Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Ktoś z Was zakładał żarówki Led do fiesty mk8?

Wojtek Wawa - 4 Paź 2019, 12:05
Temat postu: Ktoś z Was zakładał żarówki Led do fiesty mk8?
Ten film po raz kolejny mnie zainspirował
https://youtu.be/UngAlyLpQQk

luk4s - 16 Paź 2019, 17:31
Temat postu: Re: Ktoś z Was zakładał żarówki Led do fiesty mk8?
Wojtek Wawa napisał/a:
Ten film po raz kolejny mnie zainspirował
https://youtu.be/UngAlyLpQQk

A nie będzie problemu z zamontowaniem takiej żarówki? Mam na myśli ten obracany dekielek, który trzyma u nas żarówkę.

JoeMix - 16 Paź 2019, 19:36

Te żarówki mają zapięcie zgodne z oryginałem - musza mieć,,, zazwyczaj mają większa lub mniejsza "dupę" która wystaje z reflektora,,, świecą lepiej lub gorzej,,, ale póki co są nielegalne i tyle,,,
Wojtek Wawa - 8 Sty 2020, 18:27

Temat nabrał rumieńców. Użytkownik Walter Jesiotr zamieścił zdjęcia mk8 2020 ze światłami mijania LED i reflektor jest IDENTYCZNY z mk8 titanium 2017

mk8 2020:
http://data2.megelink.com...901030636-4.jpg

mk8 2017:
https://photos.app.goo.gl/9haW71JFq3dQLqwR7

Moje zdjęcie można mocno powiększyć - nie ma żadnych różnic.

Oby te żarówki LED/cokolwiek jest potrzebne można było założyć podczas wizyty w ASO.

luk4s - 8 Sty 2020, 19:38

Ciekawe jak wygląda reflektor pod maską.
JoeMix - 8 Sty 2020, 23:22

Wojtek Wawa napisał/a:
Temat nabrał rumieńców. Użytkownik Walter Jesiotr zamieścił zdjęcia mk8 2020 ze światłami mijania LED i reflektor jest IDENTYCZNY z mk8 titanium 2017
I co z tego, skoro klosz z 2017 ma homologacje na normalna żarówkę i w świetle prawa nie da rady tam wsadzić LEDowej,,, luk4s zadał dobre pytanie,,,
Walter Jesiotr - 9 Sty 2020, 11:23

Zaznaczcie filtr na 2020 r. i ustawcie zakres mocy silnika między 94 a 96 KM i do woli oglądajcie lampy soczewkowe z LED w światłach mijania :)
https://www.fordtwente.nl/nieuw/Ford/Fiesta/

Ogłoszenia z dobrymi zdjęciami ofert na 2020 są też tu:
https://www.zeeuwenzeeuw....16/?soort=nieuw

Co prawda tylko w niektórych ofertach pokazane jest działanie LED-ów w akcji, ale samym lampom można się dokładnie przyjrzeć, bo jakość zdjęć jest bardzo dobra.

Walter Jesiotr - 9 Sty 2020, 11:24

JoeMix napisał/a:
Wojtek Wawa napisał/a:
Temat nabrał rumieńców. Użytkownik Walter Jesiotr zamieścił zdjęcia mk8 2020 ze światłami mijania LED i reflektor jest IDENTYCZNY z mk8 titanium 2017
I co z tego, skoro klosz z 2017 ma homologacje na normalna żarówkę i w świetle prawa nie da rady tam wsadzić LEDowej,,, luk4s zadał dobre pytanie,,,


Ale może wymiana lampy będzie na przykład wchodziła w grę i dla niektórych będzie to gra warta świeczki :)

Wasabi - 9 Sty 2020, 13:14

Patrzę na te zdjęcia Fiesty z 2017 roku i tej z 2020 i nie widzę żadnej różnicy. Przydałyby się zdjęcia po zmroku.
Walter Jesiotr - 9 Sty 2020, 13:25

Tu w większej ciemności widać inną barwę światła.
https://www.zeeuwenzeeuw.nl/media/708135216/7.jpg
Jak z mocą świetlną to będę w stanie ocenić po odbiorze auta i zestawieniu go z czyimś egzemplarzem z żarówkowymi soczewkami.

JoeMix - 9 Sty 2020, 23:47

Walter Jesiotr napisał/a:
Ale może wymiana lampy będzie na przykład wchodziła w grę i dla niektórych będzie to gra warta świeczki
No to tak :)
Wojtek Wawa - 10 Sty 2020, 11:42

Ja raczej liczę na to, że w ford sklep pojawią się idealnie pasujące LEDY zamiast żarówek halogenowych do naszej fiesty 2017, bo zamiast akcesorów tuningowych/nie na drogi publiczne, staną się zwykłą częścią eksploatacyjną.
Patrząc na samego Forda - w jego interesie było zrobić ogromny update bez zmiany reflektora, bo homologacja nowego reflektora to spory trud...

Oczywiście mógł się zmienić tył lampy - poproszę użytkownika forum po odebraniu, by zrobił zdjęcie reflektora pod maską, a ja zamieszczę jak nasz wygląda. Około maja fiesta poprosi o wymianę oleju, wtedy liczę, że w ASO będą mieć już jakieś doświadczenie z fiestami MY2020...

