Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Odsysanie oleju przez bagnet.

murgrabia - 16 Lut 2021, 19:44
Temat postu: Odsysanie oleju przez bagnet.
Czy wysysarka da radę odciągnąć cały olej z silnika 1.3i?
JoeMix - 16 Lut 2021, 21:32

Są tacy co uważają ze nie ma nic lepszego od dobrej sondy, że do ostatniej kropelki,,, ja jestem jednak tradycjonalistą,,, co korkiem, to korkiem,,,
FIESTA Moondust - 17 Lut 2021, 13:39

Jestem zdania co kolega powyżej. Nie ma to jak w tradycyjny sposób pozbywać się starego oleju z silnika. Raz przyszło mi usuwanie za pomocą wysysarki i pamiętam że wyszła mała różnica w ilości odciągniętego oleju na niekorzyść dla tej technologii. Dlatego zawsze tradycyjnie przez korek ;)
murgrabia - 17 Lut 2021, 15:57

Zwolenników jak i przeciwników jest jak zawsze 50/50 (wedle internetu). Tylko czy konstrukcja konkretnie miski olejowej 1.3i J6B. Pozwoli na taką czynność: jakieś przegrody, pochyłość. Zawsze wymieniałem przez korek spustowy. Ale z racji upaprania. Jakaś miska, lejek, bańka, szmaty. Potem to czyścić itp. Piszą że przez korek zleci szlam, opiłki i takie tam. Nigdy nie miałem opiłków, mazi w misce. Zresztą większość w obsłudze samochodu sprowadza się do jego prowadzenia. A mądrości z palca wylewają na forach.
JoeMix - 17 Lut 2021, 22:39

murgrabia, jest jak piszesz, trzeba mieć dobrą sondę i wiedzieć jak wsadzić by odessać do końca inaczej będzie jak kolega wyżej napisał,,, ze trochę starego oleju Ci zostanie,,,
Diuned - 22 Lut 2021, 01:42

Nowy korek kosztuje w sklepie parę groszy, nie pamiętam dokładnie czy 3 zł, czy 5 zł, ale na pewno nie więcej jak 10 zł... Ja miałem objechany stary korek, przyspawałem star klucz i odkręciłem...
vegetagt - 23 Lut 2021, 13:00

a szlam z dolu miski taka sonda wyciągnie? Bo korkiem to glut ładnie zlatuje ;)
murgrabia - 28 Lut 2021, 18:56

Raczej nie odciągnie. Przy wymianie oleju zawsze podnosiłem za ucho lewarkiem budę. Ewentualnie najazd na jakieś deski itp.
murgrabia - 13 Maj 2021, 13:03

Odpisze sam sobie. Zakupiłem w dyskoncie XXX odsysarkę oleju. Przeprowadziłem nią czynność wysysania oleju przez bagnet. W komplecie nie ma żadnej sondy do zasysania. Mamy tylko cieniutki wężyk. Przez który mamy zassać olej. W instrukcji pisze aby olej przed zasysaniem rozgrzać do temperatury 60 stopni. Tak zrobiłem. Niestety przy pomocy tylko tego wężyka wysysanie oleju to jedna wielka porażka. Gdzieś zagina się w misce lub zakrzywia. Wyssałem nim tylko 1 litr. I dalej nic nie idzie. Majstruję przy nim, góra-dół i nic z tego. Więc trzeba zrobić sondę. Po chwili zastanowienia z czego by tu zrobić sondę : eureka. W koncie warsztatu stoi cały wór starych wędek teleskopowych. Wybrałem odpowiedniej wielkości szczytówkę. Podłączyłem do wężyka i wielka radość. Wyssało całkowicie olej z miski + dodatkowo szlam. Kontrolnie odkręciłem korek spustowy. I nic nie wyciekło. Dodatkowo podniosłem go na lewarku. W celu większego pochylenia miski. Nie ma nic w środku. Więc podsumowanie : wysysarką w mk3 1.3i wyssamy cały olej. Bez potrzeby odkręcania korka spustowego. Jedynie co mnie doprowadza do .... to filtr oleju. Zawsze podczas wymiany człowiek się ufajda od niego olejem :) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group