Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Nie gaśnie oświtlenie wnętrza.

Yak - 12 Mar 2023, 11:23
Temat postu: Nie gaśnie oświtlenie wnętrza.
Witam.

Fiesta świerzo po zakupie, z bolączek jakie do tej pory zauważyłem to nie gaśnie oświetlenie wnętrza (lampki pod lusterkiem - włącznik w pozycji neutralnej) znaczy się raz gaśnie 10 razy nie po ruszeniu Co powinienem sprawdzić w pierwszej kolejności? Czytając ten wątek [URL=http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/97077-Pomocy!!!Nie-gaśnie-oświtlenie-wnętrza-nawet-po-zaryglowaniu]KLIK[/URL]
Pierwsze kroki powinienem skierować ku krańcówce - i tutaj moje pytanie - gdzie ona jest? i czy istnieje jakiś selftest w fiescie tak jak jest to w mondeo "Krancowki mozna sprawdzic testujac GEM (wlaczyc zaplon trzymajac ogrzewanie tylnej szyby, opis jest na forum)"

I drugi temat w kolejności.. nie działa elektryczna regulacja lusterka pasażera w pionie działa w poziomi już nie. zamieniłem stronami te moduły wewnętrzne lusterek i po zamiania prawego z lewym dalej występuje ta usterka - czyli pewnie z wiązką jest coś nie tak jak mniemam - co dalej w takim przypadku sprawdzać? - rozbierać boczek i sprawdzać kostkę od instalacji czy jeszcze na coś mniej inwazyjnego zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

JoeMix - 13 Mar 2023, 22:42

obie usterki pewnie maja tą samą przyczynę,,, uszkodzoną wiązkę drzwi,,,
Yak - 14 Mar 2023, 20:53

JoeMix napisał/a:
obie usterki pewnie maja tą samą przyczynę,,, uszkodzoną wiązkę drzwi,,,


Dziękiuję za odpowiedź, czyli zrobi się cieplej to zdejmuję boczek drzwi i zajrzę co tam pod plstikiem piszczy...

Yak - 1 Kwi 2023, 08:14

JoeMix napisał/a:
obie usterki pewnie maja tą samą przyczynę,,, uszkodzoną wiązkę drzwi,,,


Regulacja lusterka ogarnięta - faktycznie przerwany jeden kabelek we wiązce. Co do gaśnięcia lampki w podsufitce dalej jest problem i tutaj moje pytanie - czy ta lampka jest połączona szeregowo z tylnią lampką w podsufitce? bo tylnia normalnie gaśnie - a to mogło by świadczyć o uszkodzeniu samej lampki?

Posiada ktoś rysunek/schemat jak przebiega ta wiązka?

Pozdrawiam

Qdlaty1419 - 1 Kwi 2023, 18:16

Cześć,

Mam ten sam problem, chciałem sobie wstawić ledowa żarówkę. Wyciągnąłem obudowe z podsufitki, wykręciłem od tyłu podmienilem żarówkę i na 0 nie świeci na 1 świeci i na środkowej pozycji świeci cały czas. Zmiana lapmki na poprzednią nic nie dała 😭 tylne oświetlenie działa normalnie.
Czy mógł być tam jakiś element który wypadł przy demontażu i przez to jest klops ?

Yak - 6 Lip 2023, 13:09

Temat Lampki został też ogarnięty - Wymieniłem całą lampkę i jest OK. Proste i w miarę tania opercja.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group