Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [Fiesta MK7 2011] Nie startuje klimatyzacja (climatronic)

stasko - 20 Gru 2021, 20:27
Temat postu: [Fiesta MK7 2011] Nie startuje klimatyzacja (climatronic)
Witam,
Fiesta 1.4 16V 2011 Climatronic,
Nie startuje klimatyzacja. Na pewno nie bylo czynnika - zostal uzupelniony - jednak nic to nie dalo. Po wlaczeniu guzika AC na panelu pokazuje sie ikonka pomaranczowa ze zostala wlaczona klimatyzacja, rowniez na komputerze pokladowym (na ekranie) jest info ze zostala wlaczona (napis). Jednak ani nie slychac "cykniecia" sprezarki, ani rowniez nie zafaluje obrotami silnik - powietrze nie leci schlodzone klimą - pod maska wrecz nic sie nie dzieje, po wlaczeniu guzika na climatronicu.... Pytanie od czego zaczac? Gaz nabity, ale nie wiem czy nie za malo -ponoc we Fiestach wchodzi 650g? Nie zapytalem nabijajac klimy, ale chyba nabijajac widzi ile ma wejsc ..... Dopiero sie tego dowiem, ale moze trzeba jeszcze dobic? Ktos cos slyszal o tym?

Jak nie to -- czujnik cisnienia klimy przy chlodnicy na dole? Sprezarka? Jak moge to posprawdzac w domowych warunkach - czy sprezarke moge na krotko zapodac 12V i zobaczyc czy chociaz slychac ze dziala? Bo czujnika cisnienia klimy nie rusze sam, bo chyba gaz zacznie uciekac gdy go odkrece? Jakis inny czujnik? Wlacznik wentylatora? Kazda porada mile widziana <3 pozdrawiam

vater - 21 Gru 2021, 08:08

W tej chwili jest za zimno żeby klima zadziałała. Chyba że masz ogrzewany garaż.
stasko - 21 Gru 2021, 08:17

Jest jakies zabezpieczenie przed czyms takim? Osoba ktora mi nabijala klimatyzacje rowniez wspominala o tym ze moze sie nie wlaczyc sprezarka bo (stojac w garazu u niego) byla temperatura zewnetrzna na zegarach w aucie 3 stopnie tylko, mozliwe ze dlatego sie wlasnie nie wlacza klima? Ale sadzilem, ze powiedziala to tylko aby mnie zbyc ...

... już pare osob mi powiedzialo ze za zimno jest lecz nawet nie wlaczy sie na chwile , a nawet nie wlaczy sie gdy u mechanika jest podpieta pod ten caly sprzet do nabicia? u niego w garazu bylo chlodno 8 rano .. (pokazywalo 3 stopnie w garazu na zegarach auta) - i ogolnie jest ciagle kolo -1 do 3+ temp w mojej miejscowosci.

ps. podlaczalismy komputer i bledow nie bylo zadnych, tez samochod poszedl na podnosik wszedl pod niego i tam pokrecil reka sprezarka mowi ze OK.

slawomirro - 21 Gru 2021, 13:22

Temperatura - ciśnienie, czyli jakie ciśnienie jest w układzie klimatyzacji gdy jest właściwa ilość czynnika:
0 *C= 2 bar
5 *C = 2,4 bar
10 *C = 3,1 bar
15 *C = 3,95 bar
20 *C = 4,8 bar
25 *C = 5,6 bar
30 *C = 6,6 bar

By klimatyzacja mogła działać musi być sprawny czujnik niskiego ciśnienia:
- rozłącza się w przedziale min 1,5 - 1,9 bar
- załącza się w przedziale min 2,7 - 3,2 bar

Oznacza to, iż klimatyzacji nie da się uruchomić poniżej 10*C. Sprężarka się załączy, ale czujnik niskiego ciśnienia zaraz rozłączy układ.

JoeMix - 23 Gru 2021, 23:31

stasko napisał/a:
Jest jakies zabezpieczenie przed czyms takim?
Tak, klimatyzacja która schładza nie wiem do 7st nie będzie działać jak zasysane powietrze będzie miało 5st,,, w ogromnym uproszczeniu,,, to tak jak domowa lodówkę postawisz w nieogrzewanym pomieszczeniu to się rozmrozi na amen, bo na zewnątrz jest mniejsza temperatura niż lodówka ma trzymać w środku. Wiec nie ma potrzeby by się włączała.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group