Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Wyciek oleju przez korek wlewu

saimon214 - 30 Lip 2020, 12:18
Temat postu: Wyciek oleju przez korek wlewu
Hej,
taki problem mam. Mianowicie, od jakiegoś czasu spod korka wlewu oleju wycieka olej. Stwierdziłem że to przez korek bo stary, zmieniłem zatem na nowy ale nadal to samo. Nie dzieje się to cały czas, raczej głównie wtedy, gdy przyspieszam powiedzmy do 3-4 tys obrotów. Jak jadę stale, powiedzmy 2300-2700 obrotów to jest spokój tzn może i wycieka ale niewiele. Ale jak potrzebuje trochę pocisnąć to już to mocno widać.

I dla ścisłości, to nie jest tak że tam jest wulkan czy leje się nie wiadomo ile, po prostu jest mokra struga od korka, poprzez obudowę rozrządu i dalej na kolektor wydechowy i ścieka po misce olejowej.

Ma ktoś jakiś pomysł? Obstawiałem wąż od odmy, ale on jest drożny i dość sztywny. Rozrząd na łańcuchu, więc jakby rozrząd łączy skrzynię korbową i "komorę" rozrządu więc ciśnienia mają którędy się wyrównywać, (tak na mój rozum) i nie mam pojęcia co to może jeszcze być. Dodam na koniec że dolewam 0.5l oleju na 300-400km.

JoeMix - 31 Lip 2020, 21:16

Pod pokrywa zaworów powinno być podciśnienie - tak działa układ przewietrzania silnika,,, skoro wypycha Ci olej korkiem to raczej nie działa on prawidłowo,,, w sumie wszyscy skracają to do odmy,,,, więc tam bym szukał
saimon214 - 3 Sie 2020, 23:35

Odma czyli wężyk łączący pojemnik z gąbką przy dolocie silnika i pokrywę zaworów jest drożny. W pokrywie zaworów przy wejściu tego silnika jest jakiś pojemnik/filtr do tej odmy czy jak to działa? Ostatnio byłem na zbieżność i mechanik się tym zainteresował, wymienił oring przy korku (korek kupiony nowy jakieś pół roku temu) zrobiłem na tym w weekend jakieś 400-500km i olej jak był w połowie tak jest. Więc obstawiam to ale głowy sobie uciąć nie dam. Mogę zrzucić pokrywę zaworów ale czy jest to ptrzebne?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group