Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Czy uszkodzony synchronizator moze zniszczyc cala skrzynie?

epee - 11 Mar 2024, 10:30
Temat postu: Czy uszkodzony synchronizator moze zniszczyc cala skrzynie?
Hej,

mam fiestę 1.1 85km 2019 z 5 biegową skrzynią od jakiegoś miesiąca. Trzeci bieg co jakiś czas się nie wbijał i zgrzytał, potem coraz częściej, aż teraz jeżdżę bez trzeciego biegu wbijając 4kę z 2jki (podejrzewam, ze synchronizator się zniszczył).

Poprosiłem ASO o kosztorys naprawy, po 24h dali mi propozycje kupienia nowej skrzyni biegów za 8000zł, powiedzieli, że naprawa to będzie minimum 5tys. zł (mailowo, auta nie widzieli) jakoże cokolwiek zniszczonego w skrzyni biegów niszczy całą resztę (gość mówił, że może nawet osie).

Niezależny mechanik oszacował naprawę na 1200 za synchronizator 3ego biegu, 300zl za olej i 500zl robocizna.

I teraz pytanie do was, czy uszkodzony synchronizator 3ciego biegu, mógł zniszczyć mi prawie całą skrzynię jak mówi ASO mimo tego że pozostałe biegi działają bez zarzutu?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

diodalodz - 11 Mar 2024, 11:07

Nie mógł. Jeśli możesz wrzucić 3 bieg na postoju i się zapina to uszkodzeń nie ma dużych (piasta plus synchronizator)
Kup niskoprzebiegową skrzynię z allegro i zakończ temat. Do takiego rocznika z pewnością znajdziesz egzemplarz z przebiegiem mniejszym niż 50 tyś km.
700 zł egzemplarz z przebiegiem 36 tyś km.
Trzeba zobaczyć nr części na twojej i szukać takiej samej.
https://allegro.pl/oferta/ford-fiesta-mk8-19r-1-0-125km-skrzynia-h1br-7002-afd-czytaj-opis-14991823911


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group