Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » 1.6
Tematy oznaczone jako 1.6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] SWAP, jaki silnik ? 1.6, 1.8 ?


Witam, od maja jestem posiadaczem fiesty MKIV 1.25 96r. Od pewnego czasu zaczął się problem z silnikiem, zaczęły falować obroty, silnik zaczął mulić, później pobierać olej. W sobotę podjechałem do znajomego, wykręciłem świece w celu zmierzenia kompresji, wyniki: 8-4-2-6 ... Najdziwniejszą sprawą jest to, że silnik raz bierze olej, raz nie, przy minusowej temperaturze odpala normalnie, pracuje na 4 gary :) Test olejowy wykazał, że winne są pierścienie. Po sprawdzeniu kosztów pierścieni, panewek, uszczelniaczy itp oraz po przeczytaniu kilku postów na forum stwierdziłem, że nie warto remontować starego silnika, tylko od razu zrobić swapa. Narodziło się pytanie, na jaki silnik najlepiej zrobić swapa ? Jaki silnik sprawi najmniej problemów: 1.6, 1.7, 1.8 ? Kusi mnie zamontowanie silnika 2.0 z mondeo mkI lub mkII, tylko czy taki silnik pasuje ? Jak z osprzętem, w fieście mam wspomaganie, klimatyzację, pozostawienie wspomagania to warunek konieczny. Pozdrawiam
17413 42

[MK6] Układ dolotowy SIMOTA /mk6 1.6


Witam,

Założyłem dzisiaj układ dolotowy Simoty do mojej fiesty mk6 1.6. Mam 2 pytania bo mnie to niepokoi i chce być pewny na 100% że wszystko jest ok ;)

1. Czy filtr jest założony dobrą stroną?? Strzałka na filtrze jest skierowana na zewnątrz po prawej stronie filtra -na zdjęciu.
2. Czy trzeba wyciąć ten plastik ( na zdjęciu cięcie w miejscu czerwonej linii) żeby był większy dopływ powietrza?? Na zdjęciu od pudełka Simoty nie było cięcia jednak słyszałem, że niby lepiej wyciąć ten plastik.
7546 7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.