Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Mega dziwne zachowanie silniku po starcie

Pgorka85 - 30 Mar 2022, 19:46
Temat postu: Mega dziwne zachowanie silniku po starcie
Witam. Zwracam sie do znawców z pytanie które zadałem już wielu mechaniką a żaden nie zna odpowiedzi. Szukałem w archiwum ale nie widziałem podobnego problemu.
Auto odpala bez problemu po przejechaniu około 300 metrów traci moc az do zatrzymania, po ponownym uruchomieniu jedzie bez problemu.
Jednak jeżeli po odpaleni auto odczekam 30 sekund wylacze silnik i zalacze jedzie bez problemu. Mam też uczucie jakby miał za dużo obrotów na początku, około 12 tys na luzie.

damianisko5 - 1 Kwi 2022, 11:10

A nie 1200 obr/min. Może to wskazówka gdzie szukać usterki. Podepnij komp i podaj błędy, jeśli się pojawiły.
Pgorka85 - 1 Kwi 2022, 13:52

Tak obroty się zgadza 1200. Odnośnie błędów auto było już w trzech warsztatach i żaden błędu nie zczytal.
Dostałem cztery diagnozy
- rozrząd do wymiany , auto ma.juz 220 000 zrobione
- możliwa blokada przepustnicy
- zawiesza sie ponoć kontrola temperatury płynu chłodniczego
- łożysko od silnika do wymiany , które zrobiłem jako pierwsze ale problem nadal występuje
Pierwszy raz zdarzyło się to jak auto było na rezerwie...
Z góry dziękuję za odpowiedzi

damianisko5 - 1 Kwi 2022, 14:54

Ciekawe ; rozrząd do wymiany , auto ma.juz 220 000 zrobione, tak nagle to się dzieje, co opisałeś?[/b]
- możliwa blokada przepustnicy, na czym to polega?
- zawiesza sie ponoć kontrola temperatury płynu chłodniczego - ?????? ????[/b]
- łożysko od silnika do wymiany , które zrobiłem jako pierwsze ale problem nadal występuje - łożysko od silnika do wymiany, o jakie łożysko chodzi???

Powtarzam - Podepnij komp i podaj błędy, jeśli się pojawiły.

Pgorka85 - 1 Kwi 2022, 20:32

Dzieje się już od trzech miesięcy, tylko jak auto stoi dłużej. Jeżeli odpalę je do pół godziny po ostatniej jeździe jest wszystko w porządku.
Mieszkam w granicą , oni tutaj się nie za bardzo specjalizują w naprawie staryszyh aut.
- według jednego mechanika przepustnica dusi silnik jak jest zimny
- chodzi o to iz według drugiego mechanika czujnik kontroli płynu chłodniczego się zawiesza i odcina paliwo do silnika.
- zle przetłumaczyłem łożysko silnika, chodziło o zawieszenie silnika

JoeMix - 1 Kwi 2022, 22:07

jEŻELI AUTO JEDZI I TRACI MOC I GASNIE TO NIE MA BATA MYSZA BYĆ W TYM MOMENCIE BŁEDY NA KOMPUTERZE,,, TU NIE TRZEBA MECHANIKA BY PODPIOŁ SIĘ Z TESTEREM, TYLKO FACHOWCA Z KOMPUTEREM NA KOLANACH W CZASIE JAZDY
Pgorka85 - 15 Lip 2022, 13:30

Aktualizacja, trafiłem na dobrego mechanika. Problemem był pedal gazu w który w tym aucie jest elektryczny. Po wymianie na nowy problem zniknął.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group