Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - ciezko wchodza biegi

Marcin_Nowak44 - 23 Maj 2021, 14:17
Temat postu: ciezko wchodza biegi
Witam po wymianie sprzęgła, docisku i wysprzęglika na nowe pojawiły się problemy z wbijaniem biegów jak mam odpalone auto , wstecznego nie wibije jedynka nie wchodzi , 2 -3-4-5 troche lepiej ale sa trudnosci , tak napewno nie powinno byc ,caly czas zastanawiam sie co moglem spierniczyc sprzęgło odpowietrzyłem ,na samym poczatku wprowadziłem plyn strzykawka przez odpowietrznik wysprzeglika powietrze poszlo w zbiorniczku wyrównawczym , a gdy biegi dalej zle wchodziły zrobilem odpowietrzanie metoda od odpowietrznika hamulca do odpowietrznika wysprzęglika , troche moze lepiej moze takie złudzenie ale 1 i R nie wchodza ,dodam jeszcze ze biegi na zgaszonym wchodza idealnie , linki od lewawka do skrzyni tez chodza bez oporów , gdy wcisne sprzeglo i wbije 1 lub 2, odpale auto puszczam sprzeglo auto rusza i jedzie wejdzie i 3 i 4 i 5 tylko sa opory . wiec dlatego tak mi sie wydaje odpada chyba zle zamontowane sprzeglo i docisk ,i zastanawiam sie co zle moglem zrobic czy zle odpowietrzylem czy nowy wysprzeglik uwalony dodam ze przed montazem wysprzeglika go nie wciskalem , ma ktos jakis pomysl bo niechce jak narazie odkrecacac skrzyni .pozdrawiam
JoeMix - 23 Maj 2021, 17:42

Sprzęgło nie rozłącza z tego co piszesz,,,
Marcin_Nowak44 - 23 Maj 2021, 20:14

JoeMix napisał/a:
Sprzęgło nie rozłącza z tego co piszesz,,,
i gdzie szukac przyczyny zdzierac skrzynie i zalozyc stary wysprzeglik czy dalej odpowietrzac
Marcin_Nowak44 - 23 Maj 2021, 20:18

JoeMix napisał/a:
Sprzęgło nie rozłącza z tego co piszesz,,,
ale tez niema 100 % gwarancji ze nowy wysprzeglik jest w 100 % ok
Marcin_Nowak44 - 23 Maj 2021, 21:57

JoeMix napisał/a:
Sprzęgło nie rozłącza z tego co piszesz,,,
ja to wiem ze sprzeglo nie rozlacza tylko co moze byc przyczyna zapowietrzony uklad ,ktory otdpowietrzalem kilka razy walniety wysprzeglik
JoeMix - 24 Maj 2021, 22:48

Jeżeli nie rozłącza do końca to musisz szukać, może być naprawdę wszystko, od walniętego jak piszesz wyprzęgnika po źle złożone sprzęgło czy też nie takie jak trzeba nawet,,, może przy pierwszym zadziałaniu strzeliła sprężyna centralna czy coś,,, no może być wszystko, grzebania dużo jedynie co mi przychodzi do głowy na szybko to odpięcie się przewodem od wyprzęglika i sprawdzenie czy pompka sprzęgła podaje ciśnienie i nie przepuszcza,,,
Marcin_Nowak44 - 31 Maj 2021, 23:33

JoeMix napisał/a:
Jeżeli nie rozłącza do końca to musisz szukać, może być naprawdę wszystko, od walniętego jak piszesz wyprzęgnika po źle złożone sprzęgło czy też nie takie jak trzeba nawet,,, może przy pierwszym zadziałaniu strzeliła sprężyna centralna czy coś,,, no może być wszystko, grzebania dużo jedynie co mi przychodzi do głowy na szybko to odpięcie się przewodem od wyprzęglika i sprawdzenie czy pompka sprzęgła podaje ciśnienie i nie przepuszcza,,,
a masz jakis patent jak to sprawdzic czy daje cisnienie ta pompka sprzegla
Marcin_Nowak44 - 31 Maj 2021, 23:36

JoeMix napisał/a:
Jeżeli nie rozłącza do końca to musisz szukać, może być naprawdę wszystko, od walniętego jak piszesz wyprzęgnika po źle złożone sprzęgło czy też nie takie jak trzeba nawet,,, może przy pierwszym zadziałaniu strzeliła sprężyna centralna czy coś,,, no może być wszystko, grzebania dużo jedynie co mi przychodzi do głowy na szybko to odpięcie się przewodem od wyprzęglika i sprawdzenie czy pompka sprzęgła podaje ciśnienie i nie przepuszcza,,,
a i myslisz ze moze byc walnieta choc niema wokol niej zadnego wycieku?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group