Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - przekaźnik odłączenia klimatyzacji podczas nagłego przyśpies

sebcio76 - 17 Kwi 2023, 08:50
Temat postu: przekaźnik odłączenia klimatyzacji podczas nagłego przyśpies
Witam czy ktoś z forum orientuje się gdzie znajduje się
przekaźnik odłączenia klimatyzacji podczas nagłego przyśpieszenia auta ?

Puff - 17 Kwi 2023, 10:26

Klima nie będzie sterowana dwoma przekaźnikami. Takie rzeczy robione są programowo - komputer może odciąć klimę, przy odpowiednio dużym obciążeniu silnika. A co starasz się zrobić, że tak kombinujesz? Bo może uda się z tym pomóc.
sebcio76 - 17 Kwi 2023, 10:36

Puff napisał/a:
Klima nie będzie sterowana dwoma przekaźnikami. Takie rzeczy robione są programowo - komputer może odciąć klimę, przy odpowiednio dużym obciążeniu silnika. A co starasz się zrobić, że tak kombinujesz? Bo może uda się z tym pomóc.

W tamtym roku naprawiana klima i znowu nie działa A/C dioda świeci nie włącza się kompresor i wentylator bezpieczniki przekaźniki sprawdzone
https://fiesta-mk6.pl/in/schematy/klimatyzacja-fiesta-mk6.jpg
Ta tym schemacie jest ten przekaźnik ale nie wiem gdzie się znajduje

Jaszczur - 17 Kwi 2023, 12:40

Pierwsze co w takich sytuacjach, to należy bezwzględnie sprawdzić styczniki ciśnieniowe na wężach klimatyzacji w układzie. Oczywiście zakładając że ilość czynnika w układzie jest prawidłowa - bo zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała ilość czynnika może skutecznie odłączyć sprężarkę klimy.
To są najczęstsze przyczyny problemów.

Przekaźnik o którym piszesz zwykle znajduje się w komorze silnikowej, i tak też najprawdopodobniej jest w przypadku mk6.

Puff - 17 Kwi 2023, 12:44

Z grubsza to, co Jaszczur napisał :) W mk5 miałem tak, że mi nabili czynnik, 3 miesiące później klima nie działała - okazało się, że miałem mikropęknięcie i czynnik uciekał. Jak spadł poniżej pewnego poziomu, to czujnik nie pozwolił włączyć się sprężarce :)
sebcio76 - 17 Kwi 2023, 13:38

Jaszczur napisał/a:
Pierwsze co w takich sytuacjach, to należy bezwzględnie sprawdzić styczniki ciśnieniowe na wężach klimatyzacji w układzie. Oczywiście zakładając że ilość czynnika w układzie jest prawidłowa - bo zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała ilość czynnika może skutecznie odłączyć sprężarkę klimy.
To są najczęstsze przyczyny problemów.
Chodzi ci o czujniki ?


Przekaźnik o którym piszesz zwykle znajduje się w komorze silnikowej, i tak też najprawdopodobniej jest w przypadku mk6.

Jaszczur - 17 Kwi 2023, 23:55

W pierwszym momencie nie zjarzyłem że tam jest pytanie :D

Tak, czujniki ciśnienia / styczniki ciśnieniowe, jak zwał tak zwał.
W praktyce one zwierają obwód zasilania sprzęgła sprężarki klimatyzacji, jak w układzie panuje nieodpowiednie ciśnienie, to sprężarka się nie załączy, pomimo tego że kontrolka na panelu klimy się zaświeci.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group