Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Wyciek oleju przekładniowego z okolic odpowietrznika

skipper215 - 27 Wrz 2019, 15:45
Temat postu: Wyciek oleju przekładniowego z okolic odpowietrznika
Witam,

Potrzebuje wsparcia odnośnie uporczywego wycieku ze skrzyni biegów. Zauważyłem ze wyciek pojawił się w okolicy plastikowego odpowietrznika na górze przekładni pod akumulatorem. Zastanawiam się czy nie jest on źle włożony strzałka na pokrywce skierowana jest w stronę silnika. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

JoeMix - 27 Wrz 2019, 21:23

Jak leci odpowietrznikiem to albo za dużo oleju albo się pieni (zły olej?)
Jaszczur - 27 Wrz 2019, 21:46

A który jest ten dobry?
vegetagt - 28 Wrz 2019, 13:19

ten nie pieniący się
damianisko5 - 29 Wrz 2019, 16:07
Temat postu: Re: Wyciek oleju przekładniowego z okolic odpowietrznika
skipper215 napisał/a:
Witam,

Zastanawiam się czy nie jest on źle włożony strzałka na pokrywce skierowana jest w stronę silnika. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Strzałka ma być w kierunku przodu auta. Sam tak założyłeś, czy ktoś przy tym grzebał?

skipper215 - 30 Wrz 2019, 14:45
Temat postu: Re: Wyciek oleju przekładniowego z okolic odpowietrznika
damianisko5 napisał/a:
skipper215 napisał/a:
Witam,

Zastanawiam się czy nie jest on źle włożony strzałka na pokrywce skierowana jest w stronę silnika. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Strzałka ma być w kierunku przodu auta. Sam tak założyłeś, czy ktoś przy tym grzebał?


Dzięki wielkie za odpowiedź zanim napisałeś zaryzykowałem i tak własnie go wsadziłem jak mówisz. Dodatkowo uzupełniłem brakującą gąbkę w środku bo gdzieś na forum natknąłem się jak PUFF tak napisał. Jak na razie wygląda że odpowietrznik był zatkany przez złe włożenie. Zgłosiłem się do mechanik jakieś 2 tyg że cieknie mi olej z tego pierwszego metalowego dekla zaraz od strony koła. I widocznie coś grzebał i źle włożył.

damianisko5 - 30 Wrz 2019, 14:49

Nie ma za co, cieszę się, że taki drobiazg / i tylko taki i nic większego, poważniejszego/ pomógł.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group