Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Komputer w Ford Fiesta Mk3

Silny - 2 Gru 2021, 20:23
Temat postu: Komputer w Ford Fiesta Mk3
Witam wszystkich. Posiadam auto Ford Fiesta Mk3 z 1994 roku, 1.1 benzyna, 50 KM/37Kw.
Chciałbym się dowiedzieć czy moje auto można podłączyć do komputera żeby odczytać błędy. Jeśli niema komputera w samochodzie czy jest jakaś możliwość fachowej diagnostyki komputerowej ?

Peedro - 3 Gru 2021, 22:33

http://fiestaklubpolska.p...pic.php?t=22811
Silny - 5 Gru 2021, 14:29


Silny - 5 Gru 2021, 14:32

Peedro napisał/a:
http://fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=22811

Dzięki Peedro za pomoc. Powiedz mi jeszcze gdzie mam pojechać, elektryk czy inny fachowiec ? Pozdrawiam

Mały - 5 Gru 2021, 20:12

Jesteś w stanie to sam ogarnąć tak myślę wszystko pisze czarno na białym 😉
SCHWARZ 1.4S - 5 Gru 2021, 20:24

Tak jak wyżej napisano. To jest czynność niby prosta ale wielu fachmanów się na tym wykłada krojąc tylko pieniądze, a nic nie ustalając. Lub powiedzą Ci, że niby robili ale nic nie znaleźli bo tak dla nich najłatwiej... Wiem co mówię bo kilka lat temu przez to przechodziłem. Do dziś nie mam pewności czy w ogóle zaglądali, a jak tak to czy we właściwy sposób diagnozowali. Dopiero brat mi pokazał co i jak i wtedy była pewność. Wszystko jest poza tym na forum. Wyposażenie się w "sprzęt do diagnostyki" kosztuje dosłownie kilka złotych, a może być i tak że masz to w otchłani skrzynek narzędziowych.
Silny - 6 Gru 2021, 08:54

SCHWARZ 1.4S napisał/a:
Tak jak wyżej napisano. To jest czynność niby prosta ale wielu fachmanów się na tym wykłada krojąc tylko pieniądze, a nic nie ustalając. Lub powiedzą Ci, że niby robili ale nic nie znaleźli bo tak dla nich najłatwiej... Wiem co mówię bo kilka lat temu przez to przechodziłem. Do dziś nie mam pewności czy w ogóle zaglądali, a jak tak to czy we właściwy sposób diagnozowali. Dopiero brat mi pokazał co i jak i wtedy była pewność. Wszystko jest poza tym na forum. Wyposażenie się w "sprzęt do diagnostyki" kosztuje dosłownie kilka złotych, a może być i tak że masz to w otchłani skrzynek narzędziowych.

Dokładnie tak jak piszesz. Poszukam sobie czytnik kodów błędów bo taki sprzęt warto mieć na stanie. Powiedz mi czy trzeba kupić dedykowany sprzęt do mojego auta czy może ogólnie szukać ? Dzięki i pozdrawiam

Mały - 7 Gru 2021, 08:19

Ja mrygalem błędy zwykła zarowka, dwa kabelki i tyle... Instrukcja jest także za drugim razem już będziesz wiedział o co chodzi😉
FIESTA Moondust - 7 Gru 2021, 12:07

Tu nie ma filozofii. Jak wyżej napisano. Miganie błędów przy pomocy żarówki lub diody (można też stworzyć buzzer który pika - daje dźwięk) no i dwa kabelki. Ogarniesz to we własnym zakresie, nie będziesz uwiązany od fachowców. Zresztą nie każdy to potrafi zrobić, mimo że to nic trudnego.
SCHWARZ 1.4S - 8 Gru 2021, 00:48

To jest tak proste jak piszą forumowicze powyżej. Bez komputerów czy innych wynalazków typu OBD. No chyba, że chcesz wydać przeszło 1000,- na sygnowany oryginalny diagnoster Forda z minionej epoki jakim kiedyś posługiwano się w serwisach ASO... :-P Są co jakiś czas wystawione na E-Bay.
JoeMix - 11 Gru 2021, 00:20

Silny napisał/a:
Poszukam sobie czytnik kodów błędów bo taki sprzęt warto mieć na stanie
Powodzenia,,, pewnie kilkaset złotych a i tak nie przyda Ci się o niczego,,, jeśli w ogóle taki znajdziesz,,, to nie OBDII że standardowa transmisja danych i uniwersalne kody,,, to sprzęt do konkretnego samochodu i silnika,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group