Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Wymiana silnika w mk1

pio_kle - 18 Sty 2023, 23:47
Temat postu: Wymiana silnika w mk1
Witam forumowiczów
Chciałbym wymienić silnik w mk1 i moje pytanie czy pasuje z mk3 albo mk4, co trzeba przerabiać, pojemność 1.1 do 1.4 benzyna
A może jakiś silnik z innego modelu forda

Pozdrawiam

luk-90 - 19 Sty 2023, 18:55

masz gaźnik w swoim i aby jak najmniej przerabiać to taki silnik lub na takim osprzęcie musiałby być, wymiana na wtrysk to duo roboty
vegetagt - 19 Sty 2023, 19:40

to tak na pierwszy ogien - szukać mk3 z gaźnikiem jako dawcy.

Dwa - Mk1 ma skrzynie 4 biegowe. Ja osobiscie nie mam pojęcia, czy to siada na sprzęgło i zamach z 5 biegówki, czy trzeba przełożyć swoje.

JoeMix - 19 Sty 2023, 22:44

Jak będzie ten sam silnik to skrzynia podejdzie,,, jak zostawisz 4 to będzie p&p,,, 5tka to mk1 się nie mieści od tak,,, 1,1 a 1,4 to morze a jezioro, więc opcje masz 1,1, albo 1,3 bo to takie same silniki, HCS z mk3 podejdzie, jak kupisz komplet to może być i na monowtrysku,,, największy zgryz będziesz miał w pompie paliwa, ale w dzisiejszych czasach da rade elektryczną taką która będzie zasysała z baku jak gaźnikowa i poda ciśnienie jak dla mono,,,
diodalodz - 20 Sty 2023, 02:03

nie poda pompa bo zbiornik z mk1 nie ma grodzi i studzienki. Będzie to działać tylko z 1/3 zbiornika paliwa.
na skrzynie wiedzie i rodzina OHV i HCS i CVH. Pytanie jest jedno. Po co taka zamiana jak silnik do mk1/2 jeszcze czasami idzie znaleźć, albo naprawić ten co jest.
MK3 z HSC/OHV ma podobne osiagi.

vegetagt - 20 Sty 2023, 15:57

diodalodz napisał/a:
nie poda pompa bo zbiornik z mk1 nie ma grodzi i studzienki. Będzie to działać tylko z 1/3 zbiornika paliwa.


Masz fotkę zbiornika z mk1? Widziałem zdjęcia smerfetki (chociaż dawno temu i szczegóły mogły mi umknąć) i jednak bak wyglądał podobnie do mk2, a do mk2 to zdanie nie ma w ogole zastosowania ;>

kuba87 - 21 Sty 2023, 17:49

Najprościej, to kupić całą np. mk4 i rwać motor razem z całą elektryką auta. Pompe paliwa zrobić zewnetrzna, np. Audi b3. Aby skrzynia 5 siadła trzeba trochę zmodyfikować podlużnicę prawą...
diodalodz - 21 Sty 2023, 19:21

vegetagt napisał/a:

Masz fotkę zbiornika z mk1? Widziałem zdjęcia smerfetki (chociaż dawno temu i szczegóły mogły mi umknąć) i jednak bak wyglądał podobnie do mk2, a do mk2 to zdanie nie ma w ogole zastosowania ;>

Zbiornik się mocno różni choc pewno w podłoge pasuje.
Jest nieco inny wlew, oraz czujnik jest od góry w mk2 a w mk1 od boku.

JoeMix - 21 Sty 2023, 21:07

diodalodz napisał/a:
nie poda pompa bo zbiornik z mk1 nie ma grodzi i studzienki
No kurczę przecież miałem w mk1 silnik mono z mk3,,, jedynie co trzeba ogarnąć to powrót do baku bo taka elektryczna pompa na przewodzie więcej pompuje niż potrzeba a ciśnienie jej nie służy,,,
pio_kle - 25 Sty 2023, 21:00

Dzięki za odpowiedzi
Będę chciał szukać dawcy silnik i skszynia pytanie w co lepiej iść gaźnik czy wtrysk i z jakiego najlepiej pasuje mk3 czy mk4
2 pytanie chodzi o samo mocowanie silnika na poduszkach i półosie do skrzynki biegów
I rozumiem wymiana baku żeby był powrót paliwa

Dzięki I pozdrawiam

diodalodz - 26 Sty 2023, 12:17

skrzyni nie włożysz od nowszego modelu bo były to głównie 5tki. Zdarzały się pojedyńcze 4 ki w mk2 i mk3.
Skrzynia 5 nie mieści się w komorze silnika i trzeba ciąć podłużnicę.

SammyFrancis - 15 Lip 2023, 04:50

Czuję się niewystarczająco

Puff
No to łap bana :)

Słynna gra XYZ dla entuzjastów samochodów. Gra jest dostępna na stronie XYZ bezpiecznie i bezpłatnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group