Mi seryjne światła Fiesty odpowiadają, ale już żona jechała nocą w deszczu i powiedziała "nigdy więcej", więc jednak dała się przekonać do updatu, bo dotąd zawsze mówiła, że nie odczuwa różnicy pomiędzy moimi światłami LED a jej w fieście. Tylko, że dotąd jeździła nocą wyłącznie po Warszawie, czyli nigdy po nieoświetlonych drogach :-)

Walter Jesiotr - 16 Sty 2020, 17:01

Być może z tymi żarówkami LED-owymi do świateł mijania rzeczywiście jest coś na rzeczy.
Patrząc po ofertach na Fiestę w wersji bez soczewek, odnoszę wrażenie, że i tu zastosowano LED-y.
Rzućcie okiem:
https://www.autowereld.nl...48/details.html

https://www.autoscout24.p...b1c6?cldtidx=14

Wojtek Wawa - 17 Sty 2020, 15:44

Może inaczej widzę kolory, ale pierwszy link od Ciebie to dla mnie żółte światło, drugi - LED. Niestety w opisie nic nie ma (wg translatora Google:).
miru - 18 Sty 2020, 08:14

Z tego co wiem to niektóre fiesty maja inny zaczep żarówki, żeby zamontować leda trzeb kupić odpowiedni + gumowy dekielek który ledwo się mieści. Jeśli ktoś chce to można ale sporo z tym zabawy. Z tego co się dowiedziałem to ASO nie wymieni lamp na full led (oczywiście mogą sprzedać takie lampy ale trzeba je samemu zamontować)
qualin - 18 Sty 2020, 16:30

Macie jakieś sprawdzone żarówki LED H8 na przeciwmgielne/doświetlanie? Nie ukrywam, że to żółte światło z fabrycznych halogenów wygląda słabo przy lampach full led :/
msky - 26 Sty 2020, 15:32

Może w tym roku doczekamy się nowelizacji ustawy, która reguluje używanie świateł.
Dwa punkty są ciekawe:
1. Zniesienie nakazu jazdy na światłach mijania przez cały rok.
2. Coś o ledach homologowanych w EU, ale u nas nielegalnych - mają być ok, pod warunkiem ustawienia ich w stacji kontroli pojazdów za PLN...
3. Coś o światłach matrix led, aby można było używać długi w mieście itp...

Jest światełko w tunelu :)

szymojac - 28 Kwi 2020, 20:06

miru napisał/a:
Z tego co wiem to niektóre fiesty maja inny zaczep żarówki, żeby zamontować leda trzeb kupić odpowiedni + gumowy dekielek który ledwo się mieści. Jeśli ktoś chce to można ale sporo z tym zabawy. Z tego co się dowiedziałem to ASO nie wymieni lamp na full led (oczywiście mogą sprzedać takie lampy ale trzeba je samemu zamontować)


Ja wymienił bym cale reflektory z soczewek na full ledowe. Pozostaje tylko watpliwosc i nie wiem kto jest mi w stanie odpowiedzieć - czy glowna tylnia wtyczka jest taka sama, aby po prostu przelozyc, wpiąć i nie będzie problemów z pełna funkjonalnosc ledow, dynamicznych kierunkowskazów itp.....

miru - 5 Maj 2020, 13:59

Są wątki na innych forach...Generalnie nie jest to tak że wpinasz i działa. Gdyby tak było, już dawno kupiłbym dwie lampy <8>
Iche - 16 Sie 2020, 15:45

Hej, mam fieste 2020 z full led, I zdaje mi sie, że zaszła zmiana. Już nie ma czujników do samo poziomowania na tylnej i przedniej osi, zauważyłem to jak zmieniałem zawieszenie, że nie musiałem ich odpinać. Same światła mają moduły już zintegrowane w środku, trzeba by sprawdzić czy np moje światłą działały by na fieście bez full led ;)
miru - 25 Sie 2020, 13:41

Widziałem fiesty z 2020 (full led) i zauważyłem, że mają z zwykłą regulację świateł (nie automatyczną). Może faktycznie to by się dało połączyć jakoś ;-) Zapytam w ASO przy okazji odbioru auta, może będzie ktoś techniczny z kim będzie można porozmawiać na ten temat.
Iche - 25 Sie 2020, 17:43

miru napisał/a:
Widziałem fiesty z 2020 (full led) i zauważyłem, że mają z zwykłą regulację świateł (nie automatyczną). Może faktycznie to by się dało połączyć jakoś ;-) Zapytam w ASO przy okazji odbioru auta, może będzie ktoś techniczny z kim będzie można porozmawiać na ten temat.


W razie czego, jak by ktoś chciał podjechać i sprawdzić czy moje full led zadziałają u niego to zapraszam ;)

revelare - 26 Sie 2020, 10:07

to po sprawdzeniu prosimy o info:)
a tak btw. czy jeśli mam w Fiescie z 2019r (MK8) zwykle lampy halogenowe, bez paska LED do dziennych swiatel - to mogę wymienić P&P na lampy halogenowe ale z paskiem LED'owym?

xMaraSSx - 26 Sie 2020, 11:04

revelare napisał/a:
to po sprawdzeniu prosimy o info:)
a tak btw. czy jeśli mam w Fiescie z 2019r (MK8) zwykle lampy halogenowe, bez paska LED do dziennych swiatel - to mogę wymienić P&P na lampy halogenowe ale z paskiem LED'owym?

