Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » abs
Tematy oznaczone jako abs
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Brak reakcji na gaz i nie wyświetla przebiegu


Koledzy znów mam problem z 1.4 tdci wszystko było ok az do dziś żona wsiadła rano do samochodu odpala a tu na desce kontrolka abs i chamulca recznego a na wyświetlaczu zamiast km i godziny --- ---- --- kreseczki auto nie reaguje na gaz odpala normalnie ale obroty trzyma na poziomie 1200 no i nie nadaje sie do jazdy po podłaczeniu pod kompa pokazuje P134 Sygnał predkości własnej pojazdu
U0121 Brak komunikacji między (abs) (ECU) asterowaniem szyny paliwowej
i 59940 nieznana
po próbie kasowania błedów usówa je na chwilę wtedy km sie pokazują na wyświetlaczu ( i w tym momęcie auto reaguje na gaz) lecz po chwili to samo
pokazuje jeszcze U2197 Nieprawidłowe dane prędkości pojazdu
i U2200 Nieprawidłowe dane licznika kilometrów
co do podłaczenia komputera to jeszcze nie moze sie skomunikowac z abs a zawsze bez problemu sie to ...
49591 27

[MK5] Czujnik ABS


W nowo zakupionym autku (MK5 1,25 2000r) świeci mi się kontrolka abs. Mam faktury z ASO z Forda od poprzedniego właściciela ( wymiana rozrządu, obsługa klimatyzacji, przegląd abs itd ) Na jednej jest adnotacja :
do wymiany czujnik abs kola L.Przód.
Czy da sie to samemu wymienić czy trzeba walić do serwisu ( chodzi mi o ta czy trzeba jeszcze coś tam ustawiać albo ewentualnie sprawdzać komputerem) .Czy taki czujnik warto kupić używany czy lepiej nowy??
Jeżeli to nieskomplikowane to wolałbym to zrobić samemu niż narażać się na koszty u Forda :P Sam test abs na fakturze to kwota 156 zł!! Nie chcę nawet wiedzieć ile u nich ten czujnik z wymianą kosztuje.
21304 16

[MK4] VSS a ABS


Czy czujnik prędkości jest w jakiś sposób zależny od czujników abs? Komputer diagnostyczny pokazał błąd prawego przedniego czujnika abs więc jest on do wymiany. Jednocześnie wolne obroty szleją na poziomie 4,5-5 tyś. (ale tylko podczas jazdy).Wysokie obroty nie są efektem wadliwego silniczka krokowego, bo zakładałem trzy inne i bez zmian. Wymieniałem również czujnik prędkości i nic. Natomiast kiedy wypnę go (VSS) z gniazda wszystko jest OK. Wskazywałoby to na uszkodzenie instalacji elektrycznej w obrębie VSS, albo na ścisłą zależność między tymi układami. Czy jeśli wymienię czujnik abs zniknie również problem z wysokimi obrotami podczas jazdy czy tez nic się nie zmieni i trzeba będzie jeszcze dalej szukać przyczyny? Auto kupiłem z tą usterką więc nie wiem kiedy zaczęły się kłopoty.
19948 32

[MK5] Zniszczony czujnik ABS - jak wymienić? (tył)


Podczas wymiany szczęk hamulcowych uszkodziłem (złamałem) czujnik abs. Śruba się wyrobiła, bo była zapieczona i pomyślałem, że ściągnę delikatnie bęben i odkręcę... Niestety, nie udało się :głowąwmur:
Pytanie: W części zintegrowanej z piastą (tą, w którą wchodzą 4 śruby mocujące zespół bęben-piasta został kawałek (czujnika?), taki czarny plastik z dwoma dziurkami oznaczonymi + i -. Czy to jest część czujnika, którą się wymienia? Próbowałem wyciągnąć delikatnie, ale się nie dało. Mocniej nie próbowałem, bo nie chciałem bardziej popsuć.
Przerabiał już to ktoś?
15379 3

[MK3] ABS (SCS) włącza się nieproszony


Witam mam takie pytanie w mojej xerce cały czas pulsuje mi pedał hamulca, nie zależnie od tego jak mocno wcisnę pedał hamulca cały czas on pulsuje aż trzepie kierownicą, tarcze i klocki są nowe, paski całe, naciągnięte, kontrolka świeci się tylko wtedy jak zaciąge ręczny, czym może to być spowodowane? Proszę o pomoc
11836 18

[MK6] Problem z ABSem


Zmieniłem dzisiaj koła na zimowe.


Po wymianie przejechałem z 60km po suchej nawierzchni. Wieczorem pojechałem na imprezę (w międzyczasie spadł śnieg). Po opuszczeniu imprezy i odśnieżeniu auta ucieszony, że wreszcie przetestuję moje nowe zimówki postanowiłem trochę przyhamować na ośnieżonym asfalcie (abs zadziałał). Po tym hamowaniu zapaliła mi się jednak kontrolka absu :( niestety, i tym samym abs odmówił posłuszeństwa.

Nadmienię, że jeżdżąc na letnich oponach działało wszystko jak należy, natomiast na oponach zimowych było to pierwsze hamowanie przy którym abs musiał zadziałać. I teraz moje pytanie, czy może być jakiś związek z wymianą opon a absem? Co się mogło stać i na jaki wydatek mam się w najgorszym wypadku szykować? Czy próbować odłączyć akumulator, żeby coś zresetować (może problem zniknie)? Zdjąć koła i zobaczyć wiązki czujnika?
8206 10

[MK5] Kontrolka ABS


Witam serdecznie... mam pewien problem, otóż dziś rano odpalając swoje autko zobaczyłem, że świeci się kontrolka od abs-u ... po przejechaniu paru metrów stwierdziłem ze abs nie działa... hamulce działają bez zarzutów ale abs już nie. Sprawdziłem płyn hamulcowy i wszystko jest ok.. Czy to jest wina jakiegoś czujnika czy może pompa skapitulowała? Może ktoś miał podobny problem i podzieli się wiedzą na ten temat? Ojciec ma focusa 1.8 B i ma podobny problem .. tez świeci mu się kontrolka i tez nie ma abs-u .. tyle, że miał niby wymieniane łożysko i podobno jakiś czujnik się odpiął... Możecie coś poradzić w tych sprawach?
6967 4

[MK3] ABS/SCS


Witam.
Kupiłem Fieste MK3 95r :hihihi: i potrzebuje pomocy z abs'em. Szukałem na forum cos na temat abs ale nie ma nigdzie napisane jak i gdzie szukać tego ustrojstwa a przydałoby mi się to wiedzieć i pewnie nie tylko mi. Było by już całkiem fajnie jakby ktos napisal co wchodzi w skład abs'u :)
Czytałem tylko że w MK3 nie ma abs elektrycznego tylko mechaniczny czy jakoś tak :fox:
5584 6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.