Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Wyłączanie czujników ciśnienia TPMS ForScan

Cyslaw - 31 Maj 2023, 20:26
Temat postu: Wyłączanie czujników ciśnienia TPMS ForScan
Cześć wszystkim :)
Chciałbym wyłączyć system TPMS - w letnich oponach mam uszkodzony jeden czujnik, nie reaguje na maszynkę z allegro przy adaptacji. Podczas jazdy poza miastem wyskakuje błąd, można go zresetować z deski, ale powraca.
Posiadam kabel vgate + aktywowaną wersję forscan. Oglądałem poradniki w internecie, niestety żaden nie pokrywa się z tym, co mam u siebie. otóż w menu BCMii mam dosłownie kilka opcji typu automatyczne zamykanie lusterek i jakieś zamykanie globalne. Nic z TPMS. Natomiast w IPC Central Configuration (Main) mam faktycznie monitorowanie ciśnienia opon, i tam są do wyboru różne opcje. Obecnie wybrana jest "TPMS FedReg EU", ale jest też opcja "bez układu kontroli ciśnienia w oponach". Czy to jest to co trzeba zmienić (i czy wystarczy), czy jednak coś jest nie tak? Wszędzie pokazują, ze trzeba zmienić w BCM i w IPC.







--- edycja


Udało mi się to wyłączyć zmieniając właśnie tę opcję w IPC Central Configuration (Main) oraz tak samo BCMii Central COnfiguration (Backup).
Kontrola ciśnienia opon zniknęła całkiem z menu, czy przestanie rzucać błędami za miastem, to będziemy widzieć :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group