Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Wymiana uszczelniacza półosi

qwertusz - 13 Lis 2021, 22:28
Temat postu: Wymiana uszczelniacza półosi
Uszanowanie Majstry.
Pacjent 1.8 TD. Chciałbym wymienić simering? uszczelniacz? na łączeniu skrzyni z półosią z lewej strony. Wedle serwisówki trzeba wykręcić o 5 obrotów nakrętkę amortyzatora z prawej strony, rozpiąć zwrotnicę z wahaczem i łomem wyważyć wewnętrzny przegub. I coś nie bardzo ten przegub chce wyjść, a na siłę nie chcę wyważać, żeby coś amelinowego nie pękło w skrzyni. Jednej rzeczy nie zrobiłem, a mianowicie nie odkręciłem tej nakrętki na kielichu - to jest konieczne? Przez to może nie chcieć wyjść? Co by to dawało - kąt się zmieni i łatwiej wychodzi?

damianisko5 - 14 Lis 2021, 09:28

Odkręć tą nakrętkę na zewnętrznym kielichu, a najlepiej wyjmij z piasty. Łatwiej się manewruje.
Jak się obawiasz, to podłóż drewnianą listewkę pod aluminium obudowy skrzyni. Na wielowypuście wewnętrznego przegubu jest pierścień osadczy, to on blokuje.
Nie zapomnij uzupełnić poziom oleju w skrzyni, wyleje się dość sporo. A może warto by całą zawartość starego oleju wylać i dać nowy olej. Masz przecież 21 letnie auto.

Sprawdź przy tej okazji stan osłon przegubów. Warto też dać nowy smar do przegubów.

qwertusz - 14 Lis 2021, 18:44

Dzięki za odpowiedź, jest nadzieja na dalsze dłubanie :) , bo już miałem to pierdyknąć i oddać do mechanika z racji, że pogoda nie nastraja, a i dostęp bez kanału mało wygodny.
Olej zamierzam wymienić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group