Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Brzęczyk świateł.

mikrus - 21 Kwi 2022, 14:55
Temat postu: Brzęczyk świateł.
W którym miejscu jest zamontowany brzęczy (buzer) niewyłączonych świateł. Przestał dawać dźwięk i nie wiem co jest przyczyną. Muszę sprawdzić czy może jakiś kabel się nie obluzował lub napiszcie też który bezpiecznik za to odpowiada bo może to być też przyczyną.
Jakiś temat na forum znalazłem ale on dotyczył odwrotnej sytuacji i został już zamknięty.

Jaszczur - 21 Kwi 2022, 23:11

Buzzer jest w skrzynce bezpieczników w kabinie. Wygląda jak przekaźnik.
Sprawdź krańcówki w drzwiach czy stykają.

mikrus - 25 Kwi 2022, 14:18

Jaszczur napisał/a:
Sprawdź krańcówki w drzwiach czy stykają.


No chyba tam była przyczyna. Jak dość mocno polałem WD40 to się ładnie wszystko wyczyściło i po dokręceniu dźwięk oraz lampka przy otwarciu drzwi zaczęła świecić. Nie jestem elektrykiem ale tak się zastanawiałem nad jedną rzeczą. Prąd do czujnika dochodzi jednym cienkim kabelkiem. Jeżeli ten przekaźnik dotykając do karoserii robi masę to ta dziurka miała lekki nalot rdzy. Po przeczyszczeniu już jej nie było a wszystko wróciło do normy. Więc może to było powodem. Ale to teoria laika. Tak czy siak ważne że działa.

JoeMix - 26 Kwi 2022, 21:26

mikrus napisał/a:
Jeżeli ten przekaźnik dotykając do karoserii robi masę to ta dziurka miała lekki nalot rdzy. Po przeczyszczeniu już jej nie było a wszystko wróciło do normy. Więc może to było powodem.
Tak.
mikrus - 27 Kwi 2022, 07:40

Dzięki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group