Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - wilgocenie pod³ogi na miejscu kierowcy

ZygaChajzer - 20 Wrz 2021, 19:37
Temat postu: wilgocenie pod³ogi na miejscu kierowcy
witam serdecznie, mam problem z wilgoceniem sie pod³ogi na miejscu kierowcy, tylko tam.
-patrzy³em uszczelke wi±zki spod maski do kabiny-szczelna
-podszybie czyste i szczelne

patrzylem pod autem s± takie dwie równoleg³e belki po jednej i drugiej stronie pod fotelami i s± a nich takie dziurki o srednicy ok. 3cm, popytalem i ponoæ one powinny mieæ jakie¶ za¶lepki, ale czy to na pewno od tego ta wilgoæ? widzia³em na necie wiele aut wlasnie bez tych zaslepek, wiec nie wiem.

jakie¶ rady?
pozdrawiam

slawomirro - 24 Wrz 2021, 10:30
Temat postu: Re: wilgocenie pod³ogi na miejscu kierowcy
Przede wszystkim odkurz dok³adnie auto, umyj i wysusz tapicerkê na idea³.
Jak jest kurz i brud, szyby paruj± i robi siê ogólnie wilgoæ i syf ca³kowicie szczelnym aucie.

I sprawd¼ filtr przeciwpy³kowy w jakim jest stanie i czy on nie jest wilgotny, bo mo¿e tamtêdy woda/para wodna wpada i siê skrapla przy pod³odze.

ZygaChajzer - 24 Wrz 2021, 14:55

przeciwpy³kowy masz na mysli kabinowy?
vater - 24 Wrz 2021, 15:42

Nie wiem jak jest we fie¶cie, ale s³u¿bowego kangura zalewa³y po stronie pasa¿era skropliny spod parownika.
Zatkany by³ wê¿yk odprowadzaj±cy wodê na zewn±trz auta.

slawomirro - 24 Wrz 2021, 19:13

ZygaChajzer napisa³/a:
przeciwpy³kowy masz na mysli kabinowy?


kabinowy = przeciwpy³kowy

obie nazwy funkcjonuj± i oznaczaj± to samo.

ZygaChajzer - 1 Gru 2021, 10:34

filtr jak nowy. sucho. stwierdzi³em, ¿e rozbiorê podszybie, ponoæ s± tam kanaliki odprawadzaj±ce wode.
auto po odkurzaniu, suszeniu stalo jeden dzien w deszczu i podloga mokra, wiec musi gdzies tu byc problem, z tym odprowadzaniem wody.

tylko widze w moim transicie, ze nie mam pod podszybiem kanalików tylko taki plasticzek ktory wylewa wode na boki, w fiescie jest podobnie, czy rozbieranie tego w ogóle co¶ mi da? pozdro

slawomirro - 1 Gru 2021, 11:25

ZygaChajzer napisa³/a:
filtr jak nowy. sucho. stwierdzi³em, ¿e rozbiorê podszybie, ponoæ s± tam kanaliki odprawadzaj±ce wode.


Ja z podszybiem siê rozprawi³em w sposób ostry ;)
obejrzyj w w±tku:
http://fiestaklubpolska.p...p=809535#809535

ZygaChajzer - 9 Lut 2022, 12:05

podszybie sprawdzone, jest tam na srodki taka dziurka od dolu, uszczelni³em j±, ale dalej pojawia sie wilgoæ po deszczu. To nie to… jakie¶ porady?
-podszybie
-filtr kabinowy
-uszczelki drzwi
sprawdzone, bagaznik suchu, woda tylko po stronie kierowcy z tylu jak i z przodu.

dudu$ - 9 Lut 2022, 22:46

ZygaChajzer napisa³/a:
podszybie sprawdzone, jest tam na srodki taka dziurka od dolu, uszczelni³em j±, ale dalej pojawia sie wilgoæ po deszczu. To nie to… jakie¶ porady?
-podszybie
-filtr kabinowy
-uszczelki drzwi
sprawdzone, bagaznik suchu, woda tylko po stronie kierowcy z tylu jak i z przodu.


a sprawdza³e¶ czy przypadkiem nie ma syfu na podszybiu ale w okolicy kielichów amortyzatorów? Dostêp tam jest s³aby bo przeszkadzaj± te niby czarne wzmocnienia czy cos tego typu. Jestem nowym posiadaczem fiesty mk6. kupi³em j± dos³ownie tydzieñ temu i podczas oglêdzin od razu zauwa¿y³em, ze pod³oga przed jak i za fotelem kierowcy jest wilgotna. Roz³o¿y³em ca³e podszybie, wyczy¶ci³em w miejscu o którym pisze i z³o¿y³am wszystko do kupy. Na razie wydaje mi siê , ¿e u mnie problem zosta³ rozwi±zany.

tomekuca - 26 Gru 2022, 17:19

Dzieñ dobry, pod³±czê siê do tematu mia³em ten sam problem, ¿e tylko po stronie kierowcy mia³em wiecznie mokry dywanik okaza³o siê, ¿e pompka, ¿e peda³em sprzêg³a siê poci³a dywanik by³ mokry, a p³ynu hamulcowego ubywa³o naprawdê ma³o i nie by³o czuæ w samochodzie dziwnego zapachu, a sam dywanik bardzo ciê¿ko by³o z p³ynu hamulcowego doczy¶ci.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group