Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Du¿e ci¶nienie w zbiorniczku p³ynu ch³odz±cego.

saimon214 - 12 Sty 2020, 15:17
Temat postu: Du¿e ci¶nienie w zbiorniczku p³ynu ch³odz±cego.
Witam.
Ostatnio zauwa¿y³em ¿e znika mi p³yn ch³odniczy, podejrzewa³em uszczelkê pod g³owic± wiêc kupi³em taki tester do g³owic. W miêdzy czasie obejrza³em sobie silnik i zauwa¿y³em ¿e spod termostatu co¶ cieknie. Wiêc pomy¶la³em ¿e to napewno to ale test i tak zrobi³em, okaza³o siê ¿e z g³owica wszystko ok. I to by³o jaki¶ tydzieñ temu.

Wczoraj chcia³em sprawdziæ poziom p³ynu po oatatnim dolaniu. Otwieram maskê, patrzê, a tam poni¿ej minimum (delikatnie krzywo auto sta³o ale to nie ma znaczenia bo p³ynu i tak uby³o). Wiêc dolalem tak do po³owy miêdzy minimum a maksimum bo tylko tyle mia³em. I to wszystko by³o robione zawsze przed jazd± (zimny silnik).

Dzi¶ jak wróci³em od kolegi, na rozgrzanym ju¿ silniku stwierdzi³em ¿e sprawdzê jak tam ten p³yn. Wiêc otwieram maskê a tam znów minimum. No co jest grane, sobie my¶lê i otwieram zbiorniczek p³ynu ch³odz±cego. A tam jak zaczê³o siê gotowaæ i przybywaæ p³ynu to po czwili by³ ju¿ prawie max.

I teraz pytanie do was, co mo¿e byæ tego przyczyn± ¿e po otwarciu zbiorniczka, nagle z minimum zrobi³o siê Maks? Dodam ¿e wyciek pod termostatem czy tam w jego okolicy siê nieznacznie powiêkszy³. Ale to muszê jeszcze dok³adnie sprawdziæ co jest nie tak(na obecn± chwilê dopatrzylem siê jedynie sylikonu pod obudowa termostatu).

Ma kto¶ jaki¶ pomys³?

zwardek - 12 Sty 2020, 18:19

Jed¼ usuñ wyciek spod termostatu i przy okazji wymieñ termostat. W uk³adzie jest du¿e ci¶nienie ¿eby zwiêkszyæ temperaturê wrzenia p³ynu
saimon214 - 12 Sty 2020, 20:33

To wiem ¿e ci¶nienie musi byæ ale niepokoi mnie fakt, ¿e przy odkreceniu zbiornika p³ynu ch³odz±cego, zrobi³o siê z minimum maksimum.
zwardek - 12 Sty 2020, 21:01

Jak otworzy³e¶ zbiorniczek na gor±cym silniku, to jest to normalne
JoeMix - 12 Sty 2020, 21:23

saimon214 napisa³/a:
To wiem ¿e ci¶nienie musi byæ ale niepokoi mnie fakt, ¿e przy odkreceniu zbiornika p³ynu ch³odz±cego, zrobi³o siê z minimum maksimum.
Jest OK,,,
saimon214 - 12 Sty 2020, 21:32

W takim razie spoko, dziêki za pomoc :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group