Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Silnik gaśnie, przy hamowaniu

dmisiek - 20 Kwi 2023, 17:45
Temat postu: Silnik gaśnie, przy hamowaniu
Witam, przy dojeżdżaniu np. do świateł i gwałtowniejszym hamowaniu silnik gaśnie. Bez problemu później odpala, ale jak dojeżdżam dość żwawo i hamuję, to często gaśnie. Kilka razy się wystraszyłem, bo wtedy też nie działa wspomaganie. Co może być przyczyną takiego gaśnięcia
vegetagt - 21 Kwi 2023, 15:54

tak w ciemno, to bym sprawdził czujnik prędkości pojazdu. Jak nie działa, to mogą być takie objawy.
JoeMix - 22 Kwi 2023, 21:25

Na postoju jak naciśniesz hamulec to też wariuje czy tylko w czasie jazdy?
dmisiek - 23 Kwi 2023, 20:11

Gdzie i jak sprawdzić czujnik? W sensie gdzie go znaleźć i jak to zrobić (jestem tzw "lajkonikiem")
Tak jak pisałem , dzieje się tak tylko przy hamowaniu dojeżdżając do skrzyżowania, świateł.
Na postoju, na wolnych silnik pracuje bardzo dobrze.

Jaszczur - 27 Kwi 2023, 12:58

Czujnika prędkości pojazdu w warunkach amatorskich nie sprawdzisz, możesz jedynie podpiąc interfejs diagnostyczny i zobaczyć czy wskazywana jest prędkość pojazdu podczas jazdy.
Czujnik wkręcony jest w skrzynię biegów.

dmisiek - 28 Kwi 2023, 15:36

A jaki interfejs? Bo auto z 1996 r. W swoim Focusie 2017 mam OBD, ale tu?! Co? Gdzie i jak? Może jakaś podpowiedź...Bardzo proszę kogoś fachowego o pomoc, bo informacje w stylu "wiem, ale nie powiem" to nie to czego szukam na forum..
JoeMix - 30 Kwi 2023, 02:45

Jesli to VSS to problem rozwiążesz odpinając wtyczkę od niego,,,
Puff - 1 Maj 2023, 11:56

dmisiek napisał/a:
A jaki interfejs? Bo auto z 1996 r. W swoim Focusie 2017 mam OBD, ale tu?! Co? Gdzie i jak? Może jakaś podpowiedź...Bardzo proszę kogoś fachowego o pomoc, bo informacje w stylu "wiem, ale nie powiem" to nie to czego szukam na forum..

Lewy słupek przy nodze, jest taka klapka w plastikowej osłonie. Pod nią jest OBD.

dmisiek - 1 Maj 2023, 20:37

Dzięki za info.
FIESTA Moondust - 2 Maj 2023, 19:04

Tak wygląda dojście do gniazda diagnostycznego, powinno być pod klapką. Tu na przykładzie MK3 ale technologicznie jest to tak samo rozwiązane:

vegetagt - 6 Maj 2023, 11:26

pewnie fordiag by ruszył mk4, tylko to raczej rzadko występujący interfejs.

Co do sprawdzenia czujnika - z tego co pamiętam, to on generuje sygnał prostokątny, więc niestety trzeba by podpiąć go pod oscyloskop.

Ale może oględziny coś pokazą? U mnie np jeden z 3 kabli urwał się przy samej obudowie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group