Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - JH1 1.25 75KM. Wymiana tarcz i klocków. Jaki zestaw wybrać?

Zmk - 10 Cze 2020, 05:30
Temat postu: JH1 1.25 75KM. Wymiana tarcz i klocków. Jaki zestaw wybrać?
Witajcie. Tak jak w temacie, jakie wybrać tarcze i klocki?
Jest to moje pierwsze auto, tarcze i klocki nie były wymieniane od nowości. Auto ma ponad 120kkm, 2005r. Zastanawiam się nad tarczami ATE i klockami FERODO PREMIUM ECO. Co o tym myślicie? Macie jakieś inne propozycje?[/b][/u]

slawomirro - 10 Cze 2020, 10:37
Temat postu: Re: JH1 1.25 75KM. Wymiana tarcz i klocków. Jaki zestaw wybr
Zmk napisał/a:
Witajcie. Tak jak w temacie, jakie wybrać tarcze i klocki?
Macie jakieś inne propozycje?


Zależy czego oczekujesz i jaki masz styl jazdy.
Inne klocki są do spokojnej jazdy i ostrożnego hamowania, inne do gwałtownego zatrzymania.
Zły wybór do niewłaściwego stylu jazdy będzie się przejawiał np piszczeniem podczas hamowania.

Zmk - 10 Cze 2020, 15:58

Cytat:
Raczej jak po miescie jezdze to w miare spokojnie, max do 100km/h. Hamuje raczej spokojnie, rzadko gwaltownie, chociaz zdarza sie.
slawomirro - 10 Cze 2020, 22:22

Zmk napisał/a:
Cytat:
Raczej jak po miescie jezdze to w miare spokojnie, max do 100km/h. Hamuje raczej spokojnie, rzadko gwaltownie, chociaz zdarza sie.


To spokojnie możesz kupić tarcze Ate Powerdisc i klocki też ATE. Nie potrzebujesz niczego innego. A jak zainwestujesz w przewody hamulcowe w oplocie zamiast gumowych, to już będziesz bardzo zadowolony.

vegetagt - 10 Cze 2020, 23:06

ja zawsze byłem zadowolny z zestawów ate (tarcze gładkie jak i powerdisc) ze zwykłymi klockami ate.
Mają jeszcze 'ceramiczne niepylące'... Nie testowałem ale spodziewam się, że mniejsze pylenie powoduje też ciutke gorsze hamowanie ;)

Zmk - 11 Cze 2020, 01:35

slawomirro napisał/a:
Zmk napisał/a:
Cytat:
Raczej jak po miescie jezdze to w miare spokojnie, max do 100km/h. Hamuje raczej spokojnie, rzadko gwaltownie, chociaz zdarza sie.


To spokojnie możesz kupić tarcze Ate Powerdisc i klocki też ATE. Nie potrzebujesz niczego innego. A jak zainwestujesz w przewody hamulcowe w oplocie zamiast gumowych, to już będziesz bardzo zadowolony.


Przewody niedawno wymieniałem na gumowe

Zmk - 11 Cze 2020, 01:36

vegetagt napisał/a:
ja zawsze byłem zadowolny z zestawów ate (tarcze gładkie jak i powerdisc) ze zwykłymi klockami ate.
Mają jeszcze 'ceramiczne niepylące'... Nie testowałem ale spodziewam się, że mniejsze pylenie powoduje też ciutke gorsze hamowanie ;)


Spoko dzieki za opinie ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group