Tego się nie dowiemy, aż ktoś nie sprawdzi.

revelare - 26 Sie 2020, 12:51

Ok - to zgłoszę się na ochotnika - i spróbuję złapać gdzieś na Alle jakieś. Pytanie do tych co mają te lampy - czy te one wymagają modułu led - tzw. jezyka?
miru - 27 Sie 2020, 12:55

Dowiedziałem się, że nie ma możliwości instalacji lamp full led ponieważ są inaczej zaprogramowane w komputerze...Kolega mechanik powiedział, że dla niego to nie problem, jak mu przyniosę lampy to zrobi co trzeba. Tylko po takim "przeszczepie" raczej traci się gwarancję więc lipa... :|
revelare - 27 Sie 2020, 13:43

tego sie spodziewałem - przy przejściu na Ful LED...większe nadzieje mam na P&P z halogenów bez dziennego LED, na ten z LED...Bo tutaj nie powinno to wymagać ingerencji w oprogramowanie auta....
miru - 27 Sie 2020, 19:43

Fakt, z takim przejściem nie powinno być większego problemu. Przynajmniej taką mam nadzieję. Sam liczę ze w końcu zmieni się prawo i pozwolą używać markowych żarówek led zamiast standardowej h7...
Tared - 27 Sie 2020, 20:11

miru napisał/a:
Tylko po takim "przeszczepie" raczej traci się gwarancję więc lipa

Ale gwarancje na co lampy,moduł?bo na pewno nie na auto.

Pewnie trzeba w module przestawić,że auto ma dane lampy,więc w razie ich awarii wystarczy spowrotem ustawić poprzednią wartość :-) :2xf:

revelare napisał/a:
Bo tutaj nie powinno to wymagać ingerencji w oprogramowanie auta....

Wątpię,raczej trzeba będzie w module zmienić

revelare - 28 Sie 2020, 13:28

pytanie tylko czy te zmiany w module trzeba da się ogarnąć Forscanem - czy trzeba ucds....
miru - 26 Wrz 2020, 11:50

Zauważyłem, że w katalogu nowej fiesty pojawiło się coś takiego jak "Reflektory - projekcyjne ze światłami mijania LED oraz światłami do jazdy dziennej w technologii LED". Ktoś to widział na żywo?
Tared - 27 Wrz 2020, 18:35

jeśli ktoś miał problem z przygotowaniem pakietu i wrzuceniem go na pena to pojawiła się aplikacja która robi wszystko za was
Kod:
https://cyanlabs.net/applications/syn3-updater/

Greddy - 30 Paź 2020, 12:58

A nie będzie problemu z zamontowaniem takiej żarówki? Mam na myśli ten obracany dekielek, który trzyma u nas żarówkę.
Wojtek Wawa - 8 Mar 2021, 18:33

Udalo mi sie znalezc kogos, kto dla mnie sprawdzil w systemie Forda budowe reflektorow.

I tu zla wiadomosc - wlasciciele Titatnium i Vigniale sprzed listopada 2019 nie moga sobie zmienic samych zarowek swiatel mijania na ledowe. Bo ta czesc w samochodach nowej generacji jest niewymienna.

I teraz konkurs kto znajdzie dobra zarowke led do naszych fiest i pierwszy ja zamontuje.

west - 8 Mar 2021, 20:46

Polecam ten zestaw.
Instalacja banalnie łatwa.


https://autobeam.co.uk/collections/ford-fiesta-mk8/products/h7-led-performance-mk8?variant=14720306053164

Wojtek Wawa - 10 Mar 2021, 10:05

428 zl z przesylka + clo i VAT, troche drogo. Troche mnie zastanawia, czy nie kupic 2x taniej philipsow, bez czekania na urzad celny i inne przeboje na granicy z UE (klubowicze z innego klubu czekaja po miesiac i dluzej).

Szukalem tego zestawu w UE i nie znalazlem.

A w ogole jak oceniasz? Czytalem, ze glosno halasuja na postoju, nie generuja bledu spalonej zarowki? Jak z jakoscia odciecia, nie oslepiaja kierowcow?

Fajnie, ze w ogole ktos juz te ledy zainstalowal, przyznaje, ze juz wczoraj ogladalem flimiki o instalcji tego zestawu, i gdyby to bylo dostepne chocby w Niemczech, pewnie bym kupil, gdyby nie te watpliwosci co do jakosci.

Wojtek Wawa - 10 Mar 2021, 11:52

Przynam, ze czlowiek z Krakowa wyjedzie, ale Krakow z czlowieka nigdy (a to juz prawie 14 lat), wiec zakupilem najtansze z H7 LED, jakie mialy dobre opinie:
Narva H7 24 W B64-16383 (171 zl z przesylka)

Dam znac. Jak wiecie, nie sciemniam, wiec jak okaze sie, ze to razi, albo slabo swieci, albo generuje bledy, albo w ogole jest slabe, to opisze to tutaj.

Mars - 10 Mar 2021, 18:42

Możesz dać linka, skąd ściągasz te żarówki?
Wojtek Wawa - 10 Mar 2021, 18:48

Kupiłem na allegro, ale radzę poczekać 2 tygodnie, będziesz miał coś czego nie miałem, czyli przetestowane w fieście rozwiązanie. W ten weekend ich jeszcze nie dostanę, ale na następny będę gotowy.
Mars - 10 Mar 2021, 18:58

OK, poczekam z kupnem, ale link już byś mógł wrzucić, choćby na priv.
P. S.
Mnie też rażą te żółtawe światła mijania w porównaniu do ledowych dziennych.

west - 10 Mar 2021, 20:36

Kupiłem jeszcze przed Brexitem. Czekałem 3 dni na paczkę.
Wyrwałem za -25%, promocja jakaś przy okazji czegoś.
Nic nie oślepia, żadnych błędów. Żadnych problemów.

