Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Brak iskry ,cykający przekażnik

marco35 - 7 Mar 2022, 00:06
Temat postu: Brak iskry ,cykający przekażnik
zetec 1,25 75kW brak iskry i cyka przekaznik 70A ciemnozielony pod maską w skrzynce bezpieczników jak sie zakreci z klucza i cyka tak długo az nie wyłącze zapłonu czy to winą słabej masy ? lub braku odpowiedniego napięcia pod przekaznikiem ? był podpiety skaner do kompa nie ma żadnego błędu lecz był aku odpiety do ładowania może się skasowały, to sa tylko moje domysły
damianisko5 - 7 Mar 2022, 13:02

Hmm, ciekawe. Czy w Fiescie z 1997 roku był silnik Duratec czy Zetec, jeśli Zetec to on miał/ma 75 KM.
A wracając do tematu. Sprawdzę co steruje owy zielony przekaźnik. Ja często odpinam klemy, obie do ładowania akku i zawsze wszystko hula. Pytanie, czy słychać pompę przy włączeniu zapłonu? Podejrzewam spalony bezpiecznik, sprawdzę u siebie, który to może być.
Czy to wina słabej lub brak masy - całkiem możliwe.
Banalne pytanie - a cewka jest sprawna? wtyczka 3pin i przewody nie uszkodzone?

marco35 - 7 Mar 2022, 14:30

to jest silnik zetec dzis sprawdziłem napiecie pod tym cykajacym przekaznikiem jest 10,4V bez zapłonu ,a na załaczonym zapłonie 0,7V a chyba powinno być 12,3 tyle co leci z Aku ? w co uderzyc zeby dostac 12V na przekażnik zamiesciłem fotke to jest ten ciemnozielony przekaznik

damianisko5 - 7 Mar 2022, 15:01

Hmm. ten sam silnik, tylko rocznik 2000. Moja skrzynka wygląda tak (vide foto), nie ma tam zielonego przekaźnika, są natomiast dwa 70A, wg schematu instrukcji to wentylator chłodnicy (ventola raffreddamento motore) oraz klimatyzacji.





W mojej instrukcji nie ma schematu takiej skrzynki bezpieczników. Obawiam się, że nic tu więcej nie pomogę.

marco35 - 8 Mar 2022, 14:26

masz racje tez to ustaliłem ze to przekaznik od wentylatora chłodnicy dzis sprawdziłem srodkowy pin z kostki cewki i jest 12v i nie wiem co dalej ?
damianisko5 - 8 Mar 2022, 15:43

Na fotce Twojej skrzynkę widać dwa takie same zielone przekaźniki. ZAMIEŃ je miejscami i napisz czy to coś zmieniło.
Aha, bliżej błotnika też są dwa podobne przekaźniki, za co są odpowiedzialne?

marco35 - 8 Mar 2022, 17:47

one nie sa takie same ten który cyka ma 70A a tamte 30/40A ja juz zdobyłem taki sam przekaznik 100% sprawny i to samo ale to i tak przekaznik od wentylatora ale jak go nie ma to nie kreci równiez rozrusznik a chodzi głównie o brak iskry
damianisko5 - 8 Mar 2022, 18:52

A lampka immo gaśnie jak włączysz zapłon?
marco35 - 8 Mar 2022, 19:43

damianisko5 napisał/a:
A lampka immo gaśnie jak włączysz zapłon?
tam nie ma imo goły kluczyk
marco35 - 8 Mar 2022, 19:45

damianisko5 napisał/a:
Na fotce Twojej skrzynkę widać dwa takie same zielone przekaźniki. ZAMIEŃ je miejscami i napisz czy to coś zmieniło.
Aha, bliżej błotnika też są dwa podobne przekaźniki, za co są odpowiedzialne?


damianisko5 - 9 Mar 2022, 09:21

K1, K2 i K7 do sprawdzenia, zrobiłeś już to?
Coraz mniej mam pomysłów. Podejrzewałem blokadę immo, ale Twoje auto tego nie ma.

