Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Pochylone tylne koło

fake4r - 16 Paź 2019, 12:39
Temat postu: Pochylone tylne koło
Hej. Chyba to było od zawsze odkąd mam ten samochód. Tylne lewe koło jest pochylone do środka auta czyli patrząc z tyłu wygląda to tak /--|, lekki negatyw. Zdjęcie podglądowe, moje jest trochę mniej pochylone niż to na fotce. Co tam się mogło stać? Przeglądy przechodzi, na szarpakach itp. nic nie wykazuje.. Ale krzywe jest :/ Ogólnie samochód bardzo zadbany, z dość małym przebiegiem jak na ten rocznik i raczej bity nigdzie nie był.



JoeMix - 16 Paź 2019, 15:50

Mówili o Fieście mk3? Jak koło jest sztywne i nie ma luzu na łożyskach to albo skrzywiony jest czop piasty, albo źle skręcony (można podłożyć podkładki by wymusić pochylenie koła) albo skrzywiona jest tylna belka,,,
FIESTA Moondust - 16 Paź 2019, 18:01

Takie pochylenie koła widziałem kiedyś w Fieście MK3 ale objawy były oczywiste aż nadto. Łożysko - koło strasznie szumiało, a wręcz były to odgłosy jakby coś się tam mieliło. Wyczuwalny był opór na kole który hamował impet pojazdu. A po podniesienu pojazdu koło ''pracowało'' na boki. Ale tu jeśli nie masz takich odgłosów to może belka gdzie się zdeformowała poprzez jakieś uderzenie. Zobacz jak belka pod spodem wygląda. Czy nie jest odgięta itp.
fake4r - 17 Paź 2019, 09:43

Dzięki za podpowiedzi. Na dniach postaram się popatrzeć co tam się stało i dam znać też co było przyczyną.
fake4r - 10 Lis 2019, 10:35

Hej. Chwilę to trwało zanim udało się naprawić. Więc mechanik stwierdził że belka jest krzywa. Znalazł na szrocie prostą belkę. Podmienił, stare piasty i bębny zostały, a także koła. Teraz auto stoi prosto. Jak ktoś jest ciekawy to 100zł belka na szrocie a "osiedlowo-garażowy" mechanik wziął 240 zł za robotę, itp. To on szukał belki, przywiózł, zakonserwował, wymienił. Łącznie 340zł wyszło i mam nadzieję że będzie już z tym dobrze.
FIESTA Moondust - 10 Lis 2019, 12:44

fake4r, Grunt, że wszystko wróciło do normy :ok: Tak podejrzewałem, że to będzie belka bo jest to zbyt prosty układ zawieszenia by generował takie anomalie poprzez inne komponenty. Dobrze, że została przy okazji zakonserwowana. Zmontował to na nowych tulejach?
fake4r - 12 Lis 2019, 12:18

Prosiłem, że jeżeli łożyska albo tuleje są zużyte to żeby założył nowe, ale stwierdził że stare są okej. Więc zostały, przejechałem kilkadziesiąt km i niby wszystko okej.
FIESTA Moondust - 12 Lis 2019, 14:54

Trochę szkoda, że nie dał nowych bo to zawsze okazja gdy belka zdjęta.
JoeMix - 12 Lis 2019, 22:31

fake4r napisał/a:
Podmienił, stare piasty i bębny zostały
Piasta i bęben na tylnym kole w Twojej Fieście to jeden i ten sam element,,, pytanie czy przełożył czopy piast ze starej belki czy zostawił te co były na nowej belce,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group