Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Różnice między przed liftem a po liftem.

Diuned - 29 Wrz 2020, 14:36
Temat postu: Różnice między przed liftem a po liftem.
Myślę ze w dalszej perspektywie przyda się taki temat na forum, gdyż trochę różnić między tymi wersjami samochodów jest. Postaram się to co jakiś czas dopisywać gdyż różnić jest sporo.

(cały czas w edycji):


1. Wymiar lagi amortyzatora.
2. Inne wymiary zwrotnic
3. Inne wymiary i budowa półosi przegubów.
4. Zamiany karoseryjne

Tu namierzyłem kilka, różnią się mocowania foteli. mocowanie górnej tapicerki.

Osobiście mam taki problem, przełożyłem sobie maskę z po lifta do przed lifta i niby wszystko pasuje, ale nie mogę jej zamknąć.

Drut jest przesunięty, niby można go odkręcić, ale czy da się go wyciągnąć? Bardzo proszę o jakieś info...

JoeMix - 29 Wrz 2020, 22:43

Masz na myśli mk3 a mk3.5 to jakby 2 różne auta, tylko z zewnątrz podobne :P
Diuned - 29 Wrz 2020, 23:03

JoeMix napisał/a:
Masz na myśli mk3 a mk3.5 to jakby 2 różne auta, tylko z zewnątrz podobne :P


Tak niestety jest, ale niektóre rzeczy są wspólne, np lusterka, wnętrze plastiki śruby...

Peedro - 29 Wrz 2020, 23:33

Mk3 nie miało wzmocnień w drzwiach, mk3,5 już tak. Inna nieco konstrukcja spodu (tu nie jestem 100% pewien), ogólnie nieco poprawiona względem mk3. Mk3 sworzeń wahacha na 2 śruby, w mk3,5 na 3.
JoeMix - 30 Wrz 2020, 23:00

Diuned napisał/a:
niektóre rzeczy są wspólne, np lusterka
Lusterka są różne choć akurat nie pamiętam czy zmiana była razem z konstrukcją auta czy wcześniej,,,
FIESTA Moondust - 1 Paź 2020, 19:36

Lusterka boczne są zmienione równolegle wraz z przeprowadzonym liftingiem w '94. Generalnie zmian jest od groma. Mógłbym na ten temat książkę napisać. Zwłaszcza jak wiernie chce się odwzorować oryginał to sprawa rozbija się dla mnie nawet o takie detale jak śrubki, plastikowe złączki, klipsy itp. Z takich elementów, które warto wymienić są też inne mocowania foteli przednich, minimalna zmiana w elektrycznych podnośnikach szyb przednich (choć te da się zaadoptować bez większych przeróbek), inne mocowania wewnętrznych plastikowych poszyć progów, inne kotwienie przednich pasów bezpieczeństwa, nawet nr VIN jest w innym miejscu na podłodze. To tylko przykłady jedne z wielu, najwięcej widać gdy rozbiera się dwie Fiesty z różnych lat produkcji.
Diuned - 2 Paź 2020, 00:29

FIESTA Moondust napisał/a:
Lusterka boczne są zmienione równolegle wraz z przeprowadzonym liftingiem w '94. Generalnie zmian jest od groma. Mógłbym na ten temat książkę napisać. Zwłaszcza jak wiernie chce się odwzorować oryginał to sprawa rozbija się dla mnie nawet o takie detale jak śrubki, plastikowe złączki, klipsy itp. Z takich elementów, które warto wymienić są też inne mocowania foteli przednich, minimalna zmiana w elektrycznych podnośnikach szyb przednich (choć te da się zaadoptować bez większych przeróbek), inne mocowania wewnętrznych plastikowych poszyć progów, inne kotwienie przednich pasów bezpieczeństwa, nawet nr VIN jest w innym miejscu na podłodze. To tylko przykłady jedne z wielu, najwięcej widać gdy rozbiera się dwie Fiesty z różnych lat produkcji.


No dokładnie.

Różnią się też zamocowania pasów bezpieczeństwa, rozstaw jest niby ten sam, ale są inne gwinty śrub. Nie da się przełożyć ich między wersjami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group