Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Rozebranie pompy elektrycznej wspomag. Fiesta mk 4 D 1.8

potek2 - 4 Lut 2020, 06:03
Temat postu: Rozebranie pompy elektrycznej wspomag. Fiesta mk 4 D 1.8
Witam Państwa
Padła pompa wspomagania elektryczno-hydrauliczna w dieslu mk 4. Czy oddzielenie części plastikowej od silnika jest proste ? Nie wylecą jakieś części po odłączeniu, że będzie problem z ponownym złożeniem? Chciałem obejrzeć stan szczotek, ile ich jest i jak to wygląda wogóle. Robił ktoś taką rozbiórkę ?

Puff - 6 Lut 2020, 20:39

Odkręcasz 4 śruby, całość się rozchodzi na 3 części - zbiornik (plastikowy), element tłoczący (część między silnikiem a zbiornikiem) i silnik. Nic nie wylatuje.
Problem może być z rozebraniem samej obudowy silnika - widziałem proces na własne oczy. Problemem nie jest tyle otworzenie tego, co zrobienie tego tak, żeby się to dało później zamknąć.

Jeśli działa, to nie ruszaj, chyba że masz drugą pompę na zapas i się bawisz.

potek2 - 8 Lut 2020, 11:08

No niezle, czy złoży pompę elektryk od silników, jak sądzisz ?
Bo chciałem mu dac do wymiany szczotek , pewnie padły. I dorobi moze. Czy widać szczotki, da się je wyjąć i podmienic ? Ile ich jest ? Nigdzie nie ma specyfikacji co to za szczotki. Mówią ze trzeba wymieniać uszczelki i to jest problem , ma być szczelne jak mówią. Te szczotki to są na wierzchu ?

Puff - 9 Lut 2020, 16:36

Budową się to nie różni specjalnie od jakiegokolwiek innego silnika, chodzi o obudowę, którą się zamyka jak "puzzle". Tu to widać:
https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/2lyyctmcxqzo-PL/image

Szczotki czy inne rzeczy to raczej nie problem, zwłaszcza po zdemontowaniu i dobraniu wg starych. Samych szczotek powinno być 4. Specki nie znajdziesz. Czasami wymienia się cały szczotkotrzymacz, bo samych części ponoć nie da się dostać. Ile w tym prawdy, tego nie wiem. Szczelne to nigdy nie będzie (poza uszczelnieniem od strony wirnika), bo to się grzeje. Po prostu jak chlapniesz na to wodą, to ma się nie dostawać do środka.

dirty.73 - 9 Lut 2020, 17:01

dawałem taką pompę do elektryka,fachowca od rozruszników i alternatorów,zrobił bez najmniejszych problemów

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group