Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Dziwna praca na zimnym silniku na postoju - 1.0 EcoBoost

mwnet - 7 Sty 2020, 14:42
Temat postu: Dziwna praca na zimnym silniku na postoju - 1.0 EcoBoost
Cześć,

od jakiegoś czasu na zimnym silniku na postoju mam wrażenie, że dochodzą spod maski dziwne dźwięki, jak się rozgrzeje już jest OK. Auto mam od nowości i wcześniej prawie jestem pewny że tak nie było.

Wygląda jakby coś ze skrzyni biegów - ponieważ po wciśnięciu sprzęgła dźwięki ustają.

Czy ktoś miał/ma podobny problem?

kuba87 - 7 Sty 2020, 17:44

łożyska skrzyni lub mało oleju w skrzyni
west - 24 Sty 2020, 12:01

Mam dokładnie to samo, na zimnym silniku hałas straszny, po wciśnięciu sprzęgła poprawa jest natychmiastowa.
seee8a - 24 Sty 2020, 14:54

Mam tak od jakiegoś pół roku. Auto mam 14 miesięcy. Robicie coś z tym? Ja się w sumie już przyzwyczaiłem, auto było na przeglądzie 2 miesiące temu i wszystko ok po przeglądzie. Tej uwagi im nie zgłaszałem bo już mi nie przeszkadza. Ale może to coś złego? Chociaż nie sądzę skoro inni użytkownicy też tak mają. Może coś się luzuje po jakimś czasie? Jak to u Was wygląda? Ten odgłos u mnie jest spod maski, jakby jakaś metalowa część przy wibracjach na zimnym sama wpadała w wibracje i o coś uderzała, po nagrzaniu i zmniejszeniu wibracji zimnego silnika dźwięk ustaje. Co to jest ... nie wiem ...
west - 24 Sty 2020, 16:47

Z tego co pamiętam to w mojej ST line z 17 roku miałem samo.
Oba auta nowe kupilem. Tamto sprzedałem jak miało 23.000km a to ma 5.000km, chyba ten typ tak ma.

tantal - 26 Sty 2020, 13:25

Też słyszę metaliczny dźwięk, jakby stukanie, na rozgrzanym silniku. Jestem prawie pewny że kiedyś tego nie było.
msky - 26 Sty 2020, 15:37

Mam to samo, warkocze przez pierwsze 2 minuty jakby coś obijało się o osprzęcie silnika, a tak po rozgrzaniu cisza.
Czy u was też tak piszczy puszka w tylnym zderzaku po lewej stronie?

AdrianmoPl - 27 Lut 2020, 15:38

Poruszałem już ten temat , miałem to samo ale problem znikł po wymianie ustrzelki do płynu chłodzącego w ASO (często pękają same jak się odkręci korek ) i zamontowaniu Antykuny w Fordzie bo miałem łapki pod silnikiem odbite i sierść jakiegoś zwierza. Generalnie po tym problem znikł jak ręką odjął
Bielsko - 4 Maj 2021, 16:55

AdrianmoPl napisał/a:
Poruszałem już ten temat , miałem to samo ale problem znikł po wymianie ustrzelki do płynu chłodzącego w ASO (często pękają same jak się odkręci korek ) i zamontowaniu Antykuny w Fordzie bo miałem łapki pod silnikiem odbite i sierść jakiegoś zwierza. Generalnie po tym problem znikł jak ręką odjął


Jaką uszczelkę ci wymieniali? Przed wymianą znikał ci płyn chłodniczy?

robert2388 - 9 Mar 2022, 10:44

dzien dobry. mam dokładnie takie same objawy. na zimny silniku słychać dziwne dźwieki. po wciśnieciu sprzegła cisza. ewidentnie problem leży po stronie sprzegła lub skrzyni. jak auto sie rozgrzeje nic nie słychać. poziom oleju w skrzyni ok. co to może być? czy ktoś rozwiązał problem. samochód ma przejechane 21 tys.km. pozdrawiam
seee8a - 14 Mar 2022, 06:20

tez sie tym zamartwialem na poczatku, przejechane mam 65 tys i mam to w d**** xD przyzwyczailem sie, nie ma to zadnego wplywu na korzystanie z auta. taka raczej cecha, trzeba by jakas blache dokrecic od spodu, ale nie chce mi sie szukac. tak sie przyzwyczailem ze juz na to nie zwracam uwagi
Wojtek Wawa - 14 Mar 2022, 12:27

Szef mechaników w moim ASO kilka lat temu powiedział mi, że ten typ tak ma, wynika to z budowy sprzęgła i jego łożyska.
71 000 km i zero problemów. Czasem słychać bardziej, czasem w ogóle.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group