Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK8] Złota strzała

qualin - 17 Sty 2020, 11:04
Temat postu: [MK8] Złota strzała
Jako, że przyszedł czas zmiany auta mojej lepszej połowy to oczywiście jako wieloletni posiadacz Mondeo musiałem zaproponować Forda. Najpierw miała być Kia Stonic, ale wystarczyło raz wsiąść do Fiesty, żeby moja luba się w niej zakochała :D
Miało być brane auto do produkcji w lutym, ale ze Ford pozmieniał drastycznie cenniki i pakiety więc trzeba było brać w styczniu z już gotowych egzemplarzy.
Po kilku telefonach udało się znaleźć konfigurację jakiej szukaliśmy w Katowicach i od wczoraj auto jest już u nas.
Żeby nie przedłużać to konfiguracja przedstawia się następująco:

Fiesta Active 2, 1.0 EB 100KM
+ full led + auto high beam
+ Cool & sound 10
+ pakiet komfort 1
+ czarne relingi
+ przyciemnione szyby
+ pakiet komfort 5
+ podłokietnik + ambient light
+ kamera cofania + czujniki tył
+ Sync 3 + B&O
+ czarna podsufitka
+ autoalarm (nie fordowski)
+ lakier Luxe Yellow (jedyny słuszny do Active [emoji14] )

Nie jest to pierwsze mk8 w rodzinie bo od ponad 2.5 roku rodzice posiadają fiestę titanium 1.0 EB 100 KM.

Aktualnie jestem na etapie szukania kogoś konkretnego do zabezpieczenia auta (ceramika, plastiki, felgi, szyby).
Jeszcze 1000 km i wymiana oleju, a wtedy może zmiana mapy jeżeli mojej kobiecie będzie za mało mocy.









Już pod domem w towarzystwie starszego brata Mondeo :P



Ależ ten lakier na słońcu robi robotę :)


Mars - 18 Sty 2020, 09:53

Gratulacje i szerokiej drogi!
BRUNNER - 20 Sty 2020, 08:43

Jeździłem identyczną na testach. Z tego co pamiętam to kierownica zasłaniała mi zegary... i jakoś w tym konkretnym egzemplarzu nie mogłem sobie z tym poradzić... :)
qualin - 20 Sty 2020, 09:58

BRUNNER napisał/a:
Jeździłem identyczną na testach. Z tego co pamiętam to kierownica zasłaniała mi zegary... i jakoś w tym konkretnym egzemplarzu nie mogłem sobie z tym poradzić... :)

Dziwne. Mi nie zasłania, a mam 185 cm wzrostu ;)

qualin - 23 Sty 2020, 14:11

Pierwsza modyfikacja zrobiona. Ja nie wiem jak można do full ledow wkładać zwykle halogeny w przeciwmgielne. Gdyby to były tylko przeciwmgielne to ok, ale to się zapala jako doświetlanie zakrętów, i zwykły halogen wygląda jak pomarańczowy przy ledach. Już raz miałem sytuację, że ktoś pomyślał że włączyłem kierunek i mi wyskoczył bo mignelo mu "pomarańczowe" światło.





qualin - 3 Lut 2020, 00:12

No i dzisiaj pewien baran przytarł Fiestę. Moja kobietą skręcała na skrzyżowaniu osiedlowym w drogę, z której koleś chciał wyjechać. Se było ciasno to się zatrzymała, dała mu wyjechać, a ten zamiast ja przepuścić to zaczął wpychać się obok gdzie było ciasno jak to ja drogach osiedlowych. Swoimi tylnymi drzwiami i błotnikiem otarł się o błotnik i tylny zderzak fiesty. Uszkodzenia nie są duże więc chciałem to załatwić jak należy, czyli wziąć nr polisy i spisać oświadczenie. W trakcie pisania typowi jednak nie spodobało się, jak napisałem, że to on się wciskał więc zaczął mnie obrażać i rzucać teksty typu "że mam obtarty mózg" i wymyślać że to wina mojej kobiety bo uwaga, zatrzymała auto zbyt daleko od krawężnika xD także straciłem ochotę na rozmowę z pacjentem i zadzwoniłem na policję. Od razu usłyszał, że to jego ewidentna wina i dostał mandat.
Dobrze, że Active ma te plastikowe nakładki na błotniki bo inaczej by slabo było.







Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

modell1 - 3 Lut 2020, 18:47

Teraz tylko do ASO i zastępczy samochód. I zostawić bezgotówkowo .
qualin - 3 Lut 2020, 20:20

Bo właśnie się muszę zastanowić jak to ogarnąć. Jak oddam do ASO to oni pewnie będą zaraz lakierować, q trochę szkoda na tak świeżym aucie, szczególnie jak nie trafią idealnie z kolorem. Rozmawiałem z gościem co będzie mi kładł ceramikę i mówił, że on to ogarnie bez malowania i nie będzie śladu, ale wtedy będę musiał to zrobić za swoją kasę. Auto jest w leasingu więc jak zgłoszę szkodę to mogę tylko do ASO odstawić. Muszę pogadać w ASO jak oni by to chcieli naprawiać.

Dzisiaj stuknęlo 2200 km, więc pora na zmianę oleju.

Frauka - 4 Lut 2020, 19:08

Mnie sąsiadka, instruktorka jazdy przywaliła centralnie w przedni spojler na parkingu. Nie wiem jakie ewolucje robiła ale sąsiad, który to widział był zdziwiony, że nic nie pękło. Auto mam u lakiernika, kobita za niego zapłaci. Na szczęście to plastik. Nie bawiłam się w ASO.
qualin - 12 Lut 2020, 18:56

Fiesta właśnie dostała powłokę ceramiczną FX Protect o trwałości 3 lat na lakier, felgi, plastiki, wnętrze. Dodatkowo zostały zlikwidowane rysy powstałe w skutek ostatniej przycierki. Jutro odbieram auto to porobie więcej fotek ;)


qualin - 13 Lut 2020, 15:53

Kilka fotek po odbiorze :)
Przy okazji widać jak różni się lakier kiedy świeci słońce i kiedy jest pochmurno. Jak dla mnie to chyba najładniejszy lakier dostępny do Fiesty Active.











G0ST2 - 13 Lut 2020, 18:05

Świetny kolor.
Lubię żywe kolory, a Fiesta mk8 ma ich duży wybór.

qualin - 16 Lut 2020, 21:19

Rodzinny spocik ;)


qualin - 17 Lut 2020, 15:45

Pierwsza wymiana oleju przy 2800 km. Standardowo w ASO gadanie, że w razie awarii silnika wynikającej z problemu olejowego nie zostanie uznana gwarancja itp itd bo oni nie znają pochodzenia oleju.


qualin - 9 Kwi 2020, 23:05

Juz 5 tys km na liczniku. Autor sprawuję się bardzo dobrze, a jego właścicielka jest zachwycona po każdej przejażdżce ;)


zwardek - 10 Kwi 2020, 00:06

Ładnie się prezentuje :ok:
Na plus wymiana oleju po dotarciu, chociaż ja bym z tym do ASO nie jechał tylko ogarnął sam kupując też oryginalny filtr oleju

modell1 - 10 Kwi 2020, 17:53

Strzałka jak marzenie. :ok:
qualin - 9 Cze 2020, 17:46

Fiesta ma już prawie 8 tys przebiegu i śmiga bez zarzutu.
Dzisiaj spotkanie Active na Titanium ;)



qualin - 14 Lip 2020, 08:54

Takie spotkanie na drodze, pierwsze z taką samą Fiesta ;) Lecieliśmy sobie tak przez kilkanaście km po Trójmieście :) aktualny przebieg 11 tys km, zero problemów.



qualin - 10 Wrz 2020, 11:06

Właśnie na liczniku stuknelo 15 tys, więc czas umówić się na wymianę oleju. Pojechaliśmy teraz fiesta na mini urlop Gdańsk > Wrocław > Ustroń > Gdańsk. Fotele w Fieście są bardziej komfortowe niż w moimi mondeo xD Spalanie z 3 pełnych tankowań wyszło 6,06 przy jeździe głównie po autostradach.


qualin - 8 Paź 2020, 15:54

Stuknelo 17 tys km czyli czas wymienić olej (15 tys km).
Standardowo Fiesta dostała Millersa 5w20 i szybki przegląd zawieszenia w ASO.

qualin - 20 Paź 2020, 20:35

Od dzisiaj Fiesta ma siostrę Kuge do towarzystwa, a brat Mondeo idzie na sprzedaż ;)



qualin - 21 Paź 2020, 15:20

Auto dzisiaj było na profesjonalnym myciu i odżywieniu powłoki ceramicznej. Szkoda, że przez fatalną pogodę do domu dotarła cala uwalona xD





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group