JoeMix - 11 Mar 2021, 00:20

Jeżeli macie lampy na żarówkę H7 czy ileś tam, to puki co w Polsce taka konwersja jest nielegalna i kończy się zabraniem dowodu rejestracyjnego a w przypadku wypadku w najgorszym wypadku odmowa wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela dla Was lub przerzuceniem kosztów wypłat na was jeśli poszkodowany jest kto inny,,,
west - 11 Mar 2021, 08:16

Biorę to na klatę, wolę tak niż jeździć po zmroku i guzik widzieć na żarówkach H7.
Wojtek Wawa - 11 Mar 2021, 11:54

JoeMix,

problemem jest wiele rzeczy, np czesc zamiennikow LED ma diody w zlych miejscach i zwyczajnie nie gra z oryginalnymi reflektorami. Albo zarowki swieca zwyczajnie za mocno. Natomiast ludzie z mk8 Vigniale/Titanium/st line z upgradem reflektorow roczniki 2017-2019 moga czuc uzasadnione usprawiedliwienie - dokladnie takie same reflektory, jak nasze, zostaly zmodyfikowane przez dodanie zarowek LED w miejsce H7. Jest to jednak zrobione tak, ze ledy nie sa wymienne, i tu musimy sobie radzic.
I przede wszystkim mamy soczewki.
Jak te zarowki okaza sie oslepiajace/nie odcinajace swiatla w dobrym miejscu, to je zdemontuje i postaram sie oddac i wszystkich ostrzege.

A co do modyfikacji - inne samochody, np sportowe, sa mocno przerabiane. I skoro przechodza przeglady, sa dopuszczone do ruchu, to nie dzieje sie nic zlego. Do tego znajomy z innego klubu mial wypadek (ktos w niego wjechal) i uszkodzono mu drogie gwintowane zawieszenie i nieseryjna felge. Tu rzeczywiscie mial problemy i wojne, by wyrwac z OC ile trzeba, ale nikt nie kwestionowal winy w wypadku - on byl ofiara i tyle.

Czytalem, ze nawet brak naklejki rejestracyjnej na szybie moze skutkowac brakiem wyplaty ubezpieczenia, ale tu tez pytanie, czy choc byl jeden taki przypadek w Polsce.

JoeMix - 11 Mar 2021, 22:58

Dla manie prosta piłka, strona znanego producenta PHILIPS
Cytat:

Gama żarówek LED firmy Philips do modernizacji została zaprojektowana dla reflektorów z certyfikatem zgodności z żarówkami halogenowymi/konwencjonalnymi. Państwa członkowskie UE nie przyjęły jeszcze przepisów prawa wymaganych do legalizacji żarówek LED do modernizacji, dlatego nie mogą być one używane na drogach publicznych w UE.


Możesz mówić że dajesz 140 po pasach bo akurat nie ma na nich pieszych i jest bezpiecznie i inni mogą na to przyklaskiwać,,, bo przecież nic się nie dzieje i jesteś usprawiedliwiony,,,

Mars - 12 Mar 2021, 11:22

Sam przytaczasz cytat, że to państwa członkowskie nie przyjęły odpowiednich przepisów. Wiesz, co to jest lobbing? No, to takie przepisy wejdą... kiedyś, bo betonowi decyzyjnemu na razie się "nie opłaca"? <8>
Wojtek Wawa - 12 Mar 2021, 11:57

JoeMix,

nikt z Toba nie dyskutuje, czy to jest legalne. Bicie kobiet palkami teleskopowymi jest w Polsce legalne. Przewalenie 1.29 mld zl na elektrownie weglowa, ktora zaczeli juz wyburzac, tez bylo legalne.

A wracajac do LEDow - w naszych fiestach szansa, ze milicjant sie przyp... o to jest znikoma - mamy piekny klosz podswietlony dookola ledem, jak w tesli, a nocami w srodku niego swieci obecnie zolta soczewka. To wyglada co najmniej dziwnie. Po instalacji LEDow, jesli nie beda tylko oslepiac, to nada oswietleniu spojnosci.

Jak ktos jedzie starym struclem i jeszcze reflektor mu swieci wszedzie dookola barwa 6500 Kelwinow, to nie dziwi mnie, ze nie przechodzi przegladow/zabiera mu sie dowod rejestracyjny na drodze podczas kontroli.

I mysle, ze dlatego tak UE zwleka z legalizacja LEDow - jak bedzie dozwolone, to nagle nie bedzie sie dalo po nocy w Polsce jezdzic, tak beda najtansze chinole swiecic w starych, zmatowialych kloszach.

Moje LEDy dopiero dzis wyslano, 3 dni po oplaceniu. Ale pogoda nie rozpieszcza. Do montazu trzeba sciagnac caly reflektor w mk8 (prawda West?), wiec na deszczu tego nie zrobie (garazu nie mam).

Mars - wpisz dokladnie w allegro nazwe zarowek i wyskoczy Ci 5 aukcji, ja wzialem 2. od dolu najtansza i jak widzisz wysylka bedzie trwala bardzo dlugo. Te same zarowki sa tez w Empiku (online) i chyba tam bym wzial za drugim razem. Choc montowac bede najpewniej za 2-3 tygodnie, gdy wiosna przyjdzie.

