkę ,


mogło się coś popsuć w fieście jeszcze ???


,instalacja jest cała tylko skrzynka na złom,ale i tak muszę całą instalację wymienić
mam nadzieję że nic więcej nie uszkodziło
4837 5

[MK4] Demontaż skrzynki przekaźników.


Witam.Zabrałem się za montaż przekaźnika który rozłączy pompe paliwa podczas załączenia lpg.I mam problm.chce podnieść ten cały środek z bezpiecznikami i przekaźnikami ale nie mogę go wyjąć.dwa zatrzaski z przodu odginam i jeden od stron lewego koła a to nadal trzymaDodam że odpięcie tych trzech kostek odpada bo nie chce zresetować kompa.czy dam rade wyjąć to bez odpinania zasilania?
3997 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.