Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » amortyzatory
Tematy oznaczone jako amortyzatory
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Wymiana amortyzatorów tylnych


A więc opiszę w tym temacie wymianę w punktach krok po kroku wymianę amortyzatorów tylnych w mk3.

1. Podnosimy samochód i kładziemy na kobyłkach opierając o krawędź gdzie wsuwa się w rowek w lewarku. Robimy to z jednej jak i z drugiej strony samochodu. Jak nie mamy kobyłek do kładziemy na bardzo szerokich i w miarę wysokich cegłach na tyle dużych że podczas gdy będziemy szarpać odkręcania nie zwalił się nam samochód na Ziemię.
2. Odkręcamy oby dwa koła
3. Gdy już mamy koła odkręcone spryskajmy WD-40 lub innym odrdzewiaczem na śruby zaznaczone na rysunku NR.3.
4. Dla pewności dajmy śrubie młotkiem przez łeb(dosłownie)
5. Chwytajmy klucz nasadowy z 6 kotną nasadka nr.19(bywają klucze nasadowe z nasadkami gwiazdkowymi w stylu kluczy oczkowych). Nawet nie myśmy odkręcać kluczami oczkowymi czy płaskimi bo nie damy rady.
6. Odkręcamy śrubę która na rysunku jest NR.3[br ...
53287 36

[MK3] Różnice między mk3 a mk3,5


Nie wiedziałem w którym dziale zamieścić ten post, ale mam nadzieje że ten jest odpowiedni...
Nie znalazłem nic konkretnego na ten temat stąd ten post.
Zastanawiam się jaki są różnice pomiędzy nimi <???> Z tego co znalazłem w innych postach to różnica jest w lusterkach, mk3.5 ma ładniejsze bardziej zaokrąglone, ma też klapke na wlew paliwa i chyba jest jakaś różnica w amortyzatorach. Czym jeszcze się różnią? Nic więcej nie znalazłem a chciałbym wiedzieć bo moja fiestka jest z 02.1994r i nie wiem czy się już łapie na mk3,5 czy nie. Bo lusterka zaokrąglone mam, klapkę na wlewa paliwa też. Z drugiej strony mk3,5 były chyba robione dopiero po 94r.
47509 24

[MK6] Wymiana amortyzatorów - tył


prosze o porade jak odkrecic amortyzatory tylne od gory, czy trzeba zdjac nadkola i wtedy dostane sie do nakretki. Wymiany amortyzatorow chce dokonac w fiescie mk vi 1.25.
31813 30

AMORTYZATORY GT CUPLINE - opinie


Witam czy ktoś w swojej fieście MK3 ma zamontowane amortyzatory tej firmy
Na allegro jest koles co oferuje ta marke
Chodzi właściwie o charakterystykę tych amorków czy są twardsze od seryjnych gazówek i czy wogole jest to sportowy amortyzator
29041 44

[MK4] Narzędzia do wymiany tylnich amortyzatorów


Jutro czeka mnie wymiana amorów z tyłu lecz niewiem jakie klucze potrzeba, mam sciągacz do sprężyny jesli ktoś wymieniał proszę o porade(jakie klucze itd)

pozdrawiam
17209 20

[MK3] Wymiana przednich amortyzatorów


Czy jest gdzies na forum instrukcja wymiany przednich amortyzatorów, jak wyglada sprawa w porownaniu do tylnich? dzisiaj wymienialem tylnie i Bez wiertarki , szpifierki sie nie obeszlo amorki musialem ucinac przy tyleji zeby sie katowka dostac. Dodam ze amorki byly fabryczne czyli Hmm 17 lat :D
14566 29

[MK3] Zwrotnica


Witam. Mam takie pytanko: czy zwrotnica z mk3,5 podejdzie do mk3 bez problemu?
10285 13

[MK4] Poprawa kultury pracy zawieszenia


Drodzy forumowicze, szukam informacji jak dobrać zawieszenie, żeby moja fiesta lepiej wybierała nierówności na drodze.

Jak fiesta wpadnie w dołek/studzienkę to jest taki huk, że aż strach z kolei przy większych prędkościach na długich poprzecznych nierównościach skacze do krańca amortyzatorów. Wrażenie jakby za miękko było.

W fieście mk7 jest genialne zawieszenie pracuje jak trzeba... co trzeba zrobić. żeby mieć taki efekt mk4?