Pamietaj tez, ze trzeba kupic inne zaslepki do reflektorow 76mm, bo te oryginalne sa za ciasne dla radiatora leda. Moje juz przyszly, jak przymierze i beda ok z LEDami dam znac.
Wiec serio sugeruje poczekac :-)

west - 12 Mar 2021, 20:39

Trzeba wyjąć lampy. Ale nie jest to takie straszne jak to opisują. Nie śpiesz się.
west - 12 Mar 2021, 20:43

JoeMix, człowiek przepis. Pewnie nigdy nawet prędkości nie przekroczyłeś.
17 lat jestem na tym forum, zawsze mnie zadziwiałeś. :cojest:

JoeMix - 12 Mar 2021, 23:41

west napisał/a:
Pewnie nigdy nawet prędkości nie przekroczyłeś.
Oczywiście że tak, ale nie pisze o tym na forum,,, a już napewno nie jakie to jest fajne i spoko,,, chcesz LEDy kładź LEDy ino się tym nie chwal,,, albo nie dziw że ktoś gani za to,,,
west - 13 Mar 2021, 09:58

Oczywiście, że przekroczyłeś prędkość? Tak łatwo Ci to przychodzi? Jeszcze chwalisz się tym na forum? Ja jestem zdruzgotany, jak łatwo przychodzi Tobie wykraczanie poza prawo.
Naprawdę...

Zrozum, do lampy która mam kilka miesięcy później fabrycznie montowano LED, taką samą konfigurację mam u siebie. Komu ja robię krzywdę? Nikogo nie oślepiam, jedyna różnica to inna barwa światła oraz bardziej widoczne odcięcie wiązki światła. Jedyna różnica to brak tego na wyposażeniu fabrycznym. Ja już zakończę taką dyskusję, bo dla mnie większym zagrożeniem jest człowiek który jeździ na chińskich oponach (dopuszczonych do użytku!) niż ja i moje LEDY.

Mnie wpienia, że Twoja osoba pojawia się w każdym wątku na tym forum. Zamiast pomagać to tylko siejesz zamieszanie. Chcemy sobie pogadać o LED w Mk8 a Ty przychodzisz tu i wypowiadasz się jako właściciel Mk7.

JoeMix - 13 Mar 2021, 22:43

west napisał/a:
Oczywiście, że przekroczyłeś prędkość? Tak łatwo Ci to przychodzi? Jeszcze chwalisz się tym na forum? Ja jestem zdruzgotany, jak łatwo przychodzi Tobie wykraczanie poza prawo.
Naprawdę...
Jest taki różowy blankiecik który pozwala to robić zgodnie z prawem, od razu zakładasz ze robię przekręt tak jak ty,,,

west napisał/a:
Zrozum, do lampy która mam kilka miesięcy później fabrycznie montowano LED, taką samą konfigurację mam u siebie. Komu ja robię krzywdę?
Pewnie nikomu, zrozum po prostu ze jest to nielegalne,,,

west napisał/a:
Mnie wpienia
Mnie też to wpienia, że jeden z drugim sobie gada i usprawiedliwia się mimo iż ma pełną świadomość że robi przekręt,,, jeszcze pisze "biorę to na klatę" Jak będziesz miał śmiertelny wypadek to tez weźmiesz na klatę? Zapytałeś mnie o prędkość i zauważyłeś różnice w wypowiedzi? ja nie napisałem ze mam nowe auto, dobry silnik i dobre hamulce i biorę na klatę że jak ktoś mi wyskoczy na drogę to na pewno wyhamuje bo przecież hamulce żyleta,,, nie szukam wytłumaczenie i usprawiedliwienia dla tego faktu tak jak Ty,,,

Więc mimo że Cię to wpienia to za każdym razem jak gdzieś mi wyskoczy temat o LEDach w halogenowych lampach itp. to pozwól że napisze że puki co jest to w Polsce nielegalne,,, nie ważne czy zrobisz lampy za 1100 zeta i wsadzisz żarówki za 500, czy też włożysz p'n'p żarówkę za 17PLN - policja i tak wrzuca to do jednego worka.

Wojtek Wawa - 15 Mar 2021, 11:46

Okazało się, że poza żarówkami led i ich zaślepkami, potrzebujemy jeszcze:
Adapter montażowy LED H7 AM25 FORD FIESTA MK8

Oczywiście, jeśli nie kupujemy jak West w UK, bo tamte żarówki mają już dobre końcówki.

Na szczescie na allegro z przesylka 35 zl za pare.

Czyli wydalem 171 zl za zarowki, 35 zl za gumowe zaslepki reflektora by pomiescic radiatory/wentylatory led oraz 35 zl za mocowania do ledow, razem okolo 240 zl.

Byłem taki napalony, ze od razu polecialem montowac po przyjsciu zarowek, a tu muszę czekać na kolejną przesyłkę.

West, masz jakiś sposób na montowanie reflektora? Dobre 15 minut walczyłem, udało się, ale trafić tym bolcem z dołu, to jakiś koszmar...

west - 15 Mar 2021, 18:58

Generalnie nie ma jakiegoś patentu, obejrzyj film jak to robią na YT.
Nie śpiesz się i pokombinuj.

Wojtek, podrzuć linki do tych rzeczy o których mówisz, może za parę dni ktoś będzie szukał to od razu to go pokieruje odpowiednio.



Wie ktoś jak dodać na tym forum kogoś do blokowanych żebym nie musiał czytać czyichś postów?

