Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Odpowietrzanie układu chłodzenia

gruby907 - 11 Maj 2020, 02:52
Temat postu: Odpowietrzanie układu chłodzenia
Pacjent Fiesta 1.3 70KM 2003 rok. Zarąbałem w wystający kamień i z chłodnicy sie polało, auto zholowane i czeka na nową chłodnice. Pytanie czy odpowietrza się układ zaworkiem gdzieś na przewodzie, czy pomęczyć na odkręconym korku od zbiornika wyrównawczego i odpowietrzy sie sam?
Jaszczur - 11 Maj 2020, 21:36

Niezależnie od tego czy jest zaworek czy nie, powinno się odpowietrzyć samo przez odkręcony korek.
gruby907 - 11 Maj 2020, 21:55

Dzięki.
JoeMix - 12 Maj 2020, 08:26

Powinno się odpowietrzyć samo, po co odkręcać korek do tego to nie wiem (tam jest zaworek regulujący ciśnienie)
gruby907 - 16 Maj 2020, 14:10

JoeMix napisał/a:
Powinno się odpowietrzyć samo, po co odkręcać korek do tego to nie wiem (tam jest zaworek regulujący ciśnienie)

W tutorialach zawsze tak piszą, że jak odpowietrznika brak to pomęczyć pare minut auto na odkreconym korku żeby powietrze z układu wyleciało :D

JoeMix - 16 Maj 2020, 23:13

Przy zakręconym też wyleci,,, wylecą pęcherzyki powietrza a w ich miejsce wleci płyn, przez co poziom w zbiorniczku się zmniejszy,,, Bardzo teoretycznie podczas takiego odpowietrzania jak przegazujesz to silnik zassie płyn w układ, który się mocno ogrzeje i zchodzac z obrotów lub wręcz gasząc silnik, wypluje go do zbiorniczka i może się stać ze wykipi,,, zwłaszcza jeśli licząc na odpowietrzenie wleje się więcej niż zalecane maximum,,,

Fiesta ma zamknięty układ i odkręcony nie trzyma ciśnienia, a więc nie działa prawidłowo,,, ale każdy zrobi jak zechce :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group