Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Wymiana rozrządu 1.8 16V

blood_brother - 2 Cze 2020, 20:49
Temat postu: Wymiana rozrządu 1.8 16V
Dzień dobry,
Zabieram się do odpalenia Fiesty na letni sezon i zdałem sobie sprawę, że minęło już 7 lat od ostatniej wymiany rozrządu. Założony był oryginał i przejechane jakieś 45tys. km. Pytanie, czy dobrze by było wymienić już rozrząd, czy można jeszcze trochę poczekać? Pytam, bo już mi się niezła sumka uzbierała na graty, a wiadomo, jak rozrząd to i pompa wody i uszczelniacz wału i uszczelka pokrywy i to i tamto, i znowu się okazuje, że 700-800zł trzeba wydać na graty, a budżet i tak już dawno przekroczony. Dodam jeszcze, że auto przez ostatnie 3 lata zrobiło może 400km. Niestety nie mogę się doszukać jaki interwał wymiany przewiduje Ford dla tego silnika.

kuba87 - 2 Cze 2020, 21:39

dla świętego spokoju wymień, nawet jeśli kilometrów nie ma dużo to stan gumy i struktur wewnętrzych może być już na tyle zły że zerwie sią, lub zacznie gubić zęby
vegetagt - 2 Cze 2020, 22:45

ja mam rozrząd 9 lat i trzeci silnik jadę - a kilometrów to może 20tys zrobiłem. W tym raz wlazł mi jakis szczur czy inna mysz i pasek go przemielił, przeskakując o pare ząbków.
Z tego co wiem, to interwał wynosi 90tys km albo 5 lat.
Teraz robie reaktywacje fiesty i dla spokoju ducha zamówiłem właśnie sam pasek - bo rolki to sie u mnie nie nakręciły za dużo. Koszt 52zł za boscha. Taniej masz gatesa za 42. Contitech chyba niecałe 60zł.
Inna sprawa, ze moj motor nie jest jakiś super, więc jak strzeli to trudno :tyłek:

blood_brother - 2 Cze 2020, 22:53

W sumie wymiana samego paska to jest całkiem słuszna koncepcja :)
SCHWARZ 1.4S - 3 Cze 2020, 02:33

U siebie miałem pasek który miał 12 lat i oto co z niego zostało. Na szczęście pękł przy próbie demontażu do remontu kapitalnego. A kilometrów nie miał dużo najechanych. Wiek zrobił swoje. I dlatego trzeba stosować się do dwóch wytycznych co pierwsze nastąpi: przebieg lub wiek.[URL][/URL]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group