JoeMix - 15 Mar 2021, 21:36

west napisał/a:
Wie ktoś jak dodać na tym forum kogoś do blokowanych żebym nie musiał czytać czyichś postów?
:hihihi:
Wojtek Wawa - 19 Mar 2021, 18:45

Pełen sukces. Choć nie jest to zestaw idealny w montażu, to mi się udało i nie ma szans bym wrócił do halogenów.
Byłem nawet na stacji kontroli pojazdów po straszeniu JoeMix, i dwóch panów komplementowało, jaki świetny samochód, a światła... podnieśli.
Na pytanie dlaczego przyjechałem, odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że zmieniłem żarówki i nie chcę nikogo oślepiać.
Cieszę się z tej zmiany, nie ma żadnego błędu żarówki.
Uwagi z montażu - masakra to wkładanie z powrotem. Oglądnąłem dziś wszystkie filmiki z montażu i każdy narzekał na to, a jeden człowiek nawet połamał coś pod maską. U mnie trochę porysował się reflektor w niewidocznym miejscu. Gratuluję inżynierom Forda, jeśli nie jest to celowe działanie, by kosić hajs na ASO, to mam nadzieję, że nie będą nigdy pracować tam, gdzie komuś może stać się krzywda.
Kupiłem też za duże zaślepki gumowe 76 mm, średnica ok, ale mogą być spokojnie 2 razy krótsze, bo te ledy są tylko minimalnie dłuższe niż obrys reflektora.
Adaptery też nie są idealne, ale siadły.
Całość zajęła mi około 1h, z tym że miałem doświadczenie z poprzedniej próby, gdzie wyszedł brak adapterów. Sama zmiana bez sprzątania itp. na znanym mi dobrze reflektorze zajęła 10 min.
Zdjęcia by porównać wygląd przed i po. Żółć nie pasowała do dziennych
https://photos.app.goo.gl/KBtw2RaSxB8jwF7e8
A jeśli idzie o radość z jazdy, to jest rewelacja.
Za 260 zł (z kosztem ustawienia oświetlenia w OSKP) mam rocznik 2020.

Oby trwałość była wieczna. Bo szczerze nie uśmiecha mi się kolejna wymiana.

Filmik z instrukcją:
https://youtu.be/JxkoYlKiMVs

west - 19 Mar 2021, 21:57

Ale wiesz, że pójdziesz za to do piekła?
Mars - 20 Mar 2021, 06:14

Wojtek Wawa napisał/a:
Pełen sukces... U mnie trochę porysował się reflektor w niewidocznym miejscu...
Filmik z instrukcją:
https://youtu.be/JxkoYlKiMVs


Widzę, że trzeba bardzo uważać. Nawet na filmie gościu się tak spieszył, że lakier porysował.
Dzięki za info!

Wojtek Wawa - 20 Mar 2021, 08:11

Sam zobaczysz, że łatwo nie jest. Co ciekawe, za drugim razem poszło mi w mig, więc może te uchwyty się wyrobią z czasem. Ale z reflektorem od strony kierowcy mimo całej wiedzy z 10 min spędziłem w niepewności, czy mi się uda, czy coś uszkodzę.
Powodzenia.
P.S.
Żona zachwycona, pojechała nocą na zakupy i choć do nieoświetlonej drogi mamy z 20 km, to nawet przy latarniach widać, jak świetnie świecą. Poprzednich, w mieście ledowych latarnii, zwyczajnie nie było widać, że świecą, siedząc za kierownicą.

Wojtek Wawa - 24 Mar 2021, 20:41

Uwaga, użytkownik west zamontował te żarówki u kolegi i wygląda to bardzo źle.
Czyli lepiej kupić 2 razy drożej w UK.
U mnie jest dobrze, ale nie chcę by ktoś miał problemy. W razie czego mogę pokazać, jak to działa u mnie w Warszawie.

west - 24 Mar 2021, 20:48

Dla porównania moje LEDy:



LED NARVA:



Dopowiem, że byłem na stacji kontroli pojazdów i stwierdzili, że wszystko jest OK.
No ale nie wiem, ta NARVA świeci baaardzo dziwnie. Aż nieprzyjemnie się jeździ.
Założyliśmy z powrotem H7.

Wojtek Wawa - 25 Mar 2021, 10:08

Tak, jak pisalem westowi na privie, u mnie wyglada to znacznie lepiej. U mnie swiatlo jest jednolite, ale slabsze niz porownujac z samochodem z oryginalnym LEDem.
Na zdjeciu powyzej, wedlug mnie to wyglada, jakby sie przynajmniej ta prawa zarowka wypiela z mocowania i krzywo swiecila w kloszu.
Ale patrzac, jak swieca te Autobeam, kusi mnie, by jednak je zamowic.
Niestety swoich Narva juz nie zwroce, gdyz zniszczylem opakowanie.

Jak bede mial okazje pojechac w ciemne miejsce by zrobic podobne zdjecie, to je wstawie.

Autobeam do konca marca dal 20% rabatu, czyli jesli ominie nas kontrola celna i vat, to mozna miec to za raptem ponad 120 zl wiecej niz zestaw kompletowany przeze mnie oparty na Narvie. Wedlug mnie nie warto oszczedzac.

Wojtek Wawa - 29 Mar 2021, 11:49

Autobeam dal znizke -25% (szkoda, ze nie na wysylke:-) i sie nie moglem powstrzymac. Zalozylem konto walutowe, podpialem do niego karte, kupilem i zaplacilem. 343 zl razem z przesylka i pokrywkami.

Dlaczego tak zrobilem? Przekonaly mnie zdjecia powyzej. Nie jest u mnie tak zle, swiatlo mam jednolite. Ale ta trupia barwa jest faktem, do tego zdjecie powyzej z zestawem Autobeam u Westa przypomina mi juz moj drugi, ukochany, samochodzik. Jak bede mogl miec takie same swiatla mijania w fiescie, to warte jest tych pieniedzy.


