Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wymieniał ktoś zamki we fifci?

Diuned - 17 Lut 2022, 18:08
Temat postu: Wymieniał ktoś zamki we fifci?
Zamki mi się sypią, ale do tej pory mi to nie przeszkadzało... Jednak chciałbym, aby wszystko było jak należy... Marzy mi się pełen nowy komplet, ale w Polsce to chyba nie osiągalne, co?

Są jakieś zestawy ze stacyjką niby pasujące do mk3, ale brak jest zamka z tyłu. O ile w ogóle będą pasować, gdyż są niby dedykowane do mk4 i forda KA, tzn, każdy sprzedawca opisuje to w cały świat.... Norma....

Kiedyś były całe zestawy, w cenie 1/3 auta :hahaha:


luk-90 - 18 Lut 2022, 08:59

nie widzę sensu kupowania jakiegoś zestawu za sto milionów. Kupujesz konkretne wkładki i składasz sobie pod swój kluczyk, najlepiej świeży. Kluczyk forda z tamtych lat się dekoduje i na tej podstawie składa w odpowiedniej kolejności przekładki zamka, tak zrobiłem w swojej i mam nowe wkładki na stacyjkę i zamki drzwi
FIESTA Moondust - 21 Lut 2022, 22:29

Znaleźć można, ale trzeba być cierpliwym. Niekoniecznie musi to być drogocenna zabawa, ale trzeba nastawić się również na wariant pesymistyczny. Jeszcze w ubiegłym roku kupiłem zamki oraz zleciłem dorobienie kluczyka pod immobiliser (wszystko OE) bo nie przystoi montować zużytych elementów do samochodu po renowacji.
Tańszą alternatywą będzie dorobienie i wymiana samych wkładek. Nie jest to porażający koszt. Tym bardziej, że model z '93 nie ma immobilisera. A więc i koszt dorobienia nowego kluczyka też jest niski.

murgrabia - 6 Mar 2023, 12:23

A można dorobić kluczyk z już mocno wytartego oryginału? Niedługo z kluczyka zostanie mi tylko walec i będzie problem. Na razie jeszcze jakoś otwiera drzwi i odpala. Ale długo to już może nie potrwać. W dwóch zakładach odmówili dorobienia. Ale to takie zakłady - byle jakie. Ten kluczyk ma jakoś zakodowany symbol tych wcięć (nie wiem jak to nazwać)?
SCHWARZ 1.4S - 7 Mar 2023, 23:07

Jasne, że można. Nawet trzeba w tej kondycji kluczyka bo zwiastuje to rychłe problemy. Słabi "spece" skoro zrobienie dla nich takiego kluczyka to problem... Mając surowy grot zapłaciłem raptem 30,- dwa lata temu za naniesienie nowego wzoru kluczyka na podwalinie starego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group