marco35 - 9 Mar 2022, 21:25

jeszcze nie ,ale sprawdze moze jutro
Marcin - 9 Mar 2022, 21:57

Przekaźnik główny jest uruchamiany po 15ce - m.in. zasila ecu, wtryskiwacze, przepływomierz, akf - do sprawdzenia czy pojawia się tam napięcie - jak nie ma to do sprawdzenia masa aku-buda, buda-silnik.
Cewka jest zasilana bezpośrednio z 15ki przez bezpiecznik - jak nie ma iskry to ecu jej nie wysterowywuje.
Akumulator na pewno dobry?

marco35 - 10 Mar 2022, 00:01

sprawdzona masa aku-buda, buda-silnik na cewkę tez idzie +12V srodkowy pin,aku trzyma 12,3V i kreci dobrze , jak sprawdzic akf gdzie on jest ?
marco35 - 19 Mar 2022, 14:38

mierzyłem cewke na uzwojeniu pierwotnym rezystancja wynosi pin 1 i 2 srodkowy 1,6 om 1i3 pin 2,0 om na uzwojeniu wtórnym 13,4 om iskry dalej brak co jeszcze można sprawdzic ??
JoeMix - 19 Mar 2022, 23:08

Aby pojawiła się iskra potrzebny jest odczyt z czujnika położenia wału,,, całej reszty może nie być i komputer da radę, położenie wału to minimalne minimum,,,
marco35 - 20 Mar 2022, 22:11

iskra sie nie pojawia na żadnym z cylindrów , czujnik połozenia wału był zabrudzony, wyczysciłem i przemierzyłem multimetrem jest Ok sprawdziłem jeszcze czujnik połozenia wałka rozrzadu i ma przejscie na mierniku ale magnes duzo słabiej trzyma niz czujnik wału K...
mam wyciagnietą cewkę na stole i według tego filmu gdzie gosc mierzy na zwartych 3 pinach nie ma przejscia u mnie ? jesli ta metoda jest ok to wychodziłoby ze cewka uszkodzona ? prosze o potwierdzenie tej metody https://www.youtube.com/w...Q3uuparY&t=166s

JoeMix - 21 Mar 2022, 23:07



Jak widzisz nie ma prawa być przejścia pomiędzy obwodem niskiego napięcia a wysokiego,,, ze względów oczywistych raczej,,, opisy pinów mogą być inne ale

Opór pomiędzy 2 i 3 powinien być taki sam jak między 1 i 4 przy czym inne kombinacje powinny być bez przejścia

Opór pomiędzy 5 i 4 powinien być taki sam jak między 5 i 6 a pomiędzy 4 i 6 powinien być sumą tych wartości,,,

marco35 - 28 Mar 2022, 16:23

cykajacy przekaznik i brak iskry powstał na skutek urwanego kable masy przy aku masował on skrzynke bezpieczników ,ale w miedzy czasie zmieniłem cewkę ma inny nr 88SF-12029 wyjscia kabli 1 i 4 sa zamienione z tamtą orginalną cewką o nr 928F-12029-CA tam jest 4 i 1 która była tez w dwóch rogach przy śrubach pęknieta poza tym wsio pasuje iskra jest tylko teraz co z kolejnoscia zapłonu dałem na swiece kable według numerów na cewce ? silnik mi odpalił raz i zgasł pózniej juz nie chciał chyba kolejnosc nie pasuje wiem ze powinno byc 1,3,4,2 nie poznaczyłem kabli i mam teraz mała zagwostkę i pytanie czy na tej cewce o innym nr bedzie ok ?

JoeMix - 28 Mar 2022, 20:44

Podłączasz tak jak na cewce jest zapisane, jak ma zła kolejność zapłonu to i tak nie odpali, a kolejności nie zmienisz, druga sprawa to pracuje w parach, iskra jest jednocześnie na 1 i na 4, w tej chwili na jednym jest zapłon na drugim jest wydech i iskra jest tracona,,, jak zamienisz je miejscami to nic się nie zmieni,,,
Marcin - 28 Mar 2022, 20:45

Iskrę masz jednocześnie na dwóch cylindrach, czyli parami 1-4, 2-3, zamiana wyjść pomiędzy parami nic nie zmienia. Nr cewek nie mają znaczenia, byle przewody wn pasowały, bo były dwa rodzaje.
marco35 - 30 Mar 2022, 12:28

naładowałem aku i odpaliła dziekuje temat do zamkniecia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group