Jestem wiec 270 zl w plecy, bo poprzedniego zestawu juz nie moge odeslac. Tzn potargalem opakowanie od zarowek, a same przejsciowki i pokrywki to raptem 70 zl. Jakby ktos chcial sie pobawic, to sprzedam calosc (lacznie z zarowkami) za 70 zl, ale tylko odbior osobisty. Tak jak felge wystawie w wolnej chwili na olx.
Bardzo podoba mi sie juz obecnie jak fiesta wyglada, jak pisalem nie ma powrotu do H7.

Wojtek Wawa - 31 Mar 2021, 08:11

62.5 GBP z przesyłką, a dziś rano DPD doliczyło jeszcze 16 EUR vatu... bo wzięli cenę nie jaką zapłaciłem w promocji na Easter, tylko zwykłą, 25% wyższą, czyli 80 GBP.
I za to doliczyli sobie jeszcze... 5 EUR. I to nie wszystko, bo doszedł vat 21% od tego, razem 23 EUR
Zapłaciłem, bo tego naprawdę chcę i nie ma nigdzie indziej, ale już nigdy niczego (chyba) nie kupię w UK. Sam VAT ok, ale te dziwne kalkulacje i opłaty administracyjne, to jakiś koszmar.

west - 31 Mar 2021, 09:00

Ciekawe ile poczekasz na paczkę.
Na jedną paczkę z UK czekam 4 miesiąc.

Wojtek Wawa - 31 Mar 2021, 10:51

A gdzie Ci utknela? Moja jest niby w Niderlandach, tam musialem oplacic haracz.

Policzylem na nasze:
LEDY z pokrywkami (na super promocji -25%) 290 PLN
Przesylka z oplatami brexitowymi 170 PLN

Czyli sama przesylka z VATem i oplatami manipulacyjnymi tyle co Narva z dostawa. Ale Twoje zdjecia mnie mocno zachecily.

Wojtek Wawa - 6 Kwi 2021, 18:10

Zarowki Autobeam zamontowane. Za 3cim razem wcale nie bylo latwo, ale calosc z montazem zajela mi 30 min. Praktyka czyni cuda.

Napisalem do nich na fejsie, zeby sie ogarneli i sprzedawali poza GB bez VAT, bo VAT i tak mi nalicza w UE (plus inne oplaty). Napisali, ze sie zastanowia, jak to zrobic. Czyli korzystajac z moich rad (nie kupowac pokryw gumowych u nich) wyjdziecie moze ze 150 zl do przodu (i 270zl do przodu na eksperymencie z Narva).

Natomiast musze napisac o porownaniu Narva z Autobeam
1. jakosc samych zarowek - te Narva wygladaja wg mnie zupelnie ok, ale te Autobeam sa jak bizuteria, naprawde solidne i wieksze w kazdym wymiarze.
2. Narva daja glos z wentylatorow, wg mnie wewnatrz przy pracujacym silniku/wentylacji niemal nieslyszalne, ale jak sie juz wie czego nasluchiwac, to bez watpienia wiemy, kiedy swiatla sa wlaczone (na postoju). Autobeam sa bezglosne, albo zalaczaja wentylator pozniej (ale od westa wiem, ze sa ciche)
3. Barwa - jest jeszcze dzien, ale widac golym okiem, ze mniej trupia.
4. Wspomniana wielkosc jest tez wada, zamontowac reflektor z powrotem jest ciut trudniej (o pare mm, ale zawsze), do tego nie polecam tych kapturkow z autobeam - sa wg mnie z za grubej gumy i jeszcze mniej sie mieszcza niz np te z allegro ktore kupilem za 30 zl (i moge sprzedac za 20 zl po tygodniu uzywania):
"ZAŚLEPKA GUMA LAMPY REFLEKTORA LED XENON 76mm"

Sam jednak zamontowalem te gumy z Autobeam - kosztowaly mnie z vat itp z 80 zl, to nie bede trzymal na polce, a uzywal takich za 30 zl :-)

Generalnie ani jedne, ani drugie gumy sie nie mieszcza. Jest tak ciasno w mk8 miedzy reflektorem, a wzmocnieniami z blachy. I nie wiem, czy nie powinno sie w ogole ich zdemontowac, ale wtedy szybko reflektor sie w srodku zakurzy, wiec na razie zostawiam jak jest.

5. w dzien nie ma wielkie roznicy patrzac na samochod z zewnatrz - chcialem zrobic zdjecie lewy/prawy reflektor Autobeam/Narva. Niby to sie kloci z tym co napisalem powyzej, ale takie mialem odczucia - trzymalem telefon w reku i chcialem zrobic zdjecie, ale doszedlem do wniosku, ze to bez sensu.

Jednak zdjecia westa obiecuja mi duzo w ciemna noc poza miastem. Az specjalnie zapisalem sie na szczepienie 160 km od Warszawy, zeby sobie zrobic nocna trase w piatek.

Myslalem tez, ze Narvy wykorzystam do dlugich, ale tam siedza H1 a nie H7, i w ogole mocowanie ledow tam moze byc problematyczne (jest ciasniej). Do dlugich tez nie mam zastrzezen, a w minione 4 lata byly uzwane krocej niz 1 h (i to licze z duzym okladem).

Powodzenia w Waszych bojach.

Wojtek Wawa - 7 Kwi 2021, 14:28

Pojezdzilem w nocy i
1. wentylatory tych zarowek chodza tak samo glosno, lub niewiele ciszej niz Narva. Wlaczaja sie pozniej
2. jakosc oswietlenia jest ciut lepsza, na pewno nie zaluje zmiany, ale czy warta ponad 2x wiekszej ceny, to juz ciezko mi okreslic. Jeszcze poziom oryginalnej lampy led z mx5 to nie jest, ale na pewno jest dobrze
3. barwa jest jak z oryginalnej lampy led - niby tylko 6000k zamiast 6500 k, ale roznice widac. Nie ma szans, by ktos sie domyslil, ze to nie jest fabryczny reflektor.

Zarowno na Narvie, jak i na Autobeam, jezdze na ustawieniu 2 zabki w dol. Cos zle ustawili na SKP, gdybym jezdzil na poziomie 0 to razilbym kierowcow niemal caly czas. Kiedys sobie to sam ustawie z powrotem, jak bylo z oryginalnymi H7. Czyli jak zmieniacie zarowki na LED, to nie jedzcie na SKP, bo Wam zle swiatla ustawia :-)

miru - 9 Kwi 2021, 08:34

Ciekaw jestem jak to wygląda jakościowo w porównaniu z Phillips'em Ultinon Pro9000...No i jak wygląda linia odcięcia w porównaniu z oryginalnym ledem w soczewce.
Wojtek Wawa - 5 Paź 2021, 11:00

W wakacje zrobilem wielogodzinne trasy na tych swiatlach i moge tylko polecic. Nic nie mam do dodania do mojego postu z 7 kwietnia. Linia odciecia jest dobra, nawet wyrazniejsza niz na H7.

Zauwazylem jednak roznice do samochodu z seryjnymi ledami - automatyczne poziomowanie. W fordzie oczywiscie tego nie ma i na wybojach moze to skutkowac oslepianiem, stad podtrzymuje koniecznosc opuszczenia swiatel o 2 zabki w dol wzgledem tego co ustawili w SKP.

Ega - 8 Paź 2021, 12:50

Cześć, jestem tu początkujący i witam wszystkich w tym wątku :)

Mam wspominane LED-y z Autobeam, które kupiłem wiosną. Zamontowałem z poślizgiem bo okazało się, że kupiłem komplet bez dodatkowych uchwytów, które musiałem domówić. Montaż rzeczywiście kłopotliwy i przy pierwszym razie zarysowałem zderzak przy reflektorze ;-| LED-y świecą ok ale je zdemontowałem i jak dotąd nie zdecydowałem się na ponowny montaż. Przyczyna - jak pisze Wojtek Wawa te gumowe kapturki Autobeam są za długie i po założeniu lampy kapturki te są mocno "wgniecione" przez wystającą za nimi blachę nadwozia. Nie miałem pewności czy nie opierają się one na wystającej z tyłu LED-ów obudowie wentylatora chłodzącego i utrudniają w ten sposób ich chłodzenie. Na postoju wyraźnie słyszałem odgłos pracy tych wentylatorów, nawet przy zamkniętej masce.

Wojtek Wawa - masz może namiary na sklep gdzie można kupić takie kapturki nieco płytsze? Czy możesz napisać więcej o tym opuszczaniu świateł o 2 ząbki. Nie bardzo wiem o jakich ząbkach piszesz.

JoeMix - 9 Paź 2021, 21:37

Ega, w kabinie masz regulację wysokości świateł 0-4 chyba i chodzi o zrzucenie z 0 - normalne na 2 czyli trochę niżej,,, pewnie o to chodzi, ja osobiście jeżdżę non stop na najniższym ustawieniu czyli 4,,, podnoszę tylko na nocnych trasach za miastem,,,
Ega - 10 Paź 2021, 11:31

OK wszystko jasne. Chociaż przyznam, że na tradycyjnych żarówkach świecenie na "krótkich" w mojej ocenie we Fieście jest rzeczywiście krótkie i przy jeździe za miastem mocno niewystarczające. Np. we Fiacie do Punto "krótkie" świecą dużo efektywniej, mimo że to model już nie produkowany, ze światłami starszej generacji.
Stąd zastanawiam się nad celowością obniżania wysokości świecenia we Fieście, chyba że jeździ się na mocnych LED-ach.

JoeMix - 11 Paź 2021, 23:52

Kwestia dobrych żarówek i dobrego stanu lamp,,, ja na światła nie narzekam,,,
miru - 12 Paź 2021, 17:58

Tez uważam, że lampy w fiescie (projekcyjne) świecą słabo. W mieście to nie problem. Zwykłe odbłyślniki w moim focusie dawały więcej światła. Ale to chyba standard, że lampy soczewkowe świecą słabiej, za to maja lepszą linię odcięcia.
JoeMix - 15 Paź 2021, 01:23

Soczewki świecą słabiej bo jest tam zwykła blacha która zasłania połowę żarówki i robi linie odcięcia,,, w zwykłych lampach całe światło jest kierowane na drogę systemem luster,,, każde rozwiązanie ma wady i zalety,,,
legwan - 15 Paź 2021, 13:57

qualin napisał/a:
Macie jakieś sprawdzone żarówki LED H8 na przeciwmgielne/doświetlanie? Nie ukrywam, że to żółte światło z fabrycznych halogenów wygląda słabo przy lampach full led :/


Czy ktoś coś poleci? Widzę w innym temacie, że qualin podmienił, też chcę zmienić.

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group