Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - brak masy

Marcin_Nowak44 - 18 Maj 2021, 21:16
Temat postu: brak masy
Witam mam mianowicie taki problem ze przed wymiana sprzegla auto palilo bez problemu .a tu coz wszystko skrecone proboje odpalic i lipa , przez przypadek nie bednde pisal jak bo to pewnie nie istotne . polaczylem rame z poloska a dokladnie z oslona lozyska na ktorej jest ta poloska , i okazalo sie ze jest przeplyw pradu ,wiec wzialem kabel rozruchowy i jeden krokodylek na ramie a drugi na srubie oslony lozyska poloski ,i co auto odpalilo , i teraz nie wiem gdzie mi ta mase wcielo czy jej szukac .czy moge zrobic przejscie i spiąć silnik z rama kablem miedzianym
JoeMix - 18 Maj 2021, 23:41

Od akumulatora idą góra 2 przewody, jeden na silnik i pewnie jeden ma karoserię i to jest do sprawdzenia w 15s czy nie urwany, rozkręcenie przeczyszczenie może trochę dłużej,,,

Ponieważ ruszałeś sprzęgło i po tym się popsuło to myślę ze na łączeniu skrzynia z silnikiem pod jedną ze śrub było oczko z masą na silnik,,, i nie podłączone zostało przy składaniu.

diodalodz - 19 Maj 2021, 00:16

Masz w połowie filmu
https://www.youtube.com/watch?v=_9CqMm63S84

Marcin_Nowak44 - 19 Maj 2021, 23:15

JoeMix napisał/a:
Od akumulatora idą góra 2 przewody, jeden na silnik i pewnie jeden ma karoserię i to jest do sprawdzenia w 15s czy nie urwany, rozkręcenie przeczyszczenie może trochę dłużej,,,

Ponieważ ruszałeś sprzęgło i po tym się popsuło to myślę ze na łączeniu skrzynia z silnikiem pod jedną ze śrub było oczko z masą na silnik,,, i nie podłączone zostało przy składaniu.
tak jest oczko i kabel od minusa od akumulatora jest podpiety do skrzyni i silnika , ale dalej jest gdzies przerwa . wiec dzis sprobowalem i polaczylem kabel od klemy minusa do karoseri pod akumulatorem i pali od strzala
JoeMix - 20 Maj 2021, 00:12

Jak masujesz ujemną klemę z buda, no to na budzie brakuje masy,,, ja stawiałem ze bardziej na silniku wcięło,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group