Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Żarówki +100% itp warto?

porosty - 25 Mar 2020, 10:03
Temat postu: Żarówki +100% itp warto?
Koledzy.

Zastanawiam się nad zmianą standardowych żarówek przednich na dające więcej światła. Na rynku jest dość duży wybór tego typu rozwiązań. Czy warto? Czy na prawdę dają one zauważalnie więcej światła na drodze?
Jake są minusy takiego rozwiązania? (Jeśli są)

AnonimowyAlkoho - 25 Mar 2020, 14:26

Miałem jakieś wypasione Osram i Philips. Mimo założenia świateł do jazdy dziennej, aby świateł mijania używać jak najmniej to i tak żarówki średnio wytrzymywały rok. Dają ciut więcej światła, ale nie zrobisz z nich lamp FullLED. No i w moim przypadku troszkę zmatowiały klosze od środka- podejrzewam że od wyższej temp. żarówek, ale mogę się mylić. Aktualnie od dwóch lat mam najzwyklejsze Bosch i nadal świecą, także ta awaryjność poprzedników nie była związana z instalacją elektryczną auta- wnioski wyciągnij sam
porosty - 25 Mar 2020, 15:12

Dzięki. Już mnie wyleczyłeś.
Peedro - 25 Mar 2020, 18:13

Ja np w dwóch autach miałem tungsramy + ileś tam % i byłem zadowolony, a i wytrzymały długo. Co ważne nie miały większej mocy (więc się nie grzały), tylko standardową, światło bardziej białe, mocniejsze.
porosty - 25 Mar 2020, 18:20

Hm. Może sama zmiana barwy światła da więcej?
AnonimowyAlkoho - 26 Mar 2020, 09:09

Z tego co zauważyłem, w deszczową noc barwa zimna gorzej świeciła od zwykłych "żółtych" żarówek. W pozostałych warunkach- zimne były lepsze. A miałem Philips White Vision Ultra i Osram Cool Blue Intense, obie mają po 55W, więc tyle co standardowa żarówka
JoeMix - 26 Mar 2020, 19:10

Żarówka która jaśniej świeci - świeci krócej, to raz, bardziej się grzeje, najgorzej że może być nielegalna,,, jeśli lampa sprawna (głównie chodzi o odbłyśnik) to dobra markowa żarówka powinna załatwić sprawę, sam używałem Philipsów NightVision długi czas,,, jak lampa jest nie tego i ma słaby klosz i lustro, do mocniejsza żarówka nie jest rozwiązaniem,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group