Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Dziwny komunikat i hamowanie

seee8a - 5 Lis 2020, 08:07
Temat postu: Dziwny komunikat i hamowanie
Hej, dziś po raz drugi na desce zaświecił się podczas jazdy komunikat "użyto hamulca, moc obniżona". Auto zaczęło delikatnie hamować po czym po sekundzie przestało. Pojawiło się to już 2 raz od wymiany opon na zimowe. Co może być powodem tego komunikatu? Nawet nie mam jak tego pokazać w aso, bo pojawiło się 2 raz i dosłownie całość trwała 2 sekundy, choć jest to dla mnie niepokojące.
JoeMix - 5 Lis 2020, 22:50

seee8a napisał/a:
użyto hamulca, moc obniżona
Jedyny komunikat jaki się wyszukuje to "Moc obniżona w celu obniżenia temperatury silnika" - Moc silnika uległa zmniejszeniu w celu zredukowania wysokiej temperatury silnika.

Mówisz ze po zmianie opon się to stało, może cos nie tak z ciśnieniem w ogumieniu?

seee8a - 6 Lis 2020, 07:07

Nie sądzę żeby było to przez temp.silnika, autem jechałem około 15 minut wolnym tempem, dlatego mnie dziwi ten komunikat. Ciśnienie w normie. Nikt nie miał podobnego komunikatu? :(
fribus11 - 11 Lis 2020, 17:19

nie miałem takiego komunikatu ale to z chodzeniem silnika raczej taki komunikat a nie z oponami..
vegetagt - 11 Lis 2020, 21:35

taki durny strzał:
A jak nie puszczając gazu nacisniesz hamulec, to nie będzie takiego komunikatu? Bo normalnie auta odcinają wtedy moc, ale z komunikatem sie nigdy nie spotkałem.

seee8a - 12 Lis 2020, 08:00

wtedy to sie nie pojawia, wyskakuje samo, w bezsensowych sytuacjach, albo przy przyspieszaniu albo przy jezdzie ze stala predkoscia, nawet przy 50km/h... jutro moze uda mi sie podjechac do serwisu, jest to dramatycznie niebezpieczne, a salon mi musi uwierzyc na slowo ze takie cos sie pojawia, bo dzieje sie to w roznych okolicznosciach i nie jestem w stanie tego wywolac
JoeMix - 12 Lis 2020, 09:16

Dlatego się nagrywa takie przejazdy, w końcu złapiesz,,,
Mars - 12 Lis 2020, 11:31

seee8a napisał/a:
... jutro moze uda mi sie podjechac do serwisu, jest to dramatycznie niebezpieczne, a salon mi musi uwierzyc na slowo ze takie cos sie pojawia, bo dzieje sie to w roznych okolicznosciach i nie jestem w stanie tego wywolac


Obyś się nie zdziwił z tym serwisem. W żony fieście raz na jakiś czas wariował tylny lewy czujnik-po włączeniu biegu wstecznego pojawiał się ciągły sygnał mimo, że niczego z tyłu nie było. Auto miało 2 m-ce. W ASO komputer nic nie wykazał, a oni nie chcieli słyszeć o moich nagraniach, bo musieli mieć dowód ze swojego komputera. W końcu się wkurzyłem i im to auto zostawiłem z zaleceniem, aby postawili je przodem do ściany z włączonym wstecznym biegiem i co jakiś czas włączali stacyjkę. Po tygodniu zadzwonili, że auto naprawione. Wariował czujnik... drugi od lewej strony.

seee8a - 12 Lis 2020, 11:39

No to ja wiem ze w takich sprawach serwis to sie woli wypiac. Co z tym zrobic... Nie da sie tego od tak wywolac, 2 tygodnie okej, potem dwa dni pod rzad to samo...
Mars - 12 Lis 2020, 16:57

Może komputer pokaże zapisane błędy. Chociaż jeśli takich komunikatów nie traktuje jako błąd, to słabo to widzę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group