Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Fiesta mk6 1.4 16v wypadanie zapłonu

tomekuca - 20 Mar 2021, 22:04
Temat postu: Fiesta mk6 1.4 16v wypadanie zapłonu
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moją fiestą mk6 silniczkę 1.4 16v gdzieś w grudni miałem problem z wypadaniem zapłonu pokazywał się błąd cewki zapłonowej, którą wymieniłem od razu na nową firmy beru oraz zmieniłem od razu kable zapłonowe na kable firmy JANMOR, gdyż stare już były w opłakanym stanie po tym wszystkim auto dużo lepiej się zbierało i od wczoraj znów się zaczęło check engine i błędy p0351, p0443, p0174, p0460, p0113 bardzo proszę o konkretną pomoc, bo nie mam zielonego pojęcia za co się zabrać.
Darekptr - 25 Mar 2021, 13:57

A świece? Układ zapłonowy składa się także z nich.
tomekuca - 25 Mar 2021, 14:05

We wtorek podmieniłem cewkę oraz kabel na używane jednak w 100% sprawne wyciągnięte ze sprawnego samochodu Świce zamontowałem od razu nowe i auto ożyło nie wypadał zapłon moc miało, ale przejechałem ok. 20km i auto nagle zgasło kilka raz załapało, ale tak jakby tylko na dwa cylindry i zostało odholowane do mechanika, który był niedaleko i na razie czekam, aż się wyrobi z innym robotami i weźmie się za moje auto.
damianisko5 - 28 Mar 2021, 11:18

Odczytaj błędy kompem i podaj w poście. Odpal jeszcze raz jak będzie zimny i napisz.
tomekuca - 28 Mar 2021, 12:01

Tak jak napisałem wyżej we wtorek jak jechałem auto zgasło i zostało odholowane do mechanika, do którego miałem dosłownie 200m już rozmawiałem z mechanikiem i zdiagnozował uszkodzony komputer silnika oraz dwie Świce miał pękniętą izolację aktualnie nowy komputer został oddany do sklonowania.

A błędy jakie miałem wcześniej to były.

P0351 „Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej, A – usterka”.
P0443 „Układ odprowadzania par paliwa, obwód ster. Zaworu oczyszcza. – usterka”.
P0174 „Czujnik O2 (Bank 2) – mieszanka zbyt uboga”.
P0460 „Czujnik poziomu paliwa – usterka”.
P0113 „Czujnik temp. Powietrza wlotowego – wysoki sygnał wejściowy”.
P0602.
U1262.

damianisko5 - 28 Mar 2021, 12:10

wow, sporo tych błędów się namnożyło.
Pisz co w trakcie naprawy wyniknie, powodzenia!!

tomekuca - 30 Mar 2021, 18:15

auto dziś odebrałem od mechanik winnym tego wszystkiego okzała się komputer silnika oraz dwie świce zapłonowe jednak główną przyczyną był ten komputer został włożony inny używany oczywiście został na nowo zaprogramowany i kurde posiadam to auto od roku ale czuję się jakbym dostał nowy samochodu całkiem inna jazda tak dobrze ten samochodu się nigdy nie zbierał mechanik mi jeszcze powiedział że w tych fordach to jest bardzo częsta przypadłość i że stara cewka pewnie była dobra jednak stara cewka to była jakaś najtanisza chińska a teraz mam nową beru i będzie dużo lepsza od tamtej
damianisko5 - 31 Mar 2021, 14:08

Super, gratki. Napisz na koniec ile to wszystko kosztowało i ewentualnie namiar na mechanika/elektryka/. Info może przydać się innym.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group