Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Temperatura cieczy chłodzącej

Jacoo - 1 Lut 2021, 16:35
Temat postu: Temperatura cieczy chłodzącej
Cześć
Zauważyłem ostatnio, że kontrolka temperatury cieczy chłodzącej nie dochodzi do środka skali. Dość szybko przekracza pierwszą kreskę (ok75? st C) i zatrzymuje się w połowie drugiej. Po czym spada prawie do pierwszej. Niezależnie czy używam lub nie używam ogrzewania wnętrza auta. Podejrzanym jest oczywiście termostat. Natomiast sporo przeczytałem wątków na forum ogólnym ford, które mówią, że po wymianie termostatu nic się w tym temacie nie zmieniło a nawet po wymianie na zamiennik bywało gorzej. Czyli ulubiona diagnoza aso - TTM. Natomiast te tematy dotyczyły raczej silników wysokoprężnych.
Pytanie do właścicieli benzyn. Jak tam wasze wskazania w ostatnim czasie?
Czy to możliwe, że mały silniczek nie jest w stanie się dogrzać?
Dzięki za odp.

JoeMix - 1 Lut 2021, 20:28

Na szczęście mam przedlifta który nie ma wskaźnika i to że nie jest on w połowie skali (90st) nikogo nie kuje po oczach,,, 1,4 w benzynie jeżdżąc po mieście na kilimie teraz zimą nie przekracza 80st,,,
Wojtek Wawa - 19 Mar 2021, 18:18

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Ten typ tak ma do czasu zmiany generacji ecoboost. Grzeje się powoli.
langolier - 18 Lis 2023, 10:03

Wszedłem tu, żeby opisać mój problem i jest podobny, ale nie do końca jestem pewny, czy to normalne, ponieważ jak auto żony (nie ta co w stopce, tylko Fiesta 1.0EB 100KM, benzyna, 2018 rok, manual) było nowe (mamy je od nowości) to nie przypominam sobie problemów z nagrzewaniem....
Ja dzisiaj przejechałem się (z innego powodu, o czym w innym wątku ; pokrótce - dławienie się i wypadanie zapłonów po wciśnięciu pedału gazu w podłogę) autem żony (Fiesta 1.0EB 100KM, benzyna, 2018 rok, manual) i stwierdziłem nie tyle "wolne nagrzewanie się", co nagrzewanie się do ~75st.C.
Wygląda to podobnie jak u autora wątku, ale temperatura praktycznie NIGDY nie osiąga środkowej kreski, czyli domyślnie 90st.C, nawet podczas długiej jazdy po mieście czy autostradzie czy nawet postoju i pracy na jałowym biegu. A nawet jak osiąga to błyskawicznie opada, nawet do kreski 60st.C, także podczas postoju.
Problemów z płynem chłodzącym nie stwierdziłem, tzn. jest i nie ma w nim domieszek np. oleju.

W przeciwieństwie do kolegi Wojtek Wawa nie uważam, że to normalne, czyli TTTM. a raczej podejrzewam termostat. Może w tych modelach są słabe i/lub mają jakąś wadę konstrukcyjną ?

JoeMix - 18 Lis 2023, 17:05

langolier napisał/a:
nie osiąga środkowej kreski, czyli domyślnie 90st.C
taki wniosek ze skąd środkowa kresa to 90st i że akurat to jest normalna temperatura?
Wobi - 6 Sty 2024, 18:17

Miałem taki sam problem około 2 lata temu, winny był termostat, po wymianie wszystko wróciło do normy.
Jacoo - 6 Lut 2024, 17:19

Dawno mnie tu nie było. U mnie też winy był termostat. Od tamtego czasu bez problemu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group