Mam seryjne zawieszenie. Koła 7Jx15H2 ET38 z oponami 195x50r15
10090 17

[MK3] Strzelanie w amortyzatorze


Co to może być. Podczas stania w miejscu lub manewrów na parkingów przy skręcaniu strzela mi w amortyzatorze prawym przednim. Jak jadę szybciej (powyżej 5km/h) już nie. Stuka w podczas kręcenia w lewo i w prawo. Podkreślę że nie zawsze, ale często. Amorki są nowe.
8593 11

[MK3] Adaptacja amortyzatorów z MK3.5 do MK3


Witam

Od jakiegoś czasu poszukuję amorków przednich od xr2i, no i okazało się, że jeden z forumowiczów ma na stanie takowe amorki lecz od mk3.5 rocznik 95.

Chciałem zapytać czy jest jakiś sposób by dało radę zaadaptować te amory do mojej mk3 (cywil) ? Oczywiście skoro przetłoczenia nie ma to i zwrotnice inne, ale czy coś jeszcze ? Piasty ? Czy zwrotnice od mk3 i mk3.5 różnią się jedynie tym, że mają inną średnicę otworu na amora ?


Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomocne odpowiedzi.
6073 8

[MK4] Amortyzator tył


witam
mam problem z tylnym zawieszeniem
zdaje sie ze czegoś brakuje w nim . jakoś guma odstaje od nadkola.
wszystko na zdjęciu .

http://img520.imageshack.us/my.php?image=1006165q.jpg

jak to wygada u Was ?
6010 5

[MK4] Mocowanie amortyzatora, pytanie o tulejkę


Moje pytanie podtyczy tylniej belki w fiescie mk IV z 97 roku mianowicie mam
zamontowany amortyzator który w dolnej częśći ma widełki i moje pytanie czy
w miejscu gdzie przechodzi śróba przez te widełki amortyzatora - jaka jest tulejka w belce?
poniewaz niemogę znależć niewiem jaka tam przychodzi ? chodzi mi o te zamocowanie tych widełek amortyzatora dolnej czesci do belki jaka jest tam tulejka ??
5725 7

[MK6] Demontaż mcphersona i wymiana łożyska


witam

Chciałbym wiedzieć czy natrafie na jakies trudnosci w zwiazku z wymiana lozyska kolumny mcphersona?

Wiem, ze odkrecam sruby przy tarczy, pozniej pod maska, pozniej wyjmuje cala kolumne i sciagaczami przytrzymuje sprezyny i odkrecam pokrywe i dostaje sie do lozyska.

Czy potrzebuje jakichs specjalnych kluczy oprocz sciagaczy do sprezyn?

pozdrawiam
5056 2

[MK4] Luz na górnym mocowania amortyzatora.


Witam mam pytanie za 100 punktów. czy to tak ma być czy szykuje mi sie wymiana amortyzatora wraz ze sprężyną
4900 2

[MK5] Amortyzator tył


Witam, dzisaj wymieniłem amory z tyłu. Zastanawia mnie jedna rzecz. Cały amor praktycznie trzyma sie na takiej bloakdzie, tak ma byc? Foto przedstawia miejsce w ktore wchodzi ten zatrzask

http://imageshack.us/photo/my-images/220/47977250.jpg/
3886 2

[MK4] Jakie amortyzatory do klapy bagażnika ?


Witam serdecznie, to mój pierwszy post tutaj jako świeżego użytkownika MK4, chociaż może jeszcze nie posiadacza.

Otóż dostałem wraz z żoną autko od teścia w prezencie ślubnym. Jednym z felerów, który pozostał jest brak siłowników do klapy bagażnika. Początkowo sądziłem, że będziemy podpierać klapę kijem od szczotki, niemniej grozi to przetrąceniem karku, toteż zdecydowałem się zakupić coś normalnego, co by żona też nie musiała ryzykować podczas otwierania.

Ponieważ autko jest w Lublinie, a ja w Krakowie, więc nie zdołam się teraz przyjrzeć temu, co gdzie można zamontować i chciałem zapytać zanim zamówię coś przez internet:

1. Czy montuje się 2 amortyzatory ? Jestem prawie na bank pewien, że tak.
2. Czy trzeba zakupić je z jakimiś oznaczeniami (prawy/lewy), czy to bez znaczenie, bo są montowane symetrycznie ?
3. Czy te będą odpowiednie ? - http://www.unto.pl/teleskop-bagaznika-ford-fiesta-fiesta-p-1612.html - ktoś ma doświadczenia ...
3847 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.