Forum FiestaKlubPolska -

Kupię - [MK3] Serwo hamulcowe

reeedek - 8 Sty 2022, 00:16
Temat postu: [MK3] Serwo hamulcowe
Witam poszukuje serwa hamulcowego do forda fiesty mk3 1.3 silnik benzynka. Auto sentyment dla rodziny pojechałem na przegląd i potem byłem u mechanika z problemem, że przy hamowaniu ściąga mnie na lewa stronę oraz lewa felga po przejechaniu odcinka jest gorąca. Okazało się, że nadaje się do wymiany serwo hamulca (tak twierdzi mechanik) na internecie próżno szukać używek czy tez nowego ( a jak nowe to widziałem za 1000 zł). Liczę, że tutaj znajdzie się ktoś kto posiada bądź wie gdzie mogę dostać. Nie jestem uzdolnionym mechanikiem to tez może ktoś doradzi czy są jakieś zamienniki bądź np można założyć z mondeo starego czy fiesty mk 4. Pozdrawiam.
kuba87 - 8 Sty 2022, 01:23

Nie serwo, tylko masz zapieczony zacisk. Gdzieś mam gumki do zacisków od 1.3. tłoczki powinieneś i intercarsie dostać
SCHWARZ 1.4S - 9 Sty 2022, 19:47

To będzie jak kolega wyżej pisze lub ewentualnie elastyczny przewód hamulcowy przy tym kole. Ale pierwsze co do sprawdzenia to tłoczek, to najczęściej jest winowajcą z takimi objawami jak opisujesz. Żadne serwa pompy. Już prędzej któraś sekcja pompy może dawać objaw słabszego działania i hamowania po przekątnej, w efekcie grzania się szczególnie jednego z przednich kół. Diagnosta amator - naciągacz.
JoeMix - 12 Sty 2022, 20:45

Jak masz problem z serwem to zdejmij z niego wąż podciśnieniowy i zaślep by silnik nie ciągną powietrza,,, hamulec stanie się twardszy i trzeba mocniej naciskać, ale servo nie działa wiec problemu nie ma, wtedy wróć do mechanika,,, a najlepiej jedz do innego,,,

BTW nowe: https://www.autoczesciexpert.pl/trw